Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti dohányzás...

Terhesség alatti dohányzás kinél hogyan hatott ki később a baba egészségére?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik képtelenek voltak letenni a cigit a terhesség alatt. Én jelenleg a 6. hétben járok és mèg nem tudtam letenni a cigit. Az adagot csökkentettem, de a bűntudat megvan, viszont egyelőre nem megy a teljes lerakás. Kérlek írjatok tapasztalatokat, hogy kinél hogyan hatott a terhességére, hogy dohányzott. Terveim szerint a 7-8. hét környékén fogom tudni letenni, amikorra úgyis kiderül, hogy rendben van-e minden a babával. Ha látni ès hallani fogom a szívdobogását, nem hiszem, hogy képes leszek utána rágyújtani.
2016. máj. 28. 18:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Én ugyan nem dohányoztam, de húgos és a legjobb barátnőm igen. Barátnőmnek 1300gr-al, oxigénhiányosan született a babája, mert elmeszesedett a méhlepénye, neki még pici a babája, nem lehet megmondani érte-e valamilyen károsodás, húgom kisfiának pedig kétszer állt le a légzése csecsemőkorában, egyszer alig tudták újraéleszteni, most 4 éves, és súlyosan asztmás.
2016. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Ismerősömnek 3 gyereke van, és mindegyik egészséges. Pedig végig dohányzott és dohányzik ma is.
2016. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Sógornőm négyszer vetélt el, mire letette a cigit, az 5.-ket ki is tudta hordani.

Anyukámék szomszédjában csak a férj dohányzik (lakásban), mindhárom lány súlyos asztmás.

Régi barátnőm korababát szült méhlepény korai elöregedése miatt.

2016. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Én nem dohányoztam sosem, 2 gyerekemnek semmi baja.

Sógornőm terhesség alatt keveset, állandó légúti megbetegedéses a kislány. Tesója sokat, mindkét gyereke asztmás.

+1 kismamát ismerek aki nem dohányzott,de mellett mindenki igen, és látszódott a méhlepényen annyira az elmeszesedés, hogy az orvos UH-n lecseszte, hogy miért cigizik non-stop. Koraszülése lett végül.

2016. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Én nem tudtam letenni!😞

Teljesen egészséges, a lànyom. ( szerencsére)

Időben jött (volna),sőt! de 39,4-nél császár lett farfekvés miatt.


Barátnőm letette a cigit mikor tervezték már a babát. A fia 37 hétre született és asztmás. Van ilyen is!

2016. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

5,

9 hónapos a lányod, nem? Akkor bocs, de még nem tudhatod.

2016. máj. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%

Miért ne tudhatnám?

Azért az asztmát 9 hónap alatt észrevettem volna én is a védőnő is és a gyerekorvos is.....

2016. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

A barátnőm dohányzott. Két és fél éves a kisfia,allergiás, allandoan leguti megbetegedése van. Es most kezdtek el asztmara kivizsgálni...

Én letettem amikor pozitív lett a terhességi teszt. 2 éves lányomnak eddig nincs semmi baja. De a férjem is leszokott velem együtt, így passzív dohányos sem voltam.

2016. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

anyu végig dohányzott, kis súllyal születtem, terhességem alatt emiatt (az anyai dohányzás beépül a magzati genetikába az új eredmények szerint) öregedett hamar a lepényem.


szerintem nem jó arra alapozni, hogy minden rendben az embrióval, mert lehet egy rossz kombinált teszt, lehet egy rossz 2. genetikai uh, stb. Mindig lehet cigihez nyúlni, ismerjük el.

2016. máj. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
picuriboszi, húgom kicsijénél két évesen derült ki az asztma, addig semmi előjele nem volt, max annyi hogy nagyon sokszor volt megfázva. Aztán egyik este befulladt, úgy hogy a mentő vitte el, és ott derült ki, hogy asztmás.
2016. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!