Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes gondozást mikor lehet...

Terhes gondozást mikor lehet elkezdeni illetve mi lehet az oka a barnázásnak?

Figyelt kérdés
7 hetes 2 napos kismama vagyok. Tegnap elkezdtem barnázni voltunk orvosnál, ő megvisgált, semmi elváltozást nem látott, az ultrahangon jó alaposan megnézett, a babának ver a szíve minden rendben vele, sehol nem látott leválást a petefészkek tökéletesek. Kaptam Ustrogestan hüvelytablettát, amit használok, de a barnázás továbbra is fenn áll. Mitől lehet, ha minden tökéletes? Illetve a terhesgondozást a védőnőnél, hogy és mikor kell elkezdeni, a leleten rajta van, hogy élő embrió látható.
2016. máj. 31. 12:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a baba 7hetes 4 naposnak felel meg és szépen nőtt az első uhhoz képest (5h5n volt 1,2mm most 1,21cm volt)
2016. máj. 31. 12:05
 2/7 anonim ***** válasza:
magnéziumot szedhetsz még ha görcsölsz, a barnázás oka progihiány lehet, arra kaptad az utrot. a 12. hét előtt menj a védőnőhöz.
2016. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bella169 ***** válasza:

Ha van papirod hogy élő terhességed van (van szìvhang) már mehetsz is a védőnőhöz.

Ő adja ki a kiskönyvet. Az meg jó ha mihamarabb megvan.

2016. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utro mellett 14. hétig barnaztam. Baba mindig rendben volt.
2016. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mehetsz a védőnőhöz!
2016. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Babamama89 ***** válasza:
Szia. Az orvos alapitja meg mikor mehetsz vedonohoz. Szerintem akk, amikor tuti minden rendben. En 5 hetesen (petezsak merete szerint, kimaradt menzi szerint 7hetes) kezdem el barnazni, 3x1 Duphastont kaptam, 3x2 Rutascorbint, 2x1 Magne B6. Csak petezsak latszott.Tobb mint 1 honapig fekudtem. Addig volt etvagyam, a Duphaston utan semmi. Alig birtam enni. A Rutascorbint doki tanacsara elhagytam. A barnas pecseteles atment sargasba kb masfel het utan. Elso uh utan 4 nappal mar latszott embriocsomo egy lapos petezsakban es egy kis ures petezsak. Ra 2 hetre csak egy ovalis petezsak korahoz kepest kicsi embrioval 6.1mm es lassu szivhanggal. 80-90kb. Ra egy hetre egy ovalis nagy petezsak 2 szikholyag, egy 2.3 mm embrio, semmi szivhang. Missed ab. Borzalmas volt ez a sok het, a folyasok, az etvagytalansag es a hormonterapia kellemetlen tunetei. Sokan vannak, akik tulveszeltek a folyast, de szerintem nincs rendben es ha egy avgy ket baba nem fejlodik jol es komplikaciokat okoz, jobb ha mihamarabbb elmennek. Nem kivanom senkinek. :( A barnazas nalam elvileg hormonalis eredetu, de nem mult el teljesen a kezelestol...szoval...nem tudom. Lehet a felszivodo ikerterhesseg miatt is.
2016. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem az orvossal, és azt mondta, mivel a babával nincs baj iletve semmi leválást nem látott, használom a hüvelytablettát, így keressem fel a védőnőt, a körzeti orvost, a fogorvost teljes labor +ekg. És ha nincs probléma semmi akkor a 12. héten találkozunk. De ő az ultrahangon úgy látta, hogy semmi baj nem lesz :) Kedves utolsó sajánlom :(
2016. jún. 2. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!