Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt korábban vetélése/...

Akinek volt korábban vetélése/halva szülése, az az utána következő terhességét hogy nem szorongta végig? Mi segít ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2016. júl. 7. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vetelesem volt. Voltunk kivizsgalason, azt gondoltam, hogy az majd segit. Nem derult ki semmi, igy biztam benne, hogy tenyleg csak "veletlen" volt, kromoszoma rendellenesseg, vagy hasonlo.

Ismet terhes lettem, de extran odafigyeltem olyan dolgokra is, amire nem lett volna kotelezo. (Termeszetes vitaminok, koffeinmentes kave, vagy inkabb az sem, kb fertotlenitettem a gyumolcsoket, zoldsegeket, abbahagytam a futast, stb.)

Igy is elegge izgultam, de kozben biztattam magam, hogy gyorsan telnek a hetek es most semmi gond nem lehet.

Sajnos tevedtem, lett, elveteltem ismet. :(

Meg friss a dolog, most kipihenjuk ezt az egeszet, ujravizsgalunk mindent. De ha most sem derul ki semmi epkezlab dolog, ami kegalabb kapaszkodonak jo lenne, akkor nem tudom mi lesz.

Szeretnenk valamikor ujra megprobalni, de biztos vagyok venne, hogy az lesz eletunk leghosszabb 36 hete...

2016. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív hozzá állás :) a 12. hetig kicsit féltem, de utána éreztem hogy erős kis tökmag és minden rendben lesz vele! Mert rendben kell lennie! :)
2016. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Anya-magzat kapcsolatanalízis, próbáld ki.

5 terhességből lett 2 gyerekem, volt benne minden: halva szülés, sp. vetélés, vetélés indukció... Az első gyerek ráadásul koraszülött.

Most készülünk a köv-re, ezt próbálom nem végig izgulni, nincs értelme.

2016. júl. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Baratnom vetelt 9-10honapja kb.. Most ujra terhes. 19hetes, es teljesen pozitivan all hozza. Nem is szabad tul aggodni, azzal csak arthatsz a picinek. Persze egeszseges aggodas normalis.:)
2016. júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Parodat vizsgaltak mar? Nalunk 4 veteles utan derult ki hogy a parommal van gond sajnos.
2016. júl. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, mindkettő után volt egy-egy vetélésem. Az egyik 6 hetesen, a másik 16 hetesen.

A második után fordultam magánorvoshoz, kiderült, hogy hormonprobléma lehetett a baj, így most a 3. terhességemnél kaptam progeszteront, most 35 hetes vagyok.

Nem mondom, hogy nyugodt voltam végig, az elején nehezen ment az idő. Csak pozitívan, ez fontos! :)

2016. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Késői magzatelhalásom volt tavaly, ami egy soros uh-n derült ki.

Azt hittem, hogy ha most túllépjük a rettegett hetet nyugi lesz, de még mindig nem tudok/tudunk teljesen megnyugodni. Az ultrahang vizsgálatok előtt rám tör a pánik, hogy nehogy vmi baj legyen, pedig eddig mindig minden rendben. A fontos genetikai uh-kat hozzáértő, alapos szakmai "zsenik" végezték és mégis aggódom, de győzködöm magam, hogy minden rendben lesz, egészséges kisbabánk születik október elején :)

Holnap megyünk 28 hetes uh-ra, úgyh megint rajtam a néma para, amit igyekszek elnyomni.

Szerintem csak saját magad segíthetsz magadon, fejben. Nem kattogni a múlton, csak előre nézni a szép jövő felé. :)

2016. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem halva szülèsem volt a 35. héten . Engem az nyugtat meg, hogy találtam egy profi és megértő orvost. Sokkal sűrűbben járok uh-ra mint kéne.Volt, hogy heti 2X is mentem olyan nyugtalan voltam. Az orvos nem bánta sőt mindig van egy két bátorító szava. pedig még plusz pénzt se kér ezekért a vizsgálatokért csak a szokásos vizsgálatokert. Most a 34. héten tartok. Jövő héten fekszem be a kórházba és már ott maradok szülèsig. Cukros lettem és egyéb bajok is kijöttek szerintem a stressz miatt. 😞
2016. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!