Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhesen a 12. hétig...

Aki terhesen a 12. hétig lerakta a cigit, annak lett később bármilyen negatív hatása a babára nézve?

Figyelt kérdés
Jelenleg a 9. hétben járok ès csak csökkenteni tudtam a cigit. Nem vagyok erre büszke, és a 12. hétig fokozatosan szeretnèm letenni. Az orvosom azt mondta, ha nem tudom letenni, akkor csökkentsem az adagot, ami eddig sikerült is, de kizártnak tartom, hogy vègig szívjam a terhessèg alatt. Az első gyerekemnèl azonnal eldobtam a cigit a teszt után, mégis szívbeteg lett. A dokim szerint valóban okozhat gondot, ha az ember rögtön elhagyja a cigit, bármilyen hihetetlen is.
2016. jún. 20. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

B.aszhatod, a nikotinnak minimum fel ev kell, hogy kiuruljon teljesen a szervezetedbol, ugyhogy hiaba dobtad el az elso pozi teszt utan.

A szivbeteg gyereked utan meg 12. hetig szivni akarod.. Sot abban a percben, hogy megtudtam volna, hogy szivbeteg lett a gyerekem ra se neztem volna 1 db cigire se, nemhogy ujbol raszokjak.


De igen, lehet sok gond belole. Pl asztma, nikotinfuggoseggel szuletes, alacsonyabb IQ az atlagnal, lassabb fejlodes.


De lehet, hogy semmi baja nem lesz. De kockaztatni nem erdemes, azt hittem ezt egy szivbeteg anyukaja tudja.

2016. jún. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
A dohányosok gyermekei lassabban tanulnak.majd iskolás korában legyél fokozottabban türelemmel ha szajkozza hogy de akkor sem érti.
2016. jún. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De nyugi nem a nikotintol lenne baj hanem az oxigenhiánytol.szoval ha leteszed, joformán mindegy mikor ürül a nikotin.mert amugy nem dohányos szervezete is termel nikotint.csak a dohányosé nem mert külsőleg viszi be.
2016. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Ez is csak egy általánosítás, hogy aki cigizett a gyereke visszamaradott, vagy koraszülött, vagy akármilyen beteg lesz..

Ismerősöm 1 szál cigit nem szívott egész életében, mégis koraszülött lett a gyereke, tüdőbeteg lett.

Érdekes, hogy az nem baj, hogy egyesek büszkén írják, hogy ilyen meg olyan pohár bort isznak, ekkor meg akkor.

Azt bezzeg nem kell megállni?


A lényeg, hogy csökkentsd fokozatosan(szerintem), mivel egyből úgysem fogod letenni, akárki akármit is okoskodik.

Biztosan mondta az orvosod, védőnőd, hogyan csináld.

Itt, ha ilyet kérdezel segítséget nem kapsz, az orvos nyilván okosabbat tud mondani.

2016. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

oh, te már írtál ki kérdést, volt egy vetélésed is.

én akkor azt írtam, hogy ilyen előzményekkel nem lenne szabad cigizned még (3 hete talán?). most se értem, már kétszer letetted, tudom mennyire fontos a gyereked egészsége, akkor miért a kifogásokat keresed, hogy cigizhetsz? ne csináld most szívj el utolsó utáni szálat aztán dobd ki a pcsába és többet ne gyújts rá! én 7 hetesen gyújtottam rá utoljára, remélem nem lesz belőle baj előtte már 2 hete nem cigiztem, de szilveszterkor megkívántam :( tök bánt és bántani is fog, pedig nekem egy makk egészséges gyerekem van itthon, de őt is egészségesen szeretném felnevelni és ha ehhez le kell mondani a cigiről, akkor megtesszük. te is, még most, szorítok neked! :)


egyébként hülye ötlet pont 12. hétig, hiszen a fontos szervek addigra alakulnak ki, tényleg ne húzd máőr még hetekig!

2016. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerencse is és egyéb dolgokon is múlik. Nem sokat érsz a válaszokkal, biztos van aki végigpöfékeli a terhességét és egészséges babát szül más meg "csak" napi 2-3 szálat és koraszül, illetve akár fejlődési rendellenességet is okozhat ennyire az elején, később meg ugye mást.

De ezen az oldalon senki nem dohányzott terhesen. Csak élőben lehet látni sok dohányzó kismamát. :(

2016. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!