Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » HURRÁ TERHES VAGYOK! Ha van...

HURRÁ TERHES VAGYOK! Ha van köztetek olyan aki most tudta meg hogy terhes írja le hányadik gyermeke és azt is hogy mit érzett amikor megtudta. Gondot? Örömöt? Ijedtséget?

Figyelt kérdés
2016. jún. 24. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához :) Én most röviden mondanám neked hogy nagyon nagyon figyelj oda magadra és vigyázz magadra mert a kis pocaklakódról van szó :) Eleinte furcsa lesz majd a terhesség, de idővel hozzászoksz és élvezni fogod, lesznek kellemetlen pillanatok amikor nyűgösebb leszel meg hisztisebb de nyugi ezek elfognak múlni :)


Én 2,5 hónapja tudtam meg hogy várandós vagyok, nekem már van egy 5 éves kislányom akit nagyon szeretünk a férjemmel. Nem terveztük a babát konkrétan csak úgy voltunk vele hogy nem védekezünk semmit ha becsúszik akkor becsúszik, várni fogjuk nagyon és persze tisztában vagyunk vele mivel jár egy második gyermek, ennek tudatában döntöttünk úgy hogy nem védekezünk hanem próbálkozunk. Persze nem görcsöltünk rá, mert teljesen felesleges nem ragaszkodtunk ahhoz hogy két gyermekes család legyünk. Mi 1 évig próbálkoztunk ezzel de nem is erőltettük. Nekem igazság szerint amikor megtudtam hogy terhes vagyok meglepődtem, és picit meg is ijedtem attól hogy megint nulláról kezdem a dolgokat, meg igazából fel sem fogtam. De aztán napról napra kezdtem örülni. A férjem akkor 5 napra elutazott Németországba a húgához segíteni neki a költözésben, és nagyon nehéz volt kibírnom hogy hazaérjen mert minden áron személyesen akartam közölni vele a nagy hírt :)))Igazság szerint nekem ez már a harmadik terhességem, 20 évesen lettem először terhes szintén a férjemtől akivel akkor még nem voltunk házasok. Akkor speciel nem nagyon örültem a babának mert nekem még akkor ott volt a suli és már kőbe volt vésve hogy hol fogok dolgozni, és már vártak is oda, és emiatt is stresszeltem hogy mi lesz velem ha első napomon közlöm hogy terhes vagyok, és sajnos a túl sok stresszelés erre az egészre meg a közelgő vizsgáimra, és persze akkor a bátyám súlyos autóbalesetet szenvedett és válságos állapotba került kórházba ő miatta is idegeskedtem és emiatt annyira nagy volt bennem a nyomás hogy kapkodtam egy rossz mozdulat és vetéltem :( Akkor kórházba kerültem, napokig sírtam de kimásztam ebből a helyzetből. Akkor nem sokat élveztem a kismamaságot, mert akkor sok gondom volt sajnos.

2016. jún. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy köszönöm a kedvességed és elismerésem hogy ilyen fiatalon kitartottál a családod mellet.Én 28 éves voltam amikor Anna született most ő is öt éves ,akkor úgy voltam vel ,hogy elég volt egy ,mert az a sok-sok feladat...meg nem alvás..FÚ.Szóval a párom is benne volt még egy gyerek jöhet mondta.Most ebben a hónapban szántam rá magam hogy legyen és két éve vágytam is rá de féltem.Ebben a hónapban 5.-én volt meg utoljára ,szóval belecsaptunk a lecsóba minden 2. nap ugyanaz a felvonás következett.Tegnap előtt csináltam egy tesztet és láss csodát pozitív lett.Nagyon örülök hogy ilyen hamar sikerült .Ma is egyet és az is pozi .Nagyon örülök.Tele vagyok ötletekkel mit hogyan kéne átalakítani a gyerekszobán .Mit kell megvásárolni ami fontos de ezt csak akkor amikor megtudom fiú vagy lány .Annyira örülök hogy végre elszántam magam és nem arra adtam hogy nehéz lesz.Azt tudom már milyen kisgyerekkel évekig itthonlenni de Anna is vágyott már kistesóra és elképzelem hogy ők még fognak együtt játszani .Biztosan Anna anyáskodni fog felette és némi reményt fűzök ahoz hogy fiú legyen ,mert ugye lány már van.Már nagyon várom.Szerencsére régóta szedem a Lenkeis és G&G vitaminokat .Most kiegészítettem B komplexel ,folvasvval,magnéziummal.kalciumot is iszok,ja és szójaitalt.Remélem így sokat segítek a babának és magamnak is a rosszulétek ellen.Amit elkeztem már most nézegetni az a babakocsi .Esküszöm ez lesz a legfontosabb mert állandóan mennem kell majd oviba a kislányért ,utazni,vásárolni.Hát erre nem fogom sajnálni a pénzt az biztos max 100e ig.A lányomnál 3 babakocsit használtunk el ,mert foghíjas voltam hát olyanok is voltak.A másik a polcok ,emeletes ágy és a kiságy és kellékek elrendezése úgy hogy kényelmes legyen és rendben tartható kb 15 nm -es a szobanem kicsi de nem is nagy szóval jó ötletek kellenek és még festeni is kellene.Sok teendő azt sem tudom hol kezdjem.Persze a baba is állandóan sz eszemben jár.
2016. jún. 24. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, én 4 napja tudtam meg hogy babót várok.

