Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hogyan számoljam a...

Irina87 kérdése:

Most akkor hogyan számoljam a szülés időpontját a baba mérete és a kírás között majd 4 hét külömbség van?

Figyelt kérdés
Október 12 volt az utolsó normális menszim de november 8 -tól számolják az utolsót mert volt barnázásom.Most szerdán voltam uh és ott 29 hetesnek felel meg a baba ill majd nem minden értéknél változó efyiknéknél 30 másiknál 29 hét 6 nap harmadiknál meg 29 hét 1 nap.sosem volt rendszres a menszim és 35-40 napos ciklusaim voltak peteérésem sem volt mindig ìgy mostmár nem tudom mire gondoljak.Ha az utolsó menszit nézem akkor 33 hetesnek kellene lenie de nem mindegy mert ha előbb jön akkor koraszülötnek fogják venni.Volt valaki hasonló helyzetbe?
2016. máj. 28. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az első UH-d volt, akkor kellett a méret alapján belőni, és meghatároznia az orvosnak a várható időpontot.

Minél előrehaladottabb a terhesség, annál kevésbé mérvadóak a méretek már, mert egyéni eltérések vannak, ahogy mi sem vagyunk egyformák.


Nem értem, hogy ez a probléma miért épp most merült fel, amikor már 29 hetes vagy.

Amúgy meg a babák szokták tudni, hogy mikor kell megszületniük, úgyhogy ezen kár is aggódni.

az egyetlen rossz dolog az lehet, hogy beindítják feleslegesen, bár ha jól értettem, ők inkább későbbre tehették az időpontot.

A kis könyvedben amúgy benne kell lennie, de ha legközelebb mész az orvoshoz, akkor kérdezz rá, ha nem találtad meg.

2016. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ez nem így működik :)

a 1.2 genetikai uh-on mondják meg pontosan mekkora és ezt be is írják a kiskönyvbe, ha több az eltérés 1 hétnél a mensi szerint.


nézd meg a papírjaid között, hogy mit írtak a 12. heti genetikain, azt fogják figyelembe venni és akkora is a baba. 12- héttől már öröklött testalkat miatt mindegyik babának más a mérete, ezért azok már nem számítanak, csak a gép dobja ki a "szülés várható idejét", de tényleg nem lényeges, hiszen nem 3kiéóval születik minden baba, 2 kiló különbségek vannak

2016. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Az előttem szólók jól írták. A 12.heti UH a lényeg. Nekem a fogantatás előtt 3 hónappal volt az utolsó menzesz. Nem 3 hét a különbség, 3 hónap. Nem is foglalkoznak az utolsó menzesszel. A kiskönyvbe is a 12 heti UH alapján írták a várható szülési dátumot.

Neked oda mit írtak?

2016. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én meg a problémàt sem értem. Nov 8tól most vagy 30 hetes. Nem is értem mit akarsz. Jól szàmoltàk. Azért nem októbertől szàmoljàk,mert a novemberi barnàzàsodhoz passzolt a baba mérete a 12. heti uh-n valószìnüleg.
2016. máj. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!