Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Haematoma 5-6. hetes terhesség...

Krisztina24 kérdése:

Haematoma 5-6. hetes terhességnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

kb. 5-6 hetes várandós vagyok,tegnapi napon kezdődött a barnázásom majd mára vérré változott a barnázás, enyhe görcsöket is éreztem.Reggel bementem a klinikára, megnéztek, és élő terhesség mellett egy 15mm×9.8mm-es vérömleny látható. Fekvés,pihenés,magnézium és gyógyit kaptam (progeszterone exetis). Most egy kicsit csökkent már a vérzés, a görcs is elmúlt.Tapasztalatokat várok,hogy kinek volt ilyen és mennyire menthető meg a terhesség. Nagyon szeretnénk ezt a babát, az uh szerint ő rendben van. köszönöm szépen.


2016. júl. 16. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, és nagyon sokáig nem szívódott fel sajnos (kb. félidőig meglehetett). Rengeteget véreztem, többször előfordult, hogy úgy mentem be a klinikára, hogy ömlött belőlem a vér (bocsi, de szebben nem tudom írni), és mégis megmaradt a babó. Ugye attól szoktak tartani ilyenkor, hogy a bő vérzés esetleg "kimossa" a babát, de nálunk ez szerencsére nem történt meg. A sok pihenés és a progeszteron jó, de én még szedtem Rutascorbint is.
2016. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Drukkolok, hogy megmaradjon a baba! Tudom, könnyű ilyenkor mondani, de ne idegeskedj, mert az is árt! Ha ultrahang szerint rendben van, remélhetőleg nem lesz gond, hál' istennek észlelték a hematómát (mert ez sem mindig történik meg...) és fokozottan figyelnek Rátok! :)
2016. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rutascorbint kaptam én is,vérzés csillapítót.2 hétig vérezgettem,megmaradt a terhesség :) Lassan 6 éves lesz!
2016. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kb ilyenkor jelentkezett, utrogestant szedtem, de pihenni nem tudtam a 1,5 éves mellett, plusz költöztünk is, dolgoztam is részmunkában. A 13. hétig hol barnáztam hol nem, de az élénk vér nem tért vissza. Folyamatos frászban voltam. A 15. hétre már nem látszott a hematüma az ultrahangon, a kismanó meg épp itt alszik az ölemben, 3 hónapos csodababa már.
2016. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 70 mm x 30 mm-es volt a haematoma, az orvosok csak széttárták a kezüket, orvost váltottam, ő bíztatott. Szigorú fekvés, kontroll havonta és félidőn túl felszívódott. Most fogok szülni.
2016. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, és a 12. héten vették észre, egy hónapig feküdni kellett, aztán eltűnt a haematóma.
2016. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt :( 6 hetesen kezdődött, bennt kellett feküdnöm a kórházba ès majdnem mindennap nèztek ultrahangal. Napról napra egyre nagyobb lett, szednem kellett duphastont ès azzal elmúlt a 12. Hètre. Nekem pont a baba fölött volt ès annyit mondtak hogy valószinűleg nem marad meg a baba mert ha kifakad, kimossa a babát :( de èn bíztam benne ès most itt szuszog mellettem :) fogyassz sok magnerotot, ès csak akkor mozogj ha muszály! :)
2016. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

5 héten petezsák mellett és alatt egy kb 3x akkora haematóma mint a zsák maga.Dicynone vérzéscsillapító,mg,fekvés.Kb 1 hónapig véreztem barnáztam.Minden rendben volt egészen a 13 hétig amikor elöntött a vér.Nem tudta senki mi vérzik,de a baba jól volt.

Már 16 hónapos 😊

Drukkolok!

2016. júl. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


köszönöm mindenkinek, sajnos ma elment a babám, komplett vetélés történt... :(

2016. júl. 17. 19:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom! :( Ilyenkor nem lehet okosat mondani... Az egyik legszörnyűbb érzés, mikor az ember a hasában lévő picikét veszíti el...Részvétem!
2016. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!