Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23-hétben járok 24-éves...

23-hétben járok 24-éves vagyok 158 magas és 54 kg- kezdtem a terhességem most 64 kg vagyok nem eszem csokit édességet tésztát csak leszoktam a cigiről szerintetek ez nem számít a hízásnál? Illetve normálisan étkezem napi 4 szer.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Szia,


A cigiről való leszokás okozhat simán kis súlygyarapodást hiszen lassul az emésztés (amit a cigaretta gyorsít) és erre még rájönnek a hormonális változások is...szóval ne aggódj, ráadásul a napi 4 étkezés normális, kis adagokat egyél és nem lesz baj.

jó babavárást,

25 hetes kismama

2010. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Szia! én nem voltam még kismama, de soha nem ertettem, hogyan lehet felszedni 20-30 kilokat. És olyan erdekes, hogy tolunk nyugatabbra és a skandinav orszagokban nem lattam egyaltalan nagydarab kismamát. Biztosan mert inkabb sok gyumit és zoldseget esznek. Szerintem mindenképp figyelj a sulyodra, 15 kilonal ne szedj fel többet, 70 kg mar rengeteg lenne a 158 cm-hez, még áldott allapotban is!!! Kitartast még a tovabbiakhoz és egeszseges kisbabat kivanok!
2010. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Második válaszoló, ha nem voltál még kismama, akkor fogalmad sincs miről beszélsz. Én 24kg-t híztam, elképesztően sok volt a magzatvíz, és a baba 4 és fél kilós, plusz a méhlepény. Amikor megszületett, kevesebb lettem 18 kilóval! Annyi víz folyt el, hogy a doki azt mondta, ilyet még nem látott. Két nap múlva már újabb 4 kilóval voltam kevesebb, kiürült a visszatartott víz is. Ami azt jelenti, hogy összesen 2 kg jött föl sima hízás, ami teljesen optimális, mégis bálnaként mentem szülni. Szerinted ez ellen ugyan mit lehetett volna tenni? Kérdező, ha nem eszel összevissza, és pláne nem üres kalóriákat, akkor le fog menni a súlyod, de ne egyél csak gyümölcsöt-zöldséget, ez rossz tanács, mindent kell enni, hogy kiegyensúlyozott legyen az étkezésed, csak figyelj oda, miből mennyit eszel.

Jó babavárást!

2010. ápr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Picit előrébb tartok, mint Te (a 30. hétben járok) de a 156 cm-es magasságomhoz már híztam 12 kilót! (első terhességem alatt összesen híztam 13 kilót) Zavar, főleg azért, mert nem értem miért van ez. Nem eszem sokkal többet, mint terhesség előtt, nem nassolok. Mozgás nyilván egyre kevesebb, de ha jó idő van kertészkedem, sétálunk,stb. Igyekszem 18 óra után nem enni, illetve sok gyümölcsöt is beiktatni, de nem igazán lassult a hízás. Nem tudom mennyi lesz a vége, de igyekszem oda figyelni még a maradék időben. A dokim egyébként azt mondta, hogy egy héten egyszer lehet zöldség vagy gyümölcs napot tartani......ez nekem nem megy sajnos. De Te lehet, hogy meg tudod csinálni!


Boldog babavárást!

2010. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat kicsit vegyes felvágott volt igyekszem midenből okulni kicsit.Még egy dolgot hozzáteszek nem vagyok rá büszke de sajnos egy mammut cégnél dolgozom még és eddig 8-óra alatt 15.20-perc szünetem volt átlagban hogy tudjak teljesíteni is azt hiszem ez sem valami jó a vizesedésnek...bár nemtudom.
2010. ápr. 15. 07:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Az elso terhessegemnel 25 kilot hiztam, teherbeeseskor raktam le a cigit. Bar akkor ugy tunt, hogy nem eszem tobbet, utolag rajottem, hogy megis sokat ettem, nem eppen azt, amit kellett volna. A cigi hiany es a sok szenhidratfogyasztas miatt az anyagcserem is lelassult, ezert is hiztam olyan sokat. Kapcsolnom kellett volna, mert nem ereztem ugy jol magam.

