Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálatnál...

Terheléses cukorvizsgálatnál volt valaki, aki a 2 órásnál késett (20 percet)? Mit mondott az orvosa, igy is jó az eredmény? Nem értem el a dokimat, fogalmam sincs, hogy meg kell e ismételni vagy sem.

Figyelt kérdés
2016. jún. 9. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem azt mondták, hogy ne is sétálgassak, üljek le kinn a váróban, inni is csak ha nagyon muszáj pár decit. Mert a szervezet használ akkor a cukorból és nem lesz valós az eredmény. Pedig jó idő volt, jól esett volna kimenni, de lépcsőzni kellett volna, azt meg nem engedték.

Magas lett a cukrom, nem tudom menni lett volna, ha aktivan töltöm el az az időt.

Erre is kérdezz rá, gondolom ha késtél, akkor 2 óráig tettél vettél.

2016. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk le sem veszik így. Pontosan figyelik és ha valaki késne, akkor nem veszi le az asszisztens hölgy. Mondjuk nálunk elmenni sem lehet (vagyis nem javasolják), mert a mozgás befolyásolja az eredményt, több cukrot éget úgy a szervezet.
2016. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Szia, szerintem ez egyáltalán nem gond. Én cukorbeteg vagyok 25 éve, két kisgyerekkel, talán tőlem hitelesebb a válasz. Azért kell 2 óra múlva megismételni a vércukor mérést, mivel nagyjából másfél-két óra kell ahhoz, hogy a cukorbevitel miatt a hirtelen megemelkedett vércukor szinted a normálisra visszaálljon. Akkor van gond, ha nem várják ki a 2 órát, hiszen akkor téves eredményt ad, mert 2 órán belül mindenkinek magasabb a cukra.

Tehát az a 20 perc nem befolyásolja az eredményt, mert ha neked a terhelés miatt felment volna 7-8 fölé a vércukrod, az csak jóval később állna helyre, tehát így is hiteles lesz az eredmény.

2016. jún. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
A mozgás viszont valóban igaz, hogy aki jön-megy közben, valószínűleg alacsonyabb lesz a vércukor szintje, hiszen a mozgás csökkenti.
2016. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Istenhegyin voltam, ott se veszik le így. Le kell ülni a váróban, ott egy decit lehet inni. Akkor olvastam el amúgy egy szakdolgozatot abban a két órában, amit amúgy sose tettem volna, pedig később vizsgáztattam az illetőt.:) Szóval, akiknek még előttük van a cukorterhelés, tök jó az a 2 óra, megéri kihasználni!
2016. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Ez de érdekes! Nálunk konkrétan biztatják a kismamákat, hogy nyugodtan sétáljanak addig, csak pontosan érjenek vissza. Én hazasétáltam, néztem egy 20 perces sorozatrészt, majd vissza.
2016. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
A mozgás miatt ismételni kell. Tilos jönni menni.
2016. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk volt ebből a jövés-menésből probléma. Jött egy új hölgy, aki intézte a terhes vérvételeket, és ajánlgatta ő is, hogy sétálgasson csak anyuka, menjen ki a városba stb. Így is tettek. Drasztikusan visszaesett a diagnosztizált cukorbeteg kismamák száma, viszont később egyértelműen látszódott egy-egy újszülöttön, egy-egy koraszülésnél, hogy bizony a kismama cukros. Ekkor derült ki, hogy mi van a háttérben. Egyszerűen a mozgás miatt visszaesett a cukor a normál tartományba és nem fedezték fel a cukorbetegséget. Ezután vezették be újra, hogy a vérvételes hölgy külön figyeli, hogy a kismamák ne mászkáljanak.

2-es voltam

2016. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as, ez melyik város volt?
2016. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Szerencsére csak vasaltam itthon. Az orvosom még mindig nem elérhető, viszont az eredmènyem 4,81 éhgyomri, 4,6 2 órán túli. Nem gondolnám, hogy gond lenne. Sajnos mire legközelebb lesz a dokim, túl leszek a 27. héten, így biztos nem fogja ismételtetni.
2016. jún. 10. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!