Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babaneveket párotokkal hogyan...

Babaneveket párotokkal hogyan beszéltétek meg hogy közös nevezőre jussatok és megegyezzetek?

Figyelt kérdés
Nekem vannak nevek amiket már kiválasztottam, hogy tetszenének akár fiú akár lány lesz. Semmi extrákra nem kell gondolni: szép átlagos nevekről van itt szó, de páromnak nem akarja azokat a neveket amik nekem tetszenek. Aztán gondolkodtam ma, hogy ha lány lesz akkor az lesz amit én mondok, ha fiú akkor meg választhat azok közül amiket felsorolok. :) Ugyanis neki nincs külön önálló ötlete, véleménye hogy neki mi tetszene, legalábbis egyenlőre. Mondjuk még ráérek, mert még csak 9+1 hetes kismama vagyok. :)
2016. jún. 5. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a páromra bíztam, mivel semmi nem volt jó neki amit mondtam, végül mondott olyat ami nekem is tetszik :)

39 hetes kismama

2016. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A pasik már csak ilyenek, nekik nincs ötletük, de amit te mondasz az nem jó!

Még rá értek, szerintem ne eröltesd. Ők nehezebben fogják fel az egész terhességet. Majd ha már gömbölyödik a pocak, érezhetően rúg a baba, együtt látjátok Uh- a kis arcát, könnyebb lesz neki!

Addig te gyűjtögesd a neveket, készíts listát. Esetleg együtt lapozzatok át egy naptárat, ízlelgessetek a neveket a családnévvel.

Nálunk egyébként kompromisszum lett nevek terén. Két keresztnév, ha lány az elsőt én a másodikat ő választja, fiúnál fordítva 😀

2016. jún. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi ezt úgy oldottuk meg 2 neve lett a gyereknek.

A lány Ő akarta az Alexandra nevet Én meg mindenáron Oliviát akartam.

A fiúnál egyszerűbb volt mert az nem érdekelte igy azt Én döntöttem el és Kristóf lett.

2016. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nehezen. Addig mondogattam a neveket, míg rá nem mondta egyre, hogy tetszik neki. Azért is volt problémás, mert nekem volt két kikötésem a nevekkel szemben, az egyik, hogy nemzetközi legyen, itthon is és külföldön is hordható, a másik, hogy nagyon tetszenek az arisztokrata keresztnevek, mindig is ilyen jellegű nevet szerettem volna a gyerekeimnek. Az a férjemmel járó plusz,mhogy egy szótagú a vezetnévneve, ehhez mindenképp hosszabb, háromszótagú nevet szeretnék. Ez így soknak tűnhet, de amúgy rengetek keresztnév van, ami szóba jöhet, mégis alig találtam egyet, amire rábólintott... Neki főleg ezek a magyaros nevek tetszenek, amelyektől én teljesen elzárkózom, plusz nem erőltetné a hosszabb nevet sem, hogy egy buta példát mondjak (nem ez a vezetéknév amúgy), de neki egy Gál Tas tökéletesen megfelelne.
2016. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi is nagyon nehezen tudtuk eldönteni az első kicsi nevét. Szintén az volt nálunk is, hogy amit én mondtam semelyik név nem tetszett neki ( túl különleges, túl hagyományos, nagyon hosszú stb)

Végül lett egy olyan ötletünk hogy leültettem a gép elé hogy nézze át a neveket és ami tetszik neki azt írja le. Én is leírtam ugyan így és amik megegyeztek azt kiírtuk és igy született meg a döntés.

A kislányunk így kapta a Zita nevet, az öcsi nevét ugyan így döntöttük el, ő a Bálint nevet kapta. :)

2016. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18. Heti ultrahangon mondták, hogy fiú lesz. Aznap elővettem a névsort, átnéztem, ő is átnézte. A leghihetetlenebb, hogy neki a legjobban a Hannibál név tetszett!!! :o aztán végülis sikerült megegyeznünk egy Boldizsárban. Most 24 hetes vagyok, ês kicsit még bízom benne, hogy lány lesz...lánynevekből sokkal több tetszik, és ő lenne az egyetlen kislány a családban! :)
2016. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ha ez vígasztal az én páromnak az Anakin volt az egyetlen befutó, mielőtt velem találkozott :D az okát még mindig nem érti, hogy nekem mi bajom vele...
2016. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi már a terhesség előtti (9) években is beszélgettünk,hogy ha egyszer oda jutunk mi lehetne.

Alap helyzet,hogy ami nekem tetszett az neki nem. Továbbá lány nevet Ő már 18 éves kora óta kitalálta és dédelgette, tehát a fiú maradt rám....ami közül soha egy sem tetszett/tetszik neki.



Abban maradtunk,hogy lány esetén első keresztnevet ő, második én, fiúnál fordítva adjuk.


Kicsit kiakadtam az idióta ötletén, de szerencsére egy barátunk és párja előtt is feljött a téma és ott is megosztotta a Leonidász fenséges nevet aztán olyan röhögés tört ki mindenkiből,hogy letett róla. (ha már nekem nem hitte el,hogy nagyon nagyon nagyon gáz)


Most már úgy vagyok, hogy lánynak is elég lesz egy név, meg a fiúnak is. Ha lány lesz Aida lesz.....ha fiú Milán, Áron, Emil, Ábel vagy valami :D Mint írtam semmi se jó :D

2016. jún. 6. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!