Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy az eddigi...

Lehetséges, hogy az eddigi normális TSH szint túl magas lesz már a terhesség első 1 hetében?

Figyelt kérdés

Vérvételre járok havonta, mert eddig magas volt a prolaktin szintem, amit Bromokriptinnel csökkentett az orvosom. Az eredmény hónapok óta tökéletes, megfelelő szinten van ez a hormonom.

Viszont most a TSH magasabb lett a megfelelő szintnél (május 20-án volt a vérvétel), pedig ez eddig mindig jó értékű volt. Május 14-én voltam együtt a párommal. Lehetséges, hogy teherbe estem, és ezért lett magas ez a hormon, vagy nem függ össze?



2016. máj. 23. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Magas Tsh pajzsmirigy alulműködésre, elégtelen pajzsmirigyhormon szintre utalhat.

Terhességben megnő a szervezet pajzsmirigyhormon igénye, így elképzelhető, hogy ettől lett magas. (Pajzsmirigyproblémám van, a normálra beállított tsh'm terhesen nőtt)

Más dolog is okozhat viszont ilyet, ebben az esetben viszont pont hogy kevesebb a terhesség esélye, mert teherbeeséskor (persze a terhesség soran is) fontos, hogy megfelelő mértékben működjön a pajzsmirigyed.


Mivel 14-i együttlétből számítasz terhességre sajnos azt kell mondjam, valószínű nem a terhesség miatt lett magas a tsh-d, mert ilyenkor még szinte be sem/épphogy beágyazódott az embrió, nincs nagy lehetősége még ilyen dolgokat befolyásolni.


Attól függően, hogy mennyire magas a tsh, és milyen egyéb eltéréseid vannak, az orvosod valószínű gyógyszert fog beállítani.

2016. máj. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, most megnyugodtam, nem akartam teherbe esni, csak azt hittem, ezzel van összefüggésben! :) Gyógyszert kaptam rá. Köszönöm!
2016. máj. 24. 09:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívesen. Bocsánat hogy félreértettelek, de örülök, hogy meg tudtalak nyugtatni. :)
2016. máj. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nemsoká tesztelek, aztán majd kiderül az igazság. Köszönöm. :)
2016. máj. 24. 14:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Negatív lett szerencsére :)
2016. jún. 3. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!