Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A támogatásokkal kapcsolatban...

A támogatásokkal kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy melyiket hol, mikor, és milyen formában kell megigényelni?Szept. 22-én szülök, a biztosított egy évem meglesz, de a TGYÁS-t nem a munkahelyem intézi, mert nem alkalmazotti a foglalkoztatásom.Ezek érdekelnének:

TGYÁS

GYED

családi pótlék

GYES

egyszeri anyasági támogatás

Melyiket hol és mikor igényeljem?

Köszi!

17 h km


2010. ápr. 12. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztosítotti két éved is megvan?
2010. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Attól függ, a nappali tagozatos főiskolát mennyire számítják be.Kb. 1 év munka+a főiskola van.
2010. ápr. 12. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:

A suliból, ha egy évnél hosszabb ideig jártál oda, akkor 180 napot számítanak be.

Vagyis neked akkor kb. 545 napod van, nem lesz elég gyed-re a babád két éves koráig, de majdnem. Így igényeld a tgyást szüléstől, oep-től, az oldalukon le lehet tölteni az igénylőt. 168 napig jár, összege a bruttó jövedelmed 70%-a, mínusz szja-előleg. A fennmaradó 562 napból (ennyi lesz még a babád 2 éves koráig) 545 napig leszel jogosult a gyedre, és 17 napig a gyes-re. (persze csak akkor, ha valóban jogosult vagy a 180 napra, és én pont 365 nap munkaviszonnyal számoltam).

A gyed-et a tgyás lejárta előtt legalább 30 nappal igényeld, ugyanott találod az igénylőt. Gyes és családi pótlék a MÁK-tól igényelhető, az oldalon megtalálod azokat is.

2010. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek üzenem, hogy olyanra nincs szükség, hogy biztosítotti két év. SZülést megelőző 2 éven belül kell 365 nap minimum, ez akár egy év alatt is meglehet.
2010. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!Akkor ezek szerint még ráérek igényelni.13:45-ösnek köszi a részletezést, végre tiszta a kép ezzel kapcsolatban!
2010. ápr. 12. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Harmadiknak üzenem, hogy az egy év megvan, ezt tudtuk, de nem mindegy, hogy az egy év után is jár-e neki a gyed, vagy csak a gyes.

Érdemes volt rákérdezni, mert kiderült, hogy gyakorlatilag végig jár neki a gyed. És kb. két hét marad csak, amikor már nem jár a gyed, csak a gyes.

Ha a második napszámítása rendben van, nem ellenőriztem természetesen.

Hát ezért nem mindegy, hogy tényleg csak egy év, avgy esetleg több is.

Most az esetleg több is volt az igaz.

2010. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem, amit írtál, de fenntartom amit írtam: nincs olyan, hogy biztosítotti két év, Amit leírtál, az nem az. A 365 biztosított naphoz nem kell két év, ha nincs meg korábban a 365 nap, akkor még az idén ledolgozott napokat is figyelembe lehet venni:)

Csak a megfogalmazással volt problémám, gondolom, tisztában vagy a dolgokkal:)

2010. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én NEM a 365 napról beszélek...
2010. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!