Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Inzulin rezisztencia okozhat...

Inzulin rezisztencia okozhat meddőséget?

Figyelt kérdés
Mondanátok példát arra, hogy ha valakinél megállapítottak inzulin rezisztenciát és ezzel összefüggésben petefészek működés rendellenességét mégis terhes lett? Gyógyszerrel, diétával, mivel lehet elősegíteni a teherbe esést? És ha már sikerült, akkor a terhesség alatt inzulint kell kapni?

2016. jún. 7. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam petefészek cisztákat okozott, nem volt tüszőrepedésem. Szigorú diéta és gyógyszer szedés mellett teherbe estem. Még szedem a gyógyszert 12. hétig lehet. Hogy inzulin kell-e majd vagy elég lesz a diéta azt nem tudom.
2016. jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
PCOS (IR) volt nálam. 2 gyermekem született, de a MensMentisben dolgozó Dr. Breyer Helga segítségével. Korrekt kivizsgálás, diéta (dietetikussal), mozgás (pulzuskontrollal!!), lelki egyensúlyra ügyelés kellett hozzá. Terhesség alatt nem kaptam inzulint, csak sűrűn kontrollált diétát tartottam, picit több vérvételem volt, mint egy átlag kismamának, de a világon semmi komplikáció nem volt.
2016. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MMZsuzsi válasza:

Nekem okozott meddőséget, kb 6-8 éve. Akkor még nem ismerték az inzulin rezisztencia fogalmát a dokik, csak a cisztákat tudtam.

Természetes módszerekkel (étrendváltás, gyógynövények, tisztítókúrák, energetika, mozgás) helyrejöttem, és jöttek a gyerekek.

4 hónapja diagnosztizálták az IR-t, amikor újra előjöttek a cisztáim. Kaptam gyógyszert is, és természetgyógyászként minden lehetséges természetes módszert bevetettem, múlt héten voltam UH-n, eltüntettem a cisztákat és csökkenthettem a gyógyszeradagot is. Az étrendre természetesen továbbra is oda kell figyelni.

Inzulint a terhesség alatt csak akkor kell kapni, ha erősen cukorbeteg is vagy - de ez nem feltétlenül van így. Az IR azt jelenti, hogy nem jól dolgozod fel a termelt inzulint, így a gyógyszeres megoldás gyakoribb.

2016. jún. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 fodormenta ***** válasza:

Bár nálam nem volt igazolható a laborleletek alapján az IR, mivel pont határértéken volt...azonban a policisztás petefészkek láthatóak voltak ultrahangon, és a tüneteim is megerősítették, tehát kell, hogy vmilyen fokú IR legyen nálam is. Másfél évig nem jött a baba nálunk, de aztán spontán sikerül. Aviváztam, IR diétát tartottam dietetikussal egyeztetve, vitaminok (multivitamin, D vitamin), gyógyteák (ciklustól függően málnalevél és palástfű), étrendkieg. (myo-inozitol),sok-sok mozgás.

Amikor aztán a cisztáimat akartam megnézetni egy másik nődokival, már a baba szívműködését láttuk az ultrahangon, és el se hitte, hogy policisztás petefészkeim voltak!Szerintem ha az ember megtesz minden tőle telhetőt, és több oldalról is támogatja az egészségét,akkor nagy az esély a babára, akár természetes úton is! Sok sikersztorit olvasgattam, ezek erőt adtak, kívánom, hogy sikerüljön neked is, mert úgy sejtem, hasonló cipőben járhatsz, ha feltetted a kérdést.

2016. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pozitív példa vagyok, gyerekkoromtól IR-es tünetekkel, 15 évesen megállapítást nyert. Tavaly július óta diétázom, az első három hónapban cukrot, fehérlisztet kerültem, szénhidrátot nem számoltam, hébe-hóba (kb heti 1X sportoltam). Az inzulin eredményem így is pocsék lett, kaptam merckformin XR-t, először 2000 mg/nap, na attól még rosszabb lett, majd lecsökkentették és már jobb. Emellett 120 grammos CH diéta(óktóber óta), heti 3 sport. az eredményem még így is rossz volt, 36-40 napos ciklus (+ciszták), de 3 hónap alatt teherbe estem. a doki sem akarta elhinni :) kaptam progeszteron pótlást, a megtartás miatt, és hogy az inzulinfröccs ne ölje meg a babát, szigorú 80 gramm/nap CH bevitelre fogott a doki. Szerintem a nagyon pontos diéta és a rengeteg mozgás segített, nekem a gyógyszer nem túl sokat, szóval attól túl nagy megváltást nem kell várni, persze biztos valamit ér, de sport és diéta nélkül csak ront...

10hkm

2016. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!