Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 éves vagyok, egy élelmiszer...

Laura2107 kérdése:

25 éves vagyok, egy élelmiszer boltban dolgozom, ami nagyon nehéz fizikailag. Babát tervezünk a párommal, de félek, hogy valami baja lesz a babának míg nem jutok el a nődokihoz. Elvetélhetek abban az időszakban?

Figyelt kérdés

2016. júl. 3. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem, hiszen hozzá vagy szokva.
2016. júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

minden időszakban el lehet vetélni és szülésnél is lehet gond. attól viszont nem fogsz elvetélni, ha dolgozol. csak az ajánlott amit amit terhesség előtt nem csináltál. amit rendszeresen csinálsz, pl. 15 kilós dobozok emelgetése, ahhoz hozzá van szokva a tested és nem okoz bajt.


egyébként se biztos, hogy a nőgyógyász egyből kiír, azért ma már tudják, hogy terhesen lehet dolgozni :)

2016. júl. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hű mit csinált ez a gép :D

szóval azt nem ajánlott amit terhesség előtt nem csináltál ;)

2016. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a #2 írja! Én gyàrban dolgoztam az első 3 hónapban, de volt aki a 7. hónapban is dolgozott még mert muszàj volt neki
2016. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tényleg fizikai munkát végeztem és elmentem táppénzre amíg eljutottam nődokihoz. Ugyanis van amihez nem lehet hozzászokni, a mindennapos dolgoktól nem féltem de egy-két meglepetés amikor tényleg megerőltetem magam gép mellett bármikor benne van a pakliban. De amint bejelentettem a terhességem (6 hetesen) kérés nélkül mondták hol fogok innentől dolgozni mert abban a munkakörben nem lehet terhesen. Gépbeállító vagyok, daruzok, van mikor 1 tonna körüli szerszámokat és pont a pozitív teszt napján az egyik nem akart engedelmeskedni, beszorult a gépbe, rángattam, húzgáltam, sík ideg voltam, na ez már okozhat problémát. De nem tette. :) viszont ezután nem mertem dolgozni ebben így "megfáztam".
2016. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igaz, h amihez hozzaszoktal, az nem okoz problemat, de en ovatosabb lennek a helyedben a szted nehezebb sulyokkal! En is ovatosabb voltam, mert igy ereztem, bar elötte egy ideje dolgoztam. Es babavaraskor igenis elöfordult, h amikor segitettem az uj asztalt felvinni a lepcsön (nem szamithattunk masra), akkor jött meg 4-5 napos kesessel az amugy rendszeres mensesem! Mert mit jelent, h hozzaszokni? Sztem nem ugyanaz, mint megszokni, mert ha esetleg meg is szoktad, a szervezetedet sztem megterhelHETi, ezt sosem lehet tudni, mi törtenik belül.

Emelesnel ha a sima izmokat összehuzod, az összes sima izom összehuzodik a testedben - ahol a baba megtapad, az is.

Igaz, h vannak eleve erösebb izomzatuak, akik e szempontbol szerencsesebbek. (Ismerösöm 5. honapig aerobikozott..., de ö mar gyerekkent a butorok tologatasanal könnyeden segitett, egeszsegügyi karosodas nelkül, amit egy gyengebb izomzatu felnött sem tudott megmozditani! Szoval az ilyenek nyilvan batrabbak lehetnek, sztem...)

Olvastam, h sokkal több spontan abortusz törtenik a megfoganas utani idöszakban, anelkül, h ez tudomasukra jutna, mint gondolnank.

Ettöl függetlenül az is igaz, h ha egy gyerek meg akar születni, az meg is fog!! (De azert sztem segitsük hozza...) Ahogy a termeszetben a tavasz utan jön a nyar, ha keszen all a helyzet a gyerekszületesre, akkor az jönni fog.

2016. júl. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

* en is ovatosabb voltam, bar elötte egy jo ideje mar nem dolgoztam. (Nem talaltam munkat.)


elözö

2016. júl. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi gond hozza van szokva a szervezeted.

De szedj C vitamint :)

2016. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!