Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti vasat mikortól szedtetek?

Ti vasat mikortól szedtetek?

Figyelt kérdés
Nőgyógyász már felírta 16.héten, de a védőnő azt mondta, hogy elég akkor ha a 24. heti vérvételen alacsony lesz a vas. 19 hkm

2016. jún. 22. 06:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen okbol irta fel a nogyogyasz? Elvileg akkor kell ezt szedni ha a vervetel kimutatja a vashianyt..

19hetes vagyok en nem szedek.. van aki egyaltalan nem szedett :)

2016. jún. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Orvosra hallgatnék, nem a védőnőre az fix.
2016. jún. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2. trimeszteri vérképem alapján írta fel a háziorvos, a dokim azt mondta, csak akkor szedjem, ha nem okoz szorulást. Kb. a 24. héttől szedtem a 32.-ig, aztán nem bírtam az aranyérrel tovább és elhagytam.


Nőgyógyászra hallgatnék, nem a védőnőre. Nem a védőnő kezébe adod a gyermeked életét és a saját életed. Ha a nőgyógyászodnak nem hiszel, válts!

2016. jún. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
36. hét után elfogyasztottam egy üveg krauterblut szirupot, ezt ajánlotta az orvosom, addig tökéletes volt a vasam, akkor került az alsó határértékre. Második terhességnél nem is volt rá szükség, de megelőzésképp szülés előtt akkor is ittam egy üveggel.
2016. jún. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedtem, mert nem volt rá szükség. A vasam 19 volt 24 hetesen, 36 hetesen 17. Bőven belefért. Túl is lehet a vasat adagolni, az meg károsítja a májat.
2016. jún. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
17 hetes vagyok, nekem sem kell még szednem, mindenem jó a vérvételem alapján. Majd a következő vérvétel alapján meglátjuk kell e már szedni, legalábbis a védőnő ezt tanácsolta.
2016. jún. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

31 hetes vagyok, már az első vérvétel óta szedem. Maltofer 3x1. Én beszedném a helyedben.

31hkm

2016. jún. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a baba előtt elkezdtem a munkám miatt, a 10. heti vérvételen épp a határértéket súrolta a vasam, így a doki nem javasolt váltást.
2016. jún. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolom az orvosod megelőzésképp írta fel, mivel a következő vérvételig vagy telítődnek a raktáraid a szervezetedben és jó lesz a vérképed vagy ha így is alacsony, akkor megúsztok egy átmeneti fázist és komolyabban tud a dologgal foglalkozni. Nem hinném, hogy egy védőnő felér egy nőgyógyász tapasztalatával. Ha meg ennyire nem bízol az orvosodban, akkor válts másikra. A védőnő a gyereknél lesz lényegesebb, a terhesség alatt az orvosnak kellene a mérvadónak lenni szerintem. Nekem normális védőnőm van, de ha szembemenne az orvosom véleményével, nem hallgatnék rá, mivel mind a baba, mind az én életem ebben a fázisban inkább az orvostól függ,akiben bízom.
2016. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem 12. héten.felírta,.habár a vérképem olyan tökéletes volt, hogy azt mondta, hogy cserélne velem. De azt mondta, hogy a tapasztalata azt mutatja, hogy minél jobb az elején a vérkép, annál rohamosabb q romlás. És igaza lett, mert 24. héten már vérszegény voltam. Mi lett volna vas nélkül? Pedig egyébként nem vagyok vérszegény típus. Amikor hónapok menstrualtam, akkor sem voltam a vérszegénységnek még csak a közelében sem, de a terhesség így hatott rám.
2016. jún. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!