Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mit szedett terhesség...

Ki mit szedett terhesség alatt vérszegénységre? SOS!

Figyelt kérdés

Neo-ferro folgammát szedtem a 10-24.hétig.A 104-es hemoglobinom 87 lett.Lecseréltük Maltofer folra,1 hét után 85 lett.1 hétig kórházban voltam,de csak ezeket a gyógyszereket szedtem,aztán a hematológus azt mondta,nem is kell más! Igaz,hogy semmit nem érnek. :( A nőgyógyász minden esetre egy harmadik vastablettát írt, a Ferrograd-folic-t,most 2*1-ert kell szednem,2 hét múlva labor ismét,és ha akkor se lesz változás,akkor transzfúziót kapok. El szeretném kerülni.Kinek mi vált be? Vettem Schüssler sót,a Ferrum phosphoricum D12-őt,ezt próbálta már valaki? Tudom,hogy mindenkinek más válik be,de próbálkoznék még mással is a gyógyszeren kívül,csak megússzam a kórházat.Olvastam még a cékla tablettáról is.Esetleg erről tapasztalat?

Köszönöm! 27 hetes kismama


2016. jún. 7. 08:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A vasam mondjuk jó.A vörösvértest 2,9.
2016. jún. 7. 08:01
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha a vasad jó akkor kb mindegy mit csinàlnak. Nekem 3x-os lett a vas a vèremben,de vörösvértestem hatàrérték fele sem... Nem épült be a vas a gyerek miatt.


Ami nagyon megemelte a vas szintemet az az aktiferrin csepp volt. Folyékony ìgy gyorsabban szìvódott fel+1000mg c vitamint szedtem mellé.

2016. jún. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Floradix Krauterblut szirupot. Nagyon drága, de nekem csak az jött be, mert az orvos által felírt különböző vastablettáktól (Maltofer fol, neo ferro folgamma) rettenetes gyomorgörcsöm volt.
2016. jún. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A Krauterblut szirupot ajánlanám. Nekem nagyon bevált.

Sajnos már a terhesség elejétől vérszegény voltam. Előtte volt egy missed ab-m. A háziorvosom nagyon szorgalmazta, hogy tegyem rendbe a vérképemet a következő terhességre. Szedtem is szorgalmasan a Neo-ferro folgammat vagy fél évig. Úgy gondoltam, ennyi idó alatt már rendbejöhettem. Várandós lettem és az első, 12 hetes vérvételnél kiderült, hogy vérszegény vagyok. Minden értékem egy picit alatta volt a határértéknek pl. a Hemoglobin 117 volt. A háziorvosom felelőtlennek ítélt, hogy ilyen értékkel kezdem a terhességet. :-( A neo-ferro folgammat lecseréltem Maltofer folra, de a pocakom növekedésével az értékeim tovább romlottak. Nem volt vészes, a nőgyógyászom legalábbis mindig nyugtatott.

A gyerekorvosom asszisztense ajánlotta a Krauterblut szirupot. Nem olcsó, 6000 ft körül van, de tényleg nagyon jó. Beszedtem és képzeld el, a szülés után!! olyan jó lett a vérképem, hogy a nőgyógyászom azzal poénkodott, hogy akár vért is adhatok.:-) A kórházban nem is adtak semmi gyógyszert vérszegénységre. Jó, tudom, hogy a baba megszületésével változik a keringő vérmennyiség, de biztos vagyok benne, hogy ez a szirup nélkül nem ilyen lett volna a vérképem.

Nem mondom, hogy minden esetben csodát tesz (nekem azért jobbak voltak az értékeim), de egy próbát szerintem mindenképp megér.

Jó egészséget kívánok neked és a babának is!

2016. jún. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Krauterblut a legjobb, én is kipróbáltam már sokmindent, nekem ezt először a szorulás elkerülése végett javasolta a többi helyett. Nekem javultak az eredményeim tőle és ízlik is. Igaz drága, de legalább van értelme.
2016. jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
És 3500-ér van kisebb kiszerelés is.... Előző voltam.
2016. jún. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, szinén Krauterblut szirup párti. Elfelejtettem írni, hogy nekem is annyira feljavult a vérképem, hogy az orvosom azt hitte, elírták az értéket a leletemen (Mivel a többi vaskészítmény szedése idején végig a határérték alatt volt a hemoglobinom)
2016. jún. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Megrendeltem a gyógyszertárban a szirupot,250 ml-es volt a gépben azt hiszem 2700 ft. De nem bánom csak használjon! Meg szedem ezt a Schüssler sót is,ártani nem árt.
2016. jún. 7. 11:03
 9/11 A kérdező kommentje:
Szedtem a vasat,ittam rendesen a szirupot,de pénteken kaptam 3 egység vért,mert 83 lett a hemoglobinom. :/ Még holnap lesz egy labor,aztán remélem mehetek haza.
2016. jún. 26. 19:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszönjük a helyzet jelentést! Sajnálom, hogy így alakult. A vas és a vérkép rendeződéséhez kell egy kis idő, te megtettél mindent. Mostmár majdcsak jó lesz a vérképed és hazamehetsz!

Jó egészséget mindkettőtöknek!

2016. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!