Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémiám van?

Terhességi toxémiám van?

Figyelt kérdés

38 hetes vagyok.

Erősen vizesedik a lábam, néha nagyon durván bedagad a lábfejem, de éjszaka se lappad le teljesen.

Magas a vérnyomásom, néha gyógyszer mellett is.

Fehérje van a vizeletembe.

Ujjbegyeimmel alig érzek, elvannak zsibbadva 2 hete.

A védőnőm semmit nem mondd, csütörtökön megyek nst-re ott szólni fogok vizsgáljanak meg.


2016. máj. 31. 20:38
 1/8 A kérdező kommentje:
36 hetesen még nem volt fehérje a vizeletembe.
2016. máj. 31. 20:39
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ne várj csütörtökig menj be holnap és ezeket mondd el. Mindenesetre úgy készülj hogy lehet bent fognak. A védőnőd meg eléggé felelőtlen. A vérnyomásod mennyi? Fejed nem fáj? nem látsz furcsán?
2016. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem jó jel egyik sem. Mind toxémiára utal. Ne várj csütörtökig! Ha van fogadott orvosod, keresd meg őt, ha nincs, irány az ügyelet! A magas vérnyomás+vizeletben fehérje+ödéma pont hogy arra utal, amit kérdeztél. Legrosszabb esetben megindítják a szülést, 38 hetesen már érett babád van. Ne várd meg, hogy rosszul legyél!
2016. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A védőnöm csak annyit mondott hogy ha nagyon fáj a fejem vagy szikra látásom van akkor menjek kórházba.

Szokott fájni a fejem, de nem olyan durván, időváltozásra nagyon érzékeny vagyok kiskorom óta.

2016. máj. 31. 21:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Be megyek holnap, inkább vizsgáljanak meg minthogy baj legyen.
2016. máj. 31. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom milyen védőnőd van! Engem azonnal beküldött a kórházba, mikor előjött a "rémes hármas" 37 hetesen. Onnan már csak babával engedtek haza, és bár nem sok vizsgálaton estem túl, de legalább helyben votam. Szülésznőkkel részletesebben beszélgettem erről a toxémia dologról, hát csúnya dolgokra képes... Semmiképp ne várj csütörtökig!
2016. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Holnap menj a dokihoz!!!

Nekem is nagyon vizesedett a lábam (annyira, hogy csak akkor lappadt le, ha egész nap feküdtem, de másnap felkelve már megint dagadt) és volt fehérje a vizeletben. A doki és a védőnő is azt mondta, hogy amíg a vérnyomás rendben van, addig minden oké. Ha a várnyomás magas lenne, akkor irány a kórház.

2016. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ez a nap WTF kérdése... Ne haragudj, kérdező, nem te tehetsz róla, de ezekkel a tünetekkel már rég kórházban kellene lenned. Valaki felírta azt a vérnyomás-gyógyszert is, akkor nem kellene ellenőriznie is, hogy használ-e, megfelelő-e a dózis? Szerintem is holnap reggel szépen össze kellene pakolnod és bevonulnod a kórházad terhesambulanciájára, vizeletmintával, vérnyomásnaplóval.
2016. máj. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!