Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akit szemprobléma miatt...

Akit szemprobléma miatt császároltak, leírná, hogy mi volt az ok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy más térségekben, hogyan működik ez. Nem Magyarországon élek és a doktornőm a szemüveg láttán rákérdezett, hogy milyen erős. -4-es maga a szemüveg, de az utolsó szemészeti kontrollnál már -4.25-ös lencse kellett volna. Ő azt mondta, hogy 4-es dioptria felett már nem ajánlja a természetes szülést, de persze majd a harmadik trimeszterben elküld szemvizsgálatra, hogy megállapítsák a helyzet "súlyosságát" és hogy lehet-e természetes szülés.


Akiket szemprobléma miatt császároltak: magas dioptria vagy egyéb indok volt a háttérben?


2016. júl. 14. 10:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem pont pechem volt, épp aznap utazott el :D de mondjuk én a város közepén lakom, hívtam egy taxit, mondtam a diszpécsernek, h erős idegzetű sofőrt küldjenek. Úgy 7 perc alatt benn voltunk a kórházban, szerintem a pirosnál se álltunk meg, bár pont nem arra figyeltem. De hidd el, nem pottyan ki csak úgy a baba, csak ne ess pánikba, az a legfontosabb. Ja, és legyenek kikészítve a ruháid az utolsó időben :)
2016. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Császárra nem kötelezhetnek, hacsak nem vagy életveszélyben. Az orvosom azt mondta, hogy -4-es fölött NEM AJÁNLJA a természetes szülést, nem pedig azt, hogy NEM SZABAD. Ha a szemorvos is úgy véli, hogy ajánlott a császár, akkor az anyuka eldöntheti mit akar. Ha mindenképpen természetesen szülne, azt is megteheti saját felelősségre.
2016. júl. 14. 13:10
 13/18 A kérdező kommentje:

11-es, juj, akkor volt benned is egy kis stressz :)


Már előre rettegek, hogy mi lesz ha nem lesz itthon. Gyorsan hívjak valakit, aki itthon van (mondjuk napközben nincs munkában), pattanjunk autóba és vágta fel a megyeközpontig :) Lehet hívni mentőt, az viszont a helyi kórházba vinne be. Sajnos annak a lerobbant állapota miatt csak az szül ott, aki nem jut messzebb. Nagyon nem szeretném, ha nem az orvosommal és nem a megszokott kórházban kellene szülnöm...

2016. júl. 14. 13:12
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem volt időm stresszelni, gyorsan végig kellett pörgetnem, mi a legjobb megoldás (amúgy én vagyok a -10dioptriás válaszoló). A taxiban már kicsit idegesebb voltam, aztán mikor megérkeztünk a kórházba már megint nyugodtabb, mert tudtam, h már jó kezekben vagyok.


Mellesleg tényleg nem kötelezhetnek, egy ismerősöm szintén rövidlátó, neki is mondták, h javasolnák a császárt, de ő nem kérte. Igaz, neki nem is annyira rossz a szeme, mint pl az enyém, én biztos nem mertem volna kockáztatni.

2016. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én sem úgy gondoltam, hogy a nőgyógyásznak kellene megmondania, a szemorvosnak kell megmondania, az előny-kockázati tényezők mérlegelése alapján.
2016. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ezt a szemészednek kell eldöntenie. Maga a dioptriád nem sok és a cilinder sem igazán befolyásoló. Nekem az egyik -3.75 1.5 cilinderrel a másik -5.25 0.75 cilinderrel. Kontaktlencsét is hordok, de mindkétszer szemüvegben szültem természezes úton. Most készülök a 3.ra. Senkiben fel nem merült, hogy ne szülhetnék természetesen. Persze ahogy írták szemfeneket stb is néz a szemész. Ill. ha a szemészed tud a terhesség a dioptriaváltozás sem fontos ez idő alatt. Nekem mindháromnál "romlott" kb ugyanígy negyed dioptriát a szemem (a szemészem szerint ez természetes a szervezetben lévő változások miatt), mindig javasolta hogy szülés után kb fél évvel (ugyis megyek 3 havonta a kontaktlencse miatt) nézzük meg, ha akkor is rosszabb akkor lehet változtatni, szerencsére eddig mindig visszaállt sőt volt hogy jobb is lett.

Annyit javaslat van a szülésnél hogy ne nyitott "kigúvadt" szemmel nyomj (bár ez jó szemnél sem egészséges), mert akkor valóban könnyen bevérzik a szem, hanem csukott szemmel.

2016. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Igen, így értelmeztem én is az orvosom által elmondottakat, hogy majd a szemész véleménye után lehet továbblépni.


Viszont az a döntés, amit egyik válaszoló nem értett, az még mindig a saját kezedben van, mert ha a szemész javaslata ellenére is természetesen akarsz szülni az nincs megtiltva. Nem vághatnak fel akarattal. Persze másik kérdés, hogy akarsz-e magadnak rosszat. Én például nem fogok kockáztatni, ha arra kerül a sor.

2016. júl. 14. 13:22
 18/18 anonim ***** válasza:
Én is szemüveges vagyok.Van már 2 gyermekem.Soha senki nem kérdezte meg,hogy hány dioptria stb.Az egyik csm a másik szülés.
2016. júl. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!