Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rácsodálkoztak, hogy kismamaké...

Rácsodálkoztak, hogy kismamaként megyek a tengerre. Van félnivalóm?

Figyelt kérdés
Ti mennétek? Terhesség elején vagyok, eddig problémamentes. Az út kb 700 km, autóval megyünk.
2016. júl. 13. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg szep, hogy mennek!!7 honapos terhesen mentunk nyaralni autoval.Bejartuk Eszak- es Kozep-Olaszorszagot.200-300-400 km-enkent mi megalltunk 2-3 napra, de en mar 7 honapos kismama voltam.Nem is ertem miert kell ezen meglepodni.Persze, csak akkor mennek ha problemamentes a terhesseg!Jo nyaralast!
2016. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

kik csodálkoztak rá? ha már víz, akkor a tenger a legjobb. az út veszélyesebb lehet, 1-2 óránként álljatok majd meg és járkálj kicsit, terhesen nem ajánlott 2 óránál tovább egy helybe ülni.

fertőzést persze elkaphatsz, de kicsi azért az esélye, főleg míg a méhszáj zárva, ha el is kapsz valamit, a babának nem lesz baja belőle :)

2016. júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
junius elejen volta 24 hetrsen horvatorszagban 6 ejszakat autoval, ferjemmel es a 2 eves lanyommal. szuper volt, nagyon jol sikerult :) ha minden rendben mehszaj zart stb mennyel nyugodtan :)
2016. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ismerősök, köztük pedig van olyan is, aki épp terhes. Ezért estem gondolkodóba. A napozás sem tiltott, ugye? A méhszáj állapotáról nincs infóm, elfelejtettem rákérdezni pedig most voltam konzultáción. Külön felhívta volna a figyelmem rá, ha nyitott a méhszáj?
2016. júl. 13. 21:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyilvan mondta volna, ha nyitva a mehszaj. Elso terhesseg? Mert ha igen, es meg csak az elejen vagy szinte kizart, hogy nyitva legyen. En tuzo napra nem fekudtem ki, csak a napernyo ala, de a tengerbe siman bementem. Elso voltam.
2016. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Első terhesség és első trimeszter vége. :)


Akkor ezen már nem aggódok. Valami volt még amire különösen figyeltetek a kirándulás során? Vagy amit kicsit is másként csináltatok a megszokottnál?

2016. júl. 13. 21:50
 7/11 anonim ***** válasza:

hát ha 12 hetes körül vagy, akkor tudnál róla, ha nyitva lenne a méhszájad, ugyanis akkor a kórházban feküdnél felpócolt lábakkal, úgyhogy emiatt ne aggódj :)

napozni nem szabad, hiszen felmelegedhet a magzatvíz és a tengerben se legyél egyszerre sokat,mert le is hűlhet. inkább gyakrabban ússzál keveset, és persze nem kell elmenekülnöd a nap elől, de direkt ne feküdj ki most

2016. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2016. júl. 13. 22:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
terhesen ne napoztaad a hasat mert nem tesz jot az amugy is megnyult bornek...keruld a nagyon eros napot, a tul hideg vizet (20 fok alatt), es csak termeszetes sos vizbe furodj, nyilvanos medencene nem ajanlott a fertozesek miatt. en csak ezekre figyeltem.
2016. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29 hetes vagyok és egy hét múlva indulunk Olaszországba! :)
2016. júl. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!