Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ennyire ovatosnak...

Tényleg ennyire ovatosnak kell lenni terhesség alatt? Ti mikre figyeltetek? Én vettem tul lazán a dolgot?

Figyelt kérdés
Tényleg nem lehet elsö és utolso trimeszterben szexuális életet élni? Elmenni strandra? Vagy tengerpartra? És még ezer más. Rengeteg dolgot olvastam már itt. Elsö trimeszterben 4x repültem, másodikban és harmadikban 2x-2x. Elsö perctöl az utolsoig éltünk szexuális életet. Napoztam a tengerparton, usztam a tengerben, egyszer még az erdöben quadoztam is. Végig aktiv voltam, 37. hétig dolgoztam (nem ülö munka), persze akkor már csak részmunkaidöben. Egy-egy nehéz nap után remdszeresen ültem bele egy nagy kád vizbe.
2015. júl. 5. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Embere válogatja. Van egy mondás,miszerint ha egy gyerek meg akar születni,akkor meg fog,ha meg nem,akkor hiába fogsz fejen állni 9 hónapig... Azért vannak a figyelmeztetések,mert van,aki anatómiailag gyengébb, lazábbak a kötőszövetei,könnyebben megindul egy vetélés, fogékonyabb a fertőzésekre,stb.
2015. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak ma állítják ezt. Én sem voltam óvatos a terhességeim alatt, mégis minden OK volt.
2015. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha problémáid vagy korábbi vetélésed lett volna, esetleg nagyon hosszú éveket vártál volna rá, gondolom, te is mindent kétszer átgondoltál volna, hogy vajon lehet-e, nem?


Egyébként meg egészséges terhességgel sok mindent lehet.


Én viszont trombózishajlammal fix, hogy nem repkedek,

fertőzéssel nem strandolok, nem kádfürdőzök, szex is tiltott, napozni pedig nem terhesen sem szoktam.

2015. júl. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok amire jó figyelni és van ami túl van reagálva. A forró víz pl valóban ártalmas. Sokan írják, hogy orvos nem tiltja a tengerparti nyaralást, sem az uszodát. Mondjuk az utóbbinak a fertőzés veszély az esélye de van aki nagyon hajlamos rá, van aki nem annyira. A szex meg.. Szerintem túl van reagálva. Nyilván ha gond van és az orvos tiltja az más kérdés. A fizikai aktivítás pedig terhesen és nem terhesen is sokkal jobbat tesz, mint a túlságosan kíméletes életmód, bár szintén van olyan eset, amikor feküdni kell. De normális esetben ilyesmi nem kellene, hogy problémát okozzon.
2015. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

4 terhességem volt, 4 egészséges gyereket szültem. Az elsőnél 36. hétig dolgoztam, amikor elrepültem a tengeren túlra (akkor még nem tiltották ezt a légitársaságok). A 2. egy magashegyi túrán fogant, félidősen vízitúráztam, bele is borultunk a Drávába. A másodiknál is a 8. hónap végéig dolgoztam, teljes munkaidőben itt is. A 3. és 4. gyerekünknél nem dolgoztam, mert nagyon kis korkülönbséggel születtek, itt a 2 nagyobb miatt semmi extrém dolog nem volt. A 4. gyerekünk születése előtt azért nyaraltunk, a 8. hónap végén voltam, egy kis hegymászás azért belefért. Senki nem aggódott, hogy baj lehet, mert túl gyorsan jönnek a gyerekek sorban. Szoptattam mindegyiket, fél évesen kezdtem a hozzátáplálást. Fogalmam sem volt, mennyit szoptak, sosem mértem, hány ml almát ettek, egy dolog érdekelt, hogy elégedettnek tűnjenek és normálisan fejlődjenek.

A terhesség, szoptatás alatt a nyilvánvalóan puffasztó ételeket kerültem, a többivel senki sem törődött (én sem, pedig kaptam tanácsokat, mit ne egyek.) Cigarettázni nem cigarettáztam soha, alkoholt nagyon ritkán, drog nem a műfajunk. Ezek természetesek.

Csak örülni tudok, hogy akkor még alig volt internet, ahol a kismamák rettegve kérdik, lehet-e levegőt venni, nem baj-e, ha fodrásznál voltak.

Mindez nem 100 éve volt, a legkisebb 13 lesz, a legnagyobb 18 éves. Elégedettek, egészségesek, nyitottak a világra, és nekem ez a legfontosabb.

2015. júl. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen embere válogatja, van aki birja van aki nem
2015. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bella169 ***** válasza:
50%

Én mindig ugyan azon kérdés alapján mérlegelem ezeket a szabad, nem szabad dolgokat, mivel nem tudhatom soha 100%-osan, hogy a szervezetem épp mennyit bír.

Megtudnék e, magamnak bocsátani, ha azért történne valami baj, mert én nem tudtam megállni, hogy megegyek/megtegyek valamit?

Amíg erre a kérdésre határozott nem a válasz, betartom az adott tilalmat.


33 hkm

2015. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az elso terhessegem spkntan ikrek a 10 hettol nem dolgoztam ugyan de nem aggodtam tul még emiatt sem az egeszet. 30 hetesen meg koncerten voltam. most 16 hetes vagyok egy babaval hetvegen velencen voltunk. amig a doki nem tiltja a szexualis elet is folytathato. sokan tulaggodjak, egyeseknek meg gyenge a szervezetuk talan ezert is esnek nehezen teherbe. kérdezd a nagymamat! internet nélkül is kihordta es felenvelte a gyerekeit :) es nem hiszem h ha levetodott balcsira nem martozott meg :)
2015. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!