Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Migrénes kismamák, mennyivel...

Migrénes kismamák, mennyivel másabb a terhesség alatti fejfájás?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónaposan hagyta abba a szopizást és azóta migrénnel köszködök. Ideggyógyász adott rá gyógyszert, így az hamar hat. Rettenetesen rosszul szoktam lenni. Kerülget az ájulás, hányás...szóval van minden. Bár általában hányás után mindig elmúlik mintha elvágták volna.

Most derült ki, hogy újra babát várok és rettegek a migréntől.Eddig még szerencsére csak tegnap volt de gyorsan elkaptam és vettem be gyógyszert.

Érdekelne, hogy mennyivel másabb egy migrén a terhesség alatt? Rosszabb vagy nincs különbség?Előző terhességem első 4 hónapjában migrén nélkül is nagyon rosszul voltam.


2010. ápr. 15. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Rám nagyon jó hatással volt a terhesség, mert a 9 hónap alatt talán 2x ha fájt a fejem, pedig havonta 1-2x nagyon erős migrénem volt előtte. Megkérdezhetem, hgoy neked mit adott az orvos? Én cataflamot szoktam bevenni, de a terhesség alatt csak algopyrint egnedett az orvosom.


1,5 éves kislány anyukája

2010. ápr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A harmadik babammal vagyok terhes es az elso 2 terhessegnel egyaltalan nem jelentkezett a fejfajas, a harmadiknal pedig a harmadik honaptol, mintha elvagtak volna megszunt. 33 hetes vagyok.
2010. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt egyszer sem migrénem,mióta terhes vagyok...érdekes,de hál istennek!:)Hátha neked sem lesz!:)
2010. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha terhes vagy azért beszéld meg a dokival, hogy azt a gyógszert amit felírt szedheted e, nem árt e a magzatnak!
2010. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Brexin-t kaptam amit elvileg terhesség és szoptatás alatt nem szabad szedni.

Azóta nem is vettem be belőle! Majd beszélek a dokimmal.

Panadolt ajánlott a nőgyógyászom.

2010. ápr. 15. 12:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Migrénes vagyok 22 éve. Terhesség előtt heti szinten volt migrénes rohamom, volt hogy csak sima fejfájás, de volt amikor felkelni sem tudtam. Gyógyszerek: Saridon, Algopyrin, amikor ezek nem hatottak már, jött az erős Donalgin.

Terhesség elején szóltam az orvosomnak a migrénről. Azt mondta, a migrénes kismamák 80%-ánál elmúlik a várandósság alatt a fejfájás. De ha én nem tartozom majd ebbe a 80%-ba, akkor Panadol Extra-t lehet bevenni, ha nagyon nem bírom.

És ajánlotta a Migrastick nevű készítményt, ez egy illóolajokból álló készítmény. Borsmenta, levendula és még pár gyógynövény. Olyan mint egy rúzs, zöld színű a tokja és roll-on van a végén, ami golyós. Ezzel kell kívülről bekenni a fájós területet. Gyógyszertárban és biopatikában kapni, 1.200 Ft körüli áron. Én is vettem, eddig összesen a 31 hetes terhességem alatt 2x kellett használnom.

2010. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, így néz ki:

[link]

2010. ápr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úúúú!

Utolsónak nagyon köszönöm. Ki fogom próbálni. Megveszem és meglátjuk szükség lesz-e rá. Mindenesetre ma vettem Panadolt,hogy legyen.

Általában a jobb szemem fölött szokott fájni.

2010. ápr. 15. 17:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, örülök ha tudtam segíteni. Nekem is a szemem környékén szokott fájni, egyik oldalt. Mondjuk nekem a szemem sem tökéletes, de az eddigi vizsgálatok bebizonyították hogy migrénes vagyok és nem a szemem miatt fáj annyit a fejem.

Használd egészséggel. Vagyis inkább azt írom, hogy ne kelljen használnod, mert az azt jelenti, hogy nem fáj a fejed :)

2010. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!