Persze a férjemmel hatalmas az öröm, rögtön elmondtam neki.

Első babánk leau így még egy kicait tapasztalatlannak érzem magam... Jövő héten kérek időpontot dokihoz, nagyon remélem hogy minden rensben lesz majd.

Tüneteim egyenlőre nagyon gyengék, feszülnek néha a melleim, kicsit fáradtabb vagyok, a hüvelyváladékom az eléggé megnőtt, meg néha szédülök egy kicsit.

Nálad mik a tünetek?

Nekünk ez volt a harmadik próbálkozási hónapunk, nem is hittem hogy ilyen hamar sikerül majd a baba.

Azért is kicsit meglepettnek éreztem magamat, még moat is alig hiszem el...

Gratulálok neked is a babához és könnyű terhességet! :)

2016. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsánat a sok hibáért telefonról írtam.
2016. jún. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond telljesen érthető volt.Nekem sincs még szerencsére tünetem de majd lessz kb 2 hét múlva és egyre intenzívebben nekem a hányás az ami gyötört.Minden reggel ittam 2dl cólát és valóban hat sokkl jobb utána.Még anno egy idős nénike mondta nekem akinek 6 gyereke van.Azóta híresztelem ,b vitamin és vas is sokat segít.Ma egy kicsit érzékeny vagyok lelkileg ez a legnehezebb mindenen meg bántódik az ember.É n orvoshoz majd csak 8 hét múlva megyek ,ha most mennék csak megállapítja és visszarendel kb 6 hét múlva.Nem akarok előbb menni mert én nagyon szégyenlős vagyok és mindíg feszengtem azon a bizonyos széken.Jajj ha belegondolok hogy legalább 10 ilyen alkalom lesz a hátamon a szőr is feláll.+ a védőnöhöz terhesgondozásra is kell járni.Nem lesz semmi baj az elsőnél én is izgultam.Viszont alig vártam hogy mikor lesz már 12 hetes .Fizetős 4D ultrahangon ilyenkor már meg tudják mondani a nemét.Kicsit korainak találtam de igaza volt a hölgynek 11 hetes 3 naposan megmondta hogy 99%lány .Úgy is lett.Nagyon izgalmas vásrakozással teli az egész 9 hónap.A nagylányom 5 éves tudom mi vár rám úgyhogy nem sietek nem várok semmit mert ki akarom élvezni az egésszet.
2016. jún. 25. 10:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok :)

Ne is mond... én már most izgulok hogy mi lesz a dokinál, nálam is ugyan az a helyzett a szégyenlőséggel. Mint mondtam nincs sok tapasztalatom nődoki téren, mondhatni majdnem semmi. Szerencsére mindig egészséges tipus voltam, soha sem volt semmi bajom. Remélem ezután is így marad.

Lelki téren jelenleg még jól viselem, csak kevés hangulatingadozásom van. Mint ahogy mondtad, én is úgy vagyok vele hogy nagyon várom hogy le teljes az az első 12 hét, már amijat is mert ez a "kritikusabb" időszak.


Boldog babavárást!

2016. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

7 hete tudom,hogy terhes vagyok.9.hétben vagyok. 3 hete aktív rossullét, egész nap.Nem veszem észre hogy éhes vagyok, csak mikor megkordul a gyomrom.


Első gyerek lesz, elsőre összejött mikor egyáltalán ovu közelében voltunk, amit 5 hónapja irogattam a naptárba. Abszolut nem gorcsoltunk rá,havi 2* 3* tudunk együtt lenni.



Realista természet vagyok, tehát vegyes gondolataim voltak, főleg, hogy ilyen hamar meglett...

2016. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!