Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hazudhat a nődoki a baba...

Hazudhat a nődoki a baba fekvési pozíciójáról?

Figyelt kérdés

Szerintetek előfordulhat, hogy egy nőgyógyász azt mondja egy fejfekvésű babára, hogy faros, csak azért, hogy császározhasson?

Van ebből neki előnye? Lehet ennek jogos oka?



2016. jún. 12. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

PErsze, hogy van előnye, mert be tudja ütemezni a hetet és nem váratlanul fogod hívni.

Azt viszont őszintén kétlem, hogy erről hazudna az orvos.

2016. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy ezért hazudna. De pl mikor ultrahangoz, az ultrahangfej közel a szeméremcsontodnál van olyankor a fejvégű baba fejét vizsgálja. Faros babánál mit vizsgálna olyan lent? Beugrathatod hogy mikor már tenné vissza z uh fejet megkéred nézze meg a baba nemét, ha egyből a szeméremcsontodnál keres akkor valószínű a farfekvés. De az én dokimnál én is mindig látom azt amit ő lát egy monitoron így nem tudna nekem erről hazudni.
2016. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyrészt minimum súlyos etikai vétség lenne félretájékoztatni a beteget, másrészt meg ha jól tudom, a felettese (oszt.vez. főorvos) kell, hogy jóváhagyja a császárt, ezért nem műthet meg csak úgy saját szakállára. De ha ennyire nem bízol az orvosodban, akkor nézesd meg valaki mással is, hogyan fekszik.
2016. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. jún. 12. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!