Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnéziumot és vasat írassak...

Magnéziumot és vasat írassak a dokival, vagy jók azok is amiket recept nélkül lehet venni? Ti milyet használtok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magnéziumból biztos, hogy jó a recept nélkül kapható, én is olyat szedek.Először Magne B6-ot szedtem, aztán áttértem a Juvita Magnézium+B6-ra, mert ez 50 darabos, és fele annyiba kerül.Ráadásul csak napi egyet kell szedni.Vasat nem vettem külön.Rákérdeztem az orvosomtól.Elmondtam neki, hogy a terhesség előtt is volt egy kis vérszegénységem, és hogy szedjek -e valamit?Ő megnyugtatott, azt mondta a magzatvédőben van elég, úgy van összeállítva.De úgyis lesz vérvétel nem is egyszer, azokon ki fog derülni, ha vashiányom van.Megjött a laborleletem a múltkor, és még soha nem volt ilyen jó a vasam.Igaza volt a dokinak.
2010. ápr. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy kell-e szedned, azt a doki mondja meg. Pl ha vas hiányod van akkor mindenképp írjon fel a doki, mert csak a receptkötelesek érnek valamit. Magnéziumot én magnezit citricit szedek, amit amúgy is megtudsz venni a gyógyszertárban, de ha a doki írja fel feleannyiba kerül. De ez is csak akkor kell ha sokat görcsölsz vagy keményedsz!
2010. ápr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Magnézium: az elején Magne B6-ot szedtem, mert a B6 jó a hányingerre is. A 24. héttől szedem a Magnerot tablettát. Mindkettőt orvos javasolta, de mindkettő vény nélkül kapható.

Vas: a 12.héttől szedem a Neo-Ferro-Folgammát, ezt is orvos javasolta, de ezt mindig receptre írja fel.


Boldog babavárást,

31 hetes kismama

2010. ápr. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem,amit a doki felír az annyira gagyi nem lehet,viszont receptre sokkal olcsóbb lesz.

Üdv: 35 km

2010. ápr. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia!Én magne B6-ot szedek.Maltofer vastablettát írtak, ami nagyon nagy szorulást okozott.Így abbahagytam, és a HAAS-nak van egy VAS+C pezsgőtablettája, amiből iszok napi kettőt.Azóta emelkedett a vasam, és mégsem gyógyszert szedek.31 hetes kismami
2010. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Magnéziumból a Magnesii Citrici-re szavazok, mert jobban felszívódik mint a magneb6 és nem csinál étvágyat feleslegesen. Vasra és Maltofert szedtem, helyre is rakott, 35 hetesen tökéletes a vérképem!
2010. ápr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vasat véletlenül se kezdjél el magadtól szedni,csak ha az orvos ajánlja és amilyet ő mond!!!!
2010. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pezsgőtablettában ittam-iszom a Vas+C-t, meg a Mg-ot, felváltva pár naponta (én az ízüket is szeretem, főleg ezért :)). Éjszakánként "nyugtalan láb" miatt egy-egy Magne-B6-ot beveszek, amúgy semmit.


Ha jók a laboreredményeid, és nem keményedik a hasad, akkor ne szedjél pluszba semmit, felesleges. A vastablettától meg székrekedésed is lehet.

Én pl ki sem váltottam a vastablettát, amit a doki csípőből, kérdezés nélkül az első vagy másdik vizsgálatkor felírt.

2010. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!