Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek arról mi a véleményetek...

Nektek arról mi a véleményetek ha egy fiú gyermek az apja és nagyapja nevét kapja?

Figyelt kérdés
Nem sok ez egy kicsit? Férjemet ugyanúgy hívják mint az édesapját. Mondta férjem, ha fiúnk születik akkor ő is legyen Tibi. Szerintem más név kéne most már, nem? Mit gondoltok? Viszont az öccse neve is szóba jöhet, az már inkább, mert abból csak egy van eddig a családban, ez pedig Robi.
2016. jún. 6. 15:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk is ez volt, fiam lett volna az 5. István a leszármazotti sorban,és a 4. az élő rokonságban (férjem, apósom, férjem nővérének a férje), de én voltam a nagy hagyománymegszakító, mert nem akartam ezt a nevet. Szerencsére nem voltak nagy harcok, férjem kicsit megsértődött először,de aztán elfogadta. (ráadásul a férjem vezetéknevét sem vettem fel a házasságban,ilyen rendetlen vagyok :) )
2016. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Férjemet is ugyanúgy hívják mint az apját ( a papa csak azért más nevű, mert apósom 2. fiú). Náluk szokás ez, amit írsz. Unokatesóék 3 generáció ugyanaz, sőt másik unokatesónál 4 generáció. Vicces, amikor karácsonykor összejön a család.

Nálunk ez fel sem merült, mert rég megvolt a favorit fiúnevem, férjem meg nem ragaszkodott a hagyományhoz (ő László).


Szerintem ne azért nevezzetek bárhogy egy gyereket, mert az van a családban, hanem olyat válasszatok, ami nektek tettszik. Mindkettőtöknek.

2016. jún. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tetszenek is a nevek mind a kettőnknek. :)


De amúgy nekem a Robi jobban tetszik. De akkor meg ugyanaz lesz a neve, mint az öccsének, ez nem baj szerintetek?

2016. jún. 6. 15:59
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Egy ilyen "névörökítő" családban rögtön azt gondolnám, biztos valójában az öcsi csinálta azt a gyereket... :D


Na jó, nem, de nem adnám.

2016. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk kizáró tényező volt, ha a családban már van ilyen nevű ember. Nem az én gyerekem lesz a 6. Laci vagy a 8. Petra (nálunk ezek gyakoriak). Sőt, még olyan nevet is kizártunk emiatt, ami távoli rokonságban van, mert viszonylag sokat találkozunk velük.

Nálunk amúgy a Balázs ilyen név, 4 generáción keresztül. Van a Balázs papa, Balázs, Kisbalázs, Balu. Borzasztó.

2016. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is ez ugrott be, hogy olyan családban, ahol ez a hagyomány és a férj öccsének a nevét kapja a gyerek, akkor biztos ő az apa valójában...

Nagyon nem praktikus szokás egyébként. Nekünk ez volt az első szempont a párommal hogy a családban ne legyen még egy olyan nevű személy.

Tiszteletadásból második névnek még elmegy, de első névnek abszolút kicseszés. A név elsődleges funkciója a megkülönböztetés, ami ebben az esetben lehetetlen, maximum furcsa és kacifántos becenevekkel megoldható (kisRobi, Robika, több nem is jut eszembe hirtelen...)

Szerintem a gyerek nem egy klón, megérdemli, hogy a saját személyiségéhez egy saját önálló nevet kapjon (legalábbis a családon belül).

2016. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban is ez a hagyomány az első szülött fiúknál. Páromnál ez nem szokás. Viszont én inkább a párom nevét adnám a gyereknek, minta tesóét.
2016. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk apa a nagyapám nevét kapta, de a bátyám már nem - gondolom ez anyukámnak köszönhető.

Én sokáig ellene voltam annak, hogy a gyerek kapja az apja nevét, de amikor még a szülés előtt pár nappal sem volt olyan név, ami a férjemmel mindkettőnknek tetszett volna, akkor közöltem, hogy ha nem mond valamit, akkor az ő nevét kapja a fiunk, és végül így is lett.

2016. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát nálunk ez várható, még ha sokan régimódinak is gondolják. A fiunk a férjem nevét kapja.

Sőt...a lányunk az én nevemet kapta. Ez elsősorban nem hagyomány miatt, hanem mert mind a kettőnknek tetszik (férjemnek a kedvenc neve volt mindig is).

2016. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Ritka fantáziátlannak tartom a névörökítést. De az, hogy "szakítunk" a hagyományokkal, és a sógor nevét adjuk neki, na, ez meg aztán tényleg a legalja...

Legyen legalább szegény gyerek Gábor, annak a becézésének is BI a vége, mint a többi családi névnek...

2016. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!