Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után, szoptatáskor...

Szülés után, szoptatáskor lefogytatok? És ha igen, hány kilót?

Figyelt kérdés
Visszakaptátok az eredeti súlyotokat vagy még jobban lefogytatok, vagy hogyan volt nálatok?
2016. júl. 3. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
65 kg voltam, 72vel szültem, 62 lettem 2 napra rá
2016. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

10kg-ot híztam az első 6 hónapban, ameddig szoptattam.

Aztán megint lement de csak azzal, hogy nem ettem szénhidrátot szinte semmit. Megint terhes lettem, szülés után annyival jöttem haza, amivel teherbe estem, semmit nem híztam, első 6 hónapban 8kg+ megint. Elég keservesen adtam le újra. Nálam így volt.

2016. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
17kgt híztam a szoptatás alatt. Pokol volt.
2016. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Szülés után 2 kg maradt rajtam + a hasam. Kisportolt alakom volt előtte. Szoptatok még mindig és vigyáznom kell, h mit egyek. A hasam már jobb, de a +2 kilohoz hozzájött még kettő. 2 éves a gyerek, alig várom, h már ne kelljen szoptatni, h visszakapjam a lapos hasat és a 36-os ruhaméretet. (allergia+krupp miatt javasolt a szoptatás amilyen sokáig csak lehet).
2016. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aki lefogy ilyenkor az akkor miért fogy le és aki nem, az miért nem? Nekem van egy ismerősöm meg több olyan esetet látok és hallok hogy fogyni szoktak ilyenkor és még vékonyabbak lesznek mint amivel indult a terhesség!
2016. júl. 3. 14:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt igaz az, hogy a fogyni lehet a szoptatas alatt, mert plusz energiat igenyel.

De!

Mivel

Szoptatas alatt a hormonhaztartas nem all vissza teljesen az eredetibe, igy siman lehet hizni is mellette, vagy csak siman sulyt tartani es nehezen fogyni.

Az is elofordul gyakran, hogy a szoptatas nagyobb etvagyat csinal, plusz az ember sokkal tobb idot tolt otthon a babaval, tobb ido van a jovet-menet csipegetesre. Sokszor eszre sem vesszuk ezt, mert mondjuk nincs ido leulni reggelizni, ebedelni rendesen, csak jovet-menet bekap az ember valamit, de ha osszeadnank, akkor ezekbol a gyorsan betolt falatokbol valojaban kijott volna ket reggeli, ket ebed.

Sok ember az ejszakazast kompenzalja evessel, mivel a test nem tudja magat rendesen kipihenni, igy tobb energiat akar bevinni, allandoan ehesnek erezheti magat a kialvatlan ember.

De olyan is van, akinek nehezebben indul be a teje, nehezen szaporodik a mennyiseg es ezert eszik tobbet.


Nem vagyunk egyformak, nekem is van a barati koromben olyan, aki terhesen alig hizott, amit igen, az le is ment szulessel, de az azt koveto egy evben meg hizott 15 kilot es azutan ujra terhes lett, rajta is maradt.

Olyan baratnom is van, aki terhesen szedett fel 30 kilot, szulessel kb 10 lement, de utana szoptatas alatt szinte semmi. Azutan indult el a fogyasa, amikor mar nem szoptatott es egy ev alatt lefogyott.


En meg a masik veglet vagyok, eleve vekony vagyok, szules utan a kezdosulyomra visszamegyek, de az azt koveto egy evben meg tovabb fogytam mindig. De nem keveset, 10 kilokat ledobok ugy, hogy nincs felesleg es csont sovany leszek. Mindegyik szules utan a gyerekek 3 evesek lettek kb mire sikerult visszamennem a kiindulo sulyra, addig ugy neztem ki, mint aki beteg, de nagyon. Ez sem jobb, mert folyamatosan megkaptam, hogy biztosan dietazok es minek ennyire lefogyni, regen jobban neztem ki...

Mintha magamtol nem tudtam volna, hogy kialvatlan vagyok, sovany es csunya ugy.

2016. júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én szoptatás alatt hiztam meg. 5-6 kiloval voltam több mint teherbeesés előtt. Nehezen ment le nagyon.
2016. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12 kg volt rajtam pluszban a korhaz utan (22-t hiztam ossz) es 10 kg ment le 1 eves korig a szoptatassal (de 6 hetes kortol tornaztam kb heti 3*30 percet viszont mellette zabaltam hogy legyen tejem...vegul is a celom nem is a fogyas volt csak tartani a sulyom a szenhidratdus szoptato barat taplalkozas mellett, ennek ellenere szepen mentek le a kilok - persze ehhez a napi 2-3 oras setak meg a sok ejszakai ebredes is hozzajarult...nem mindegy hogy valaki ebren tolti e a fel ejszakat vagy alvassal - kaloriaegetes szempontjabol sem :)
2016. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első baba:72vel lettem terhes,86-tal mentem szülni.10napra rá 73voltam.1 év múlva 63.

Második baba:67tel lettem terhes,80nal szültem.2nap múlva 75.72re ment le 1 év alatt.Mióta odafigyelek h mit eszek 65re fogytam.

2016. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61 kilóval kezdtem, 76-al mentem el szülni, 2 héttel utána már 62,5 voltam.. pedig féltem rendesen a mérlegtől. Mindent eszek azóta is(nyilván a tejcsi kereten belül) és most 59 vagyok. Viszont a pocakom messze nem olyan mint volt (még). Szerintem ez mindenkinél változó..
2016. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!