Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell és hányszor vérvéte...

Mikor kell és hányszor vérvételre menni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2016. máj. 24. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:

3 trimeszteri vérkép van, van egy cukorterhelés is (nekem a vérképpel együtt vették le az ellenanyag, torch, ilyesmit is). Aztán ha csináltatsz kombinált tesztet, annak is van vérvétel része.


Ha valamivel gond van, pl. negatív a toxoplazmózisod, de van cicád, vagy rossz a tsh-d, azt akkor 4-6 hetente ellenőriztetni kell, szintén vérvétellel.

2016. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A házi orvosnál kell a vèrvètelre intèzni?
2016. máj. 24. 11:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő adja a beutalókat, a háziorvossal pecsételtetem le.

Első vérvételem kb. 10 hetesen volt, akkor mindent néztek, teljes vérkép, vizelet, éhgyomri cukor, vércsoport meghatározás, ellenanyag szűrés, hepatitis b, szifilis.

Én nem csináltattam meg a kombinált tesztet, de azt 12 hetesen kell, ha akarod.

Utána 24 hetesen van a terheléses vérvétel (a cukros löttyös), éhgyomri és 120 perces vérvétel, tehát akkor 2szer vesznek egy nap. Ezzel együtt egy teljes vérképet és vizeletet néztek megint (az éhgyomriból).

Nálunk 24-28 hetesen kellene a 2. ellenanyag szűrést megcsináltatni. Mivel én a 26. hétre voltam visszahívva UH-ra, így én akkor tudtam le, de gondolom valahol megcsinálják a terhelésessel együtt, ezt nem tudom.

Legközelebb 32 hetesen kell mennem teljes vérképre, 36 hetesen a 3. ellenanyag szűrésre.

Anno a fiamnál még a kiírás dátuma előtt 3 nappal el kellett mennem csináltatni egy teljes vérképet, vércsoport meghatározást, hiába volt meg, mert császárra voltam kiírva, így a doki kért egy friss vérvételt.

2016. máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2016. máj. 24. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!