Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt miért főleg...

Terhesség alatt miért főleg azok a kapcsolatok mennek tönkre, ahol tervezett volt a baba?

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat ez a kérdés. Amikor valahol azt olvasom, hogy a férfi lelépett vagy csak szimplán kifordult magából, ritkán jár haza, mindig ott van, hogy tervezett volt a baba. Vagyis ő is akarta! Holott akkor ezek szerint valójában (!) nem, nem akarta. Én ezt gondolom. Ezekben az esetekben nem lehet, hogy a férfi inkább csak rábólintott? Nem tudom elképzelni, hogy egy férfi, aki azt mondja "gyereket akarok", rá pár hónapra meggondolja magát, hogy "ja, bocs, mégse".
2016. júl. 12. 10:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Tervezett volt a baba?

Dehogy.

A nő állandóan erről beszélt, és mivel a férfi hallgatott, a nő meg a hallgatást beleegyezésnek vette, bekapta a legyet. A pasi meg lelépett, mert még ekkor sem mert ellentmondani.

Nem volt tervezett a baba, mert őszintén sosem tudták megbeszélni a dolgot.

2016. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Amikor valahol azt olvasom, hogy a férfi lelépett vagy csak szimplán kifordult magából, ritkán jár haza, mindig ott van, hogy tervezett volt a baba. Vagyis ő is akarta!"


- Két unokatestvérem úgy szült, hogy nem volt tervezett. Az egyik egy éven belül tönkrement, a másik több mint 15 éve tart.

2016. júl. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Exemmel nem terveztük,tönkre is ment,de nem a lányom miatt és nem is mert ritkán járt haza,simán mikor otthon volt semtörődött velem/velünk,meg úgy kezelt,mint egy kutyát.De haamr jött a baba. Jelenlegi párommal is hamar sikerült,de tervezetten. És minde ugyanúgy jó,imádja a llányomat is.

De amúgy igen,legtöbb esetben a férfi a nő miatt mond igent,mert piszkálja és emiatt megy tönkre. Rengeteg férfi nem is akar gyereket,nem tud mit kezdeni velük,vagy a párja lesz idegesitő stb stb.

2016. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A sajat barati/ismerosi koromben en ezt egyaltalan nem igy latom. Ahol szetment a kapcsolat kisgyerek mellett, ott mar a gyerek elott volt problema a kapcsolatban, fuggetlenul attol, hogy terveztek-e vagy sem.

Pl egy baratnomet megcsalta a parja, kulon voltak egy ideig aztan ujra osszejottek. Ezutan osszehazosodtak, vartak a gyereket, majd a pasi ujra felrekacsintott es augana vegleg megszakitottak a kapcsolatot. Itt tok fuggetlen: az apa imadja a fiat, nagyon jo a kaocs koztuk. Masiknal mar epp szakitani keszultek, amikor kiderult, jon a baba, ment a hezitalas megtartsak-e, vegul megtartottak, osszehazasodtak majd 4 ev utan elvaltak, hat az a negy ev sem volt boldog... az apa-lanya kapcsolat m3g peldaerteku azota is.

Ahol viszont jo volt a kapcsolat, nem volt alapproblema, ugy jott hirtelen a baba, azota is egyutt es az egyik legkiegyensulyozottabb csalad, akit ismerek.

Ugyhogy szerintem ez tok veletlen egybeeses: ahol tenyleg szeretet van es mely kotodes, ott egy gyerek nehezsegeket, problemakat okozhat, de szetrobbantani nem fogja a kapcsolatot, tok mindegy mikor es hogyan erkezik. Ahol meg alapgondok vannak (max nincs kimondva), ott egy tervezett gyerek sem hozza rendbe a kapcsolatot.

2016. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Onnantol hogy elveszek valakit, lehet mondani hogy tervezett, hiszen azert vettem el, hogy csaladot alapitsunk.
2016. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3.vagyok

Ja,exem vállalta a felelősséget,eltartott minket ,utána már én is dolgoztam,és most hogy nem lakunk ott már a leányzóval is viszi el néha,mikor ráér,meg ad pénzt is a dolgaira ha kell. Bár szerintem ez is kevés,nem a pénz,amit vele van időben,de rá nem erőltethetem. Ha egyszer akkor kiváncsi rá,mikor 4-6napot van otthon,amúgy a 2-3 napos otthonléteken nem,akkor se tuszkolhatom oda neki. Mindig is ilyen volt,ő neki jár a pihenés,ő fáradt,ő neki jár a buli-kikapcsolódás,az nem érdekli mi velünk mi van,ő szerinte az anyának nem jár semmi.

2016. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tévkövetkeztetés, te mindig azt olvasod, ezért azt gondolod, hogy ez mindig így van. De még azt sem mondhatjuk (statisztika hiányában), hogy nem az a ritkább, amit te tapasztalsz.


Minden barátomnak régóta tervezett babája van, nekünk is. Nem lépett le apuka, sőt, nagyszerű férjek és igazán apák.

2016. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet általánosítani, főleg, mert nehéz erről hiteles statisztikát készíteni.

Sokan rávágják, hogy persze, tervezett baba volt, minthogy beismernék, hogy nem védekeztek.


Nálunk a férjem akart 3 gyereket, én egyet. Szépen kivárta, míg én is "megérek" a következőre, így 4 évenként jönnek sorban...

2016. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen kapcsolatokban kb. annyira volt tervezett a gyerek, mint amennyire pl.: annál a nőnél, aki vmelyik nap tett fel kérdést. A párjával szép lassan elfelejtettek védekezni, de sose mondták ki, hogy nem csak "kényelemből, lustaságból" vagy mert a pasi magasról tojik rá, mert nem az ő teste. A nő pedig meg van győződve, hogy mindketten ugyanúgy akarják, hisz már "valamikor volt róla szó" és csak azért nem állnak rá "hivatalosan a gyerekprojektre", mert az nem romantikus és túl nagy stresszt eredményezne.... Facepalm

Ebből szokott az lenni, hogy "becsúszik" és pasi lelép.

2016. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk is ez a probléma.. Egyik hónapban 10. Próbálkozós hónapunk volt. Úgy kapott el hogy próbáljuk meg hátha sikerült. 1 hónappal később pozitív lett a teszt és már nem akarta a babát azt akarta hogy vetessem el meg fejemhez vágta hogy nem az Ővé sokat veszekedtünk. Most ott tartunk hogy megint örül neki meg minden csak én egy kész érzelmi hulladék lettem.. 22 N 14 hkm
2016. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!