Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem baj egy kis koffein?

Nem baj egy kis koffein?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egész hétvégén tanultam, ma reggel vizsgázom.

Ezért szombaton és vasárnap is megittam ebéd után 1-1 kávét, h serkentsem az agyműködésem. És ma reggel is lecsúszott egy, mert elég rossz éjszakám volt. (Espresso)

Amióta babát várok összesen 3-szor ittam kávét ezen a 3 alkalmon kívül.

Holnap leszek 13 hetes. Remélem, hogy nem ártok neki a koffeinnel.

Mit gondoltok?



2016. jún. 27. 06:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kávét inni, de ha valaki rendszeresen fogyaszt, akkor ajánlott egyre gyengébbre venni, pl. mindig kicsit kevesebb kávé, több tej.

Én napi egyet ittam, a végén szinte tejeskávé formájában.


Sikeres vizsgázást kívánok, ne aggódj, nem ártottál!

2016. jún. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevés koffein nem árt. Nyilván egy bögre erős kávé az sok, de néha egy kávéscsészényi mennyiség belefér, ha nincs kakaó, csoki meg kóla. A koffeinnek van max adagja és ezek együtt sok lenne már.
2016. jún. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kávézhatsz :) Napi 1-2 kávé is simán belefér.
2016. jún. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Anno kérdeztem az orvosomat, azt mondta, hogy napi 1-2 (időnként három) espresso az égvilágon semmit nem árt.


Egy jótanács: kávét igyál vagy teát (a tein szintén koffeinszerűen viselkedik), de kólát ne, mert a benne levő foszforsav a csontokból kioldja a kálciumot.


Én a terhességemet napi 2-3 kávéval csináltam végig, mert a napi 10-11 óra munkát nem bírtam volna másképp. Makkegészséges a gyerek, már két éves elmúlt.

2016. jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A koffeinnel kapcsolatos ajánlás egyébként megegyezik a nem-terheseknek szóló ajánlással. A napi 2-3 adagot nem javasolt túllépni.
2016. jún. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1-2 kave nem art:) en napi 1et tuti megiszok..

20hkm

2016. jún. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én napi kettőt iszom a dokim engedélyével, semmi gond nincs. 36 hkm
2016. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! 9 hetes vagyok és tegnap a szomjamat csak egy pohár kóla tudta enyhíteni, csak azt tudtam meginni. Így is tettem. De az orvosom mondta, hogy mindent lehet, persze, ami káros, azt csak mértékkel. :) Szerintem semmit nem ártottál vele. :)

Remélem, jól sikerült a vizsga! Boldog babavárást!

2016. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim napi egyet tanacsolt maximum,a tobbet csak koffeinmenteset.De napi egyet lehet.
2016. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Mentek a zöld kezecskék. :)

A vizsga is jól ment. ;)

2016. jún. 27. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!