Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hétig kell ill....

Hányadik hétig kell ill. szokás a védőnőhöz járni? A héten voltam nála, és habár még 7 hét van a szülésig, szinte lerázóan közölte velem, hogy "hát az októbert ki is hagyhatjuk, majd ha hazaértünk a picivel, értesítsem telefonon. "

Figyelt kérdés
Tudom, megint lesz aki kiakad azon, hogy nem pozítívan nyilatkozik valaki a védőnőkről, de pl. az enyém meg sem próbálta leküzdeni azt a 3 méter távolságot, ami az elejétől jelen van köztünk.
2008. szept. 29. 00:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia.Én nem akadok ki,holott az enyém imádni való csaj.Én az utolsó hétig kapcsolatban voltam