Egyebkent en 178 cm magas vagyok es akkor 65 kiloval estem teherbe. Szulessel 11 kilo ment le, akkor visszatertem a normal taplalkozasomra es amint lehetett mozogni is kezdtem, igy a fiam negy honapos korara mar lement minden.

A masodik terhessegemnel mar az elejetol odafigyeltem, ettem mindent, de mertekkel a szenhidratokat, mertektelenul a zoldsegeket, gyumolcsoket es nagyon odafigyeltem, hogy ne legyen szekrekedesem. Akkor 63 kiloval estem teherbe es 15 kilot hiztam. sokkal jobb volt, vegig csinos maradtam, szules utan is egesz jol neztem ki, jobban ereztem magam fizikailag es lelkileg is.

Nem biztos, hogy ilyen tempoban fogsz hizni ezutan is, de ha igen, akkor kicsit tenyleg valtoztatni kellene valamin.

2010. ápr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
mar ne haragudjatok. De miert nem latok bálnákat akkor Franciaorszagban pl? ott nem vizesednek a nök? A lényeg, ne zabaljatok annyit, attol mert meg kismamák vagytok a pasitok sem fog vonzonak tartani...
2010. ápr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló kívánom neked is ilyen kellemes választ írjanak majd mások! Gondolom szintén kismamával beszélgetek, különben mit is keresel itt???

...mert szerintem a kérdésem nem a pasimról szólt vagy csábításról.:)

2010. ápr. 16. 13:50
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kerdezö!

Te aggodsz az alakod miatt és ez helyes is, hogy van benned annyi önkritika, hogy nem akarsz ugy kinezni, mint egy elefant. En csak nem ertem, h nalunk Magyarorszagon miert nincs a nökben egy kis igény a jokinézetre még babat varva is, mint ahogy az elöttem szolokrol is kiderult 30 kilokat hiztak. azt sem ertem, miert mentik fel magukat a nök az egeszseges mennyiseg megevése alol, amiatt mert babat varnak. Nem csak külcsinyre gondolok (minthogy ne hizzunk lehetoleg 10 kilonal többet, mert maskulonben elbálnásodsz), hanem arra is, hogy ez egészsegugyileg mekkora problemakat okoz- nem csak Neked, hanem majd a babának is. En annak a hive vagyok, hogy mar a pocakban meg kell tanitani a babat a helyes taplalkozasra, életmodra.

2010. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Soha nem voltál még kismama, de nagyon tudod osztani az észt. Kiváncsi vagyok, mit fogsz csinálni, ha pl. lesz egy 5 kg-s gyereket, kb. 8 liternyi magzatvízben, 3 kg-s méhlepénnyel. Ez ugyanis 16kg túlsúlyt jelent, és nem is ritka, hogy ilyen előfordul. Koplalni fogsz, okoska? Az milyen egészséges lesz a babádnak! Talán utána kellene nézned, hogy mi újság, mielőtt ilyen frappáns válaszokat adsz.

És képzeld csak el, hogy francia kismamák között is vannak nagydarabok, sőt a németek között is, attól, hogy te nem látod. És viszonyításnak: Magyarországon 10 millió ember él, Párizsban meg kb. 11 millió. Szerinted mekkora eséllyel futsz össze nagydarab terhes anyukával egy 11 milliós nagyvárosban és egy kétmilliós, jóval kisebb városban?

Ha mindkét helyen van 100 túlsúlyos kismama, vajon hol látsz többet? Ahol 2 millió takarja, vagy ahol 11?

Komolyan mondom, megáll az eszem. Tényleg nincsen fogalmad sem arról, hogy mit beszélsz. És ha kismama leszel, a 15. kilód után, amit teljesen egészséges, 180 kalóriás diétával érsz el, mit fogsz csinálni? Levágsz a kilóidból? Ugyan kérlek.

Ha értelmes hozzászólásra nem vagy képes tapasztalat híján, akkor az ostoba megnyilvánulásaiddal ne itt piszkáld a kismamákat.

2010. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!