Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jön legelőször családlát...

Mikor jön legelőször családlátogatásra a védőnő?

Figyelt kérdés
2016. jún. 3. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 18 hetesen de egyik barátnőmnel 17 hetesen mentek másikhoz 18
2016. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk csak akkor fog jönni, amikor meglesz a baba. Mièrt nem kérdezed meg a védőnődet?
2016. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Megfogom.Eddig még nem került szóba.

Gondolom túl koràn nincs értelme.

Màrmint jönni.

De akkor mindenkinek màs.

Hatodik hónapban vagyok.

2016. jún. 3. 15:34
 4/11 anonim ***** válasza:
nálunk 22 hetesen jött ki csak terhességem alatt (még semmit se vettünk meg, a lakásban körbe sem nézett, csak leült és kért egy pohár vizet). aztán csak amikor meglett a gyerek, de kb. 2 hetes volt, mert a gyerekorvos mindenről tudott minket tájékoztatni.
2016. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok: Nekem azt mondta, hogy nem érzi szükségesnek kijönni a szülés előtt, úgyhogy tényleg mindenhol változó.
2016. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bella169 ***** válasza:
100%

Hivatalosan 4szer kéne a terhesség alatt kimenni, de ahol ez nem szükséges, általában 1re szokták ezt redukálni.

Nálam úgy volt pl, hgy megbeszéltem a védőnővel, hogy ha mindennel megvagyunk (festés, berendezkedés, babaholmik megvétele) akkor szólok és megbeszélünk időpontot.

A 8. hónapban volt kinnt. Megdícsérte milyen klassz lett a gyerek helye (magam festettem figurákat a falra), átbeszéltük, hogy minden be van e pakolva a kórházi csomagban és kb ennyi volt.

Szülés után pedig elméletileg a hazaérkezéstől számítva 24 órán belül ki kell jönnie, majd 6 hetes korig hetente , utána egy éves korig havonta, majd azt követően 3 havonta, de ezt is sok helyen megspórolják a nem problémás családoknál.

Nálunk egyszer volt kinnt szülés után, aznap mikor hazajöttünk, azóta csak én vittem státuszra a gyereket havonta ő nem jött ki többet.

De ez is változó, valahol lekiismeretessen kijár a védőnő az összes előírt látogatás számban.

2016. jún. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm nektek:)
2016. jún. 3. 15:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály szerint a várandósság alatt 4* kell, hogy kimenjen (ebből az elsőnek a nyilvántartásba vételtől számított 2 héten belül kell(ene) megtörténnie).

Ha megszületik az újszülött, akkor a hazaérkezéstől számított 48 órán belül (ha ez munkaszüneti nap, akkor a következő munkanapon), majd az újszülött 6 hetes koráig hetente, utána pedig a gyermek 1 éves koráig havonta (és szükség szerint).


Más kérdés, hogy ahány védőnő, annyiféleképpen csinálja, függ attól, hogy mennyire lelkiismeretes, mennyi gondozottja van (hány körzetben helyettesít) stb. Valaki elvből nem megy ki a várandósság elején, mondván akkor még mit nézzen, más pedig kifejezetten szeret kimenni, mert akkor szabadabban lehet beszélgetni, nem kell annyira pörgetni, mint a tanácsadáson. Szóval jobban jársz, ha megkérdezed a védőnődet, ő hogy szokta :)


Üdv: egy védőnő

2016. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. jún. 3. 17:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk jött az első trimeszterben. 9 hetesen jelentkeztem nála, 10 hetesen jött.

Utána volt egy tanulója, ő jött ki 24 hetesen egyedül.

Most vagyok 29 hetes, 32 hetesen kell mennem hozzá legközelebb, de mondta, hogy előtte még kijön (bár most épp nem a legjobbkor, mert épp festés, felújítás kezdődik nálunk jövőhéten).

Majd a szülés előtti hetekben megint jön.

Úgyhogy nálunk nagyon lelkiismeretes, és betartja a szabályokat.

Sok kismamája van, sok újszülöttje, mégis mindegyiknél betartja amit kell, 6 hétig hetente kijár, stb.... Bármikor hívhatom, bármikor mehetek, minden nap van fogadóórája (reggel 8-9 között).


Mikor a fiammal voltam várandós, akkor 2 védőnőnk volt, az első szintén ilyen lelkiismeretes volt, jött a várandósság alatt is többször, bármikor hívhattam, ha kérdésem akadt. Gyermektelen, fiatal védőnő volt.


A második le se ejtett... Egyszer sem jött ki terhesség alatt, mikor mentem hozzá és kérdeztem valamit, hát ő azt nem tudja, nézzek utána a neten (pedig 3 gyerekes anyuka volt), miután hazamentünk a kórházból, akkor jött ki, utána én hívtam a fiam 1 hónapos korában, hogy nem kéne már találkoznunk, nekünk kell menni státuszra, vagy ő jön előtte? Amikor elmentünk, úgy tett, hogy azért nem keresett, mert azt gondolta, hogy minden rendben velünk. Közben kiderült, hogy a fiam 1 hónap alatt még a születési súlyát sem hízta vissza, sőt fogyott... De utána sem keresett, csak a havi státuszokra kellett mennünk.

A gyerek 10 hónapos korában költözünk ide, ahol most lakunk, azóta van ez a tündéri védőnőnk.

Úgyhogy sok különbség van közöttük, mi már mindkét oldalt kitapasztaltuk.

2016. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!