Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszteres kismamik,...

Első trimeszteres kismamik, hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Hogy vagytok?

Mikortól produkáltatok terhességi tüneteket?

Rosszullétek mikor vannak: egész nap, vagy főleg délelőtt, vagy még este is?

Melletek érzékeny?

Puffadás van? Ha hason fekszetek, érzitek a kis "keménységet"?

Környezetetek hogyan fogadta a hírt?

Írjatok kort is, én 23 vagyok, és egyenlőre (nagyon halkan még) gyanús, hogy a babánk itt van a pocimban.


2016. máj. 30. 21:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Még valami, ami lemaradt: pár hetes várandós kismamák, ti be tudjátok húzni a hasatokat minimálisan? Én nem teljesen, és kicsit feszít és nehezebbnek érzem a méhem környékét.
2016. máj. 30. 21:52
 2/10 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy?

Én 8 hetes 3 napos kismama vagyok. Első baba és 32 éves vagyok. Sokára jött össze ( 6 és fél év!), de spontán sikerült végre! :)

Egyenlőre nem sok terhességi tünetem van, elején kicsit több volt. A legjellemzőbb az éjszakai pisilés meg hogy megnőttek a melleim és feszülni, fájni szoktak valamint kicsit fáradékonyabb vagyok. Rosszullétem nincs, nagyon ritkán émelygek de nem vészes egyenlőre, lehet nem is lesz erősebb...majd kiderül. :)

Puffadás is van igen, főleg evés után meg esténként a legnagyobb a hasam.

2016. máj. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7 hetes vagyok, 30 éves! 3 hete minden éjjel többször megyek modsdóba, pár napja émelygek, ha nem eszek és borzasztóan puffadok.
2016. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26 vagyok, 8hetes kismama, és én is puffadok, sokat hányok, mindentől rosszul vagyok. :/
2016. máj. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én júliusban leszek 23 éves, és a 6. hétben vagyunk. Reggeli rosszulléteim vannak (hányinger, szédülés), a hasam is puffadt, főleg evés után, és a melleim fájdogálnak.

Még nem mondtuk el senkinek, majd a 12 hetes uh után tervezzük. Kicsit tartunk tőle, hogy mit fognak szólni a szülők. Én még egyetemre járok, de már csak az utolsó évem lesz jövőre, úgyhogy remélem azt még végigcsinálom. Egyébként a szüleim még fiatalabbak voltak, amikor én jöttem, úgyhogy ez megnyugtat :D

Boldog babavárást :)

2016. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Karina22 válasza:

Gratula mindenkinek!

Én 28 éves vagyok, a baba pedig 7 hetes. Már hivatalosan megerősítette az orvos!

Tünetek hála az égnek egyelőre nem vészesek, bár az állandó fáradtság elég unalmas már. :D Kész kínszenvedés a munka, főleg úgy, hogy még nem tudják, hogy terhes vagyok!

Emellett nekem is az éjszakai pisilés jelent meg tünetként, illetve a gyakori fejfájás.

Nem bánnám, ha így is maradna!

Te hogy vagy, kérdező?

2016. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tejesgabi válasza:

Szia! 33 éves vagyok a mai napon :D

Kicsit fura történet mert évek óta szeretnék babát, nem jött össze... polip gyanús voltam, már ott tartottam hogy jó akkor műtsenek... de nem kellett :D Márciusban és már előtte is számolgattam azért, peteérés, hő, stb...

És ha minden igaz valamikor március 25-30 között megfogant a kis picikém... Első baba, nagyon vártuk!

Tünetem nem volt csak egy érzés hogy na most veszek tesztet :) Meg sem vártam hogy késik e a menszeszem hanem azon a napon mikor jönnie kellett volna teszteltem reggel :) És lám 2 nagyon erős csíkokcska víritott a pálcán :D hatalmas boldogság :) És érdekes nagyon jól viseltem az első 3 hónapot. kis émelygés, kis savasodás... semmi komoly.. még a cici fájás is elviselhető.... puffadni puffadok de nem vészes, viszont hason fekve nem tudok lenni csak 5 percet...

Szóval nagyjából ennyi most!

Sok sikert neked a babához :)

13+3 hkm

2016. jún. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kedves tejesgabi!


Gratulálok! :)


Nektek mennyi idő alatt jött össze?

Nekünk is első baba és 6 és fél év után spontán sikerült. :)

Én meg 32 éves vagyok.


Most vagyok 10 hetes 4 napos kismama.


R.

2016. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jó olvasni ezt a sok pozitív történetet. Nem lett baba még most se, néha kicsit elkeseredek, de pozitív akarok maradni. Szerintem majd akkor fog jönni, amikor majd nem számítok rá, m annyira szeretnék már babázni, hogy minden együttlétkor ez jut eszembe...

Nektek pedig gratulálok, legyen sok örömötök a babáitokban!!

2016. aug. 11. 23:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, neked is sikerülni fog! Látod mi milyen sokat vártunk rá? Eleinte én is nagyon akartam, akkor voltam 26 éves, de aztán olyan sok idő eltelt már hogy azt hittem nem fog összejönni, már megmondom őszintén nem is akartam igazán, más volt az életem is, máshol kerestem a boldogságomat. Nem voltunk vizsgálatokon se és mégis spontán sikerült.

Nem maradtál le semmiről! Csinálj olyan dolgokat amik boldoggá tesznek és észre se veszed és teherbe fogsz esni meglátod!

Én most kezdtem egyértelműbben érezni a babám mozgásait egyébként.


Már lassan 19 hetes leszek. Gyorsan telik az idő.

2016. aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!