Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálatnál...

Terheléses cukorvizsgálatnál volt valaki, aki a 2 órásnál késett (20 percet)? Mit mondott az orvosa, igy is jó az eredmény? Nem értem el a dokimat, fogalmam sincs, hogy meg kell e ismételni vagy sem.

Figyelt kérdés
2016. jún. 9. 13:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Csak vasaltál? Az pont elég.
2016. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

azért mond a dokidnak, eléggé visszament ahhoz, hogy talán nem vagy cukros, lehet, hogy kicsit magasabb lenne akkor is. viszont mivel nem releváns így az érték, és a babának nagyon nem jó ha cukros vagy, illetve te meg sem érzed ha ez előjött nálad terhesség közben, így annyira nem lennék nyugodt. Védőnő tud ebben még segíteni, neki van vércukormérője, nekem ő nézte minden alkalommal mikor mentem. Bár az is igaz, hogy ott jók voltak az értékek, terhelésen meg írtó magas lett, és mivel jól voltam, el se hittem, hogy cukros lehetek.


Védőnőnél kérdezz rá, lehet megismételteti. Annyi épp elég, hogy oda-vissza sétáltál és vasalás közben álltál.

Ha diéta közben nem tudok diétásan enni pl. vendégségben muszáj megszegnem, erre az esetre a diabetológus azt mondta ne üljek vagy feküdjek utána, hanem álljak és sétáljak és akkor nem megy fel a cukrom, ergó nem ingadozik annyira, és nem lesz gond a babának sem. Ezért nem szabad sétálni terhelés közben.


Nyilván ha jók az értékeid akkor az egész felhajtás felesleges, de sajnos nem tudni, hogy mi is a valós érték, így lehet jobb lenne még kicsit feszegetni a dolgot, és inkább legyen még egy 4,6-os eredményed, de biztos lehetsz benne, hogy nem vagy diabéteszes.

2016. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!