Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy figyeltetek oda, hogy ne...

Hogy figyeltetek oda, hogy ne hízzatok sokat?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete folyamatosan tornázok 30-45 perceket, terhes tornákat csinálok.

Próbálok odafigyelni rengeteg gyümölcsöt eszek, szerencsésnek is érzem magam, hogy nyáron vagyok terhes, mert így legalább friss gyümölcsöket ehetek. Sok almát, dinnyét, banánt, epret eszek. Zöldségeket is sokat rágcsálok leginkább nyersen, mert nem vagyok leveses. Persze eszek hizlalóbb ételeket is, de nem nagy adagot. pl. tegnap nagyon kívántam a zsíros kenyeret muszáj volt ennem picit paradicsommal :)


Szóval az a durva, hogy ma voltam védőnőnél és 5 kilóval többet mutatott a mérleg, sírva fakadtam hiszen nem értem, hogy lehet. Még azt mondta, hogy ő ilyen kismamával nem találkozott, aki 1 hónap alatt ennyit hízott. Nagyon rosszul érzem magam emiatt. Kinyomtatott egy csomó lapot, hogy mit ehetek, miből mennyit. De kb olyan a reggeli, hogy kefir-parizer-kenyér. Mivel imádom a kefirt nagyon sokat eszek szóval tényleg nem tudom mit csinálok rosszul.


20hkm


2016. jún. 7. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy vizesedsz esetleg? abból rengeteg tud feljönni, még mielőtt észrevennéd... nem kell fogyókúrázni, és, ha jókat eszel, csak erre tudok gondolni. Figyelj oda, hogy meglegyen a napi 3liter ásványvíz/tea és hagyd el a sót. próbáld kerülni a fehérkenyeret. tudom, rosszul hangzik, de segít.
2016. jún. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :) A védőnő is arra gondolt, hogy talán vizesedek, de megnyomkodta a lábamat és mondta, hogy nem. Hát igen megpróbálom letenni a kenyeret is.
2016. jún. 7. 16:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy csak a lábadon látszódhat, hogy vizesedsz. Nekem a dokim ajánlotta a görög dinnyét, mert az vízhajtó, és amit a szervezeted "fölöslegesen" raktároz azt kiviszi belőled. Nem szabad sokat enni belőle, mert az sem jó.
2016. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Volt időszak mikor akármit csináltam rám is kúsztak a kilók, aztán a végén meg leállt. Ez alkat függő ki mikor hízza meg a magáét! Van aki a végén, van aki előbb, és a végén kevésbé.


Ne idegesítsd ezen magad. A szénhidrát fogyasztásra figyelj oda. Napi 200 gramm bőven elég. Ez gyümölcsökből is könnye összejön, azért mondom. Én pl. ha túllövöm a CH-t akkor vizesedek, mert a CH vizet köt meg. Túl sósan sem jó enni, mert az is vizet köt meg. Persze valamennyi só kell, de nem szabad túlzásba vinni.


Ha eddig nem sokat sportoltál, akkor ne most kezdj emiatt örült sportba. A könnyed terhestorna persze jó.

2016. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

O ne aggodj. En 28hetes multam de 10kilonal jarok. Nagyon sokallom,de nem tudok mit tenni vele. Bar 170cm 47kgal kezdtem szoval nem latszik. A hasam meg bazi nagy :)

Megis erzem h majdnem 60kg vagyok. Ez ilyen

Enni kell :) hiszen taplalni kell a babat! :)

Majd idovel le fog menni. En igy vagyok vele

2016. jún. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bár én hízni akartam, ami ment is, teljesen abbamaradt a hízás mióta kiderült és tartom is a cukros diétát. Már nem eszek össze vissza, teljes kiörlésű kenyér csak és semmi cukor. Gyümölcs csak tízórai uzsonna. Napi 5-6xi kevés étkezés.

Nekem sajnálatos, hogy emelett abbamaradt a hízás mert nagyon vékony vagyok.

2016. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én az első gyerkőcnél 45 kg-val lettem terhes 30 kg-ot híztam (addig mértem) Nekem is pánikolt a védőnő sírtam sokat.Nem volt semmi bajom szerencsére. Megszültem és 20 kg azonnal lement szülés után reggel 20 kg-val kevesebb voltam. Aztán az a 10 ami valóban felesleg volt pikk pakk lement.


Most a második babámat várom nagyon próbálok figyelni mit és mennyit eszek. 11 hetes vagyok és most tartok 3kg-nál.

Ne keseregj!

2016. jún. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sehogy! Iszonyat rossz evő voltam világ életemben, ez a terhességeim alatt sem volt màshogy, képes vagyok akàr egy hétig melegszendicsen élni, gyümölcsöt kb 2 havonta eszek, zöldség fogalmát pedig a burgonya szinte teljesen kimerìti!

Mellé persze iszonyat lusta is vagyok...

Első babàval 6, a màsodikkal 9kg-ot híztam, szülés utàn 1 és 1,5 hónappal màr annyi volt a súlyom mint terhesség előtt.


Szerintem ne aggódj! A terhesség alatt sok nemkívànatos dolog történik az emberrel... Egészségesen táplálkozol, így a baba miatt ezért nem kell aggódnod, bár a bevitt ch mennyiséget azért próbàlhatod figyelni.

2016. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"..rengeteg gyümölcsöt eszek..Sok almát, dinnyét, banánt, epret eszek.."


Hát ezért hízol. A gyümölcs például szálkásítás alatt tilos. Nem véletlen.

A banán, dinnye pedig tömény cukor.

Vegyél vissza a gyümölcsből.

2016. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30 kilót híztam terhesen...nem tudtam tenni ellene,egyszerűen a levegőtől is híztam.Én is el voltam keseredve.Aztán lement mind magától,nem lettem striás sem.Most 173 cm vagyok és 55 kg.Lehet te is vékony típus vagy,az ilyenek könnyebben elhíznak terhesen.
2016. jún. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!