Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy titkoltátok? (többi lent)

Ti hogy titkoltátok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! úgy néz ki hogy terhes vagyok, aminek persze nagyon örülünk .. nagy a boldogság :))))

VIszont én a munkahelyemen nem szeretném egészen addig lebegtetni a dolgot, míg nem töltöm be a 12. hetet. De ezt hogy fogom tudni megoldani, ha mondjuk folyamatosan gyötör a hányinger , rosszabb esetben a hányás ??? Volt valaki ilyen szituban ? mit csinált? Hogy titkolta ?? vagy milyen praktikát alkalmazott, hogy a rosszullét ne üljön ki az arcára ?


Biztos (5 éves munkaviszonyom van) és nem is lenne semmi gond ha kiderülne, viszont szeretném már akkor tudatni a kollégákkal, főnökséggel, amikor már úgy mond tuti és túl vagyok az első "kritikus" 12 héten.


válaszokat előre is köszönöm !



2016. jún. 8. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha szerencsés vagy reggel felkelsz, kihányod magad és mehetsz dolgozni, elleszel. Ha nem vagy szerencsés csinálhatsz bármit, a rosszulléteket nem tudod elkerülni. Én majdnem 20hétig hánytam, nem tudtam szinte semmit enni, de még a buszon, autóban is rosszúl voltam. Szoktak gyömbért ajánlani, nekem nem használt.
2016. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod !


bízom benne, hogy a szerencsésebb kategóriába esem !

2016. jún. 8. 13:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sem akartam addig semmit mondani,míg nem volt biztos.Nem volt egyszerű.Sokszor mentem hányni,de mivel mindenki el vilt foglalva a dolgával,így nem tűnt fel senkinek.
2016. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos en 22hetig vegig hanytam. A 9.hettol :(

Egyre kevesebb orat kertem,6ot a 9-10helyett

Es sajnos nekem hamar levagtak itt bent ,hogy bizony babas vagyok. De! A babaval minden oke,nem erdekelt,hogy tudjak paran.

Remeljuk, nem leszel egesz nap rosszul,max reggel mikkr felkelsz.

En probaltam enni..mikor ereztem ,hogy jon a hanyinger...de azt is kihanytam allandoan :(

De ha meg nem ettem akkor azert is hanytam! 😃

Egy jo tanacs! Reggel ne egyel kortet! Az valami birzalmasan keseru...ha visszjon.

Foleg ha az orrodon is jon. Bocsi,hogy undi :(

28hkm :)

2016. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Eszter76 ***** válasza:
Én a közvetlen főnökömnek elmondtam és megkértem, hogy ne mondja senkinek, amíg nem "hivatalos". Így sokkal egyszerűbb volt. A többi főnök ráér megtudni, ahogy a kollégák is. Nekem a közvetlen kollégáim férfiak, ők semmit nem vettek észre annak ellenére, hogy rosszul voltam. :-D (A főnököm nő, ő biztos rájött volna akkor is, ha nem tudja.)
2016. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem peldaul reggel, delelött semmi bajom nem volt, mindig késő délután-estefele jöttek a rosszullétek, na de akkor durván :) még inni sem esett jól, semmit nem bírtam csinálni. Most vagyok 20 hetes, szerencsére elmúltak, egy-egy, általában éjszakai hirtelen jövő hànyástól eltekintve :)
2016. jún. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A feleségem se akarta nagydobra verni. Aztán amikor kiviharzott a wc-re hányni, akkor a kolléganőinek az volt az első kérdése, hogy "nocsak, terhes vagy?"
2016. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű a dolog,ha hányós vagy nekem pl nem is ment a titkolózás. Hiába kizárólag férfiakkal dolgoztam egy helyen, azonnal levágták a dolgot a nem túl vidám fejem láttán, mikor kijöttem a mosdóból egy nap többször is. Illetve én a nagy dohányos, kávézós, energiaitalozós úgy hirtelen nem kértem semmit ami koffeines és nem cigiztem, nem volt nehéz dolguk kitalálni. Bár rendesek voltak, onnantól kezdve a papírozáson kívül nem is engedtek semmit sem csinálni. :)
2016. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sem akartam hogy tudják, szerencsére rosszul sem voltam sosem! A 17. hétig dolgoztam, kb 2 héttel előtte kérdeztem az egyik munkatàrsamtól hogy hogy kellene ezt felvezetni a főnökömnek...

A terhesség nem mindig jàr rosszulléttel! (Nekem sajnos szàmított hogy mikor derül ki, hiàba voltam ott 3 éve vègig havi szerződésújítás volt, még mielőtt elmondtam aláírtam a következő havit, elmentem tàppénzre (gyárban dolgoztam nem a legegészsègedebb dolgokkal és féltettem a babát) aztàn persze nem is kaptam többet...)

2016. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Ha legalább egy éve így dolgoztál ott, akkor a munkaszerződésekkel galoppozz be a munkaügyi bíróságra és tuti a nyert per. Egy évnél hosszabb ideig hosszabbítgatott szerződést már határozatlan idejűnek kell tekinteni.

2016. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!