Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi folyadékot kell inni a...

Mennyi folyadékot kell inni a harmadik trimeszterben? Napi egy tejes kávét lehet inni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Folyadékból minél többet kellene. Ezzel nekem is gondjaim vannak, mert megállít a napi másfél liter folyadék, mindig kapom is a leszúrást, hogy a vizeletem túl sárga ( ez annál van, aki nem iszik eleget ). De régen napi kb fél litert ittam, a terhesség alatt ezt háromszoroztam meg, de még így is kevés :(

A sok folyadék ahhoz is kell főleg a 3.trimeszterben, hogy ne vizesedjünk.

Tejeskávét lehet inni, én napi 2 pohárral megiszok, ez eleve 6 dl folyadékot jelent nekem. Jó sok tej és kicsi kávé. Ez még a vérnyomásnak is jó, nekem pl terhesség alatt alacsony lett.

Szóval nyugodtan igyál tejeskávét. És próbálj napi 2,5 liter folyadékot inni.


Boldog babavárást,

31 hetes kismama

2010. ápr. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amennyit csak bírsz és amennyi jólesik. Én kb 4-5 litert ittam meg naponta, még éjszakai is felkeltem, hogy szomjas vagyok. A terhességem előtt is napi 2-3 liter simán megvolt.

Én is ittam tejeskávét, kicsi kávé, sok-sok tej (fél literes bögrében :) ) nagyon alacsony lett a vérnyomásom, ez azért használt.

A vizesedés ellen is jó a sok folyadék, ha nem ittam eleget, úgy nézett ki a lábam, mintha rönkökön állnék. Amint ittam, szépen lelohadt.

k.

2010. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. ápr. 14. 08:38
 4/4 Liandora válasza:

Sziasztok!

Nekem most a 36.héten mondta a doki, hogy a 3 liter víz helyett csak max 1 litert ihatok. Nekem ez nagyon nehezen megy, folyton szomj vagyok, ki van száradva a szám, torkom. Azt mondta azért kell ennyire csökkenteni, mert elkezdtem vizesedni és ne legyen baj. Viszont most a magzatvíz mennyisége kevesebb lett pedig azzal minden rendben volt.

2022. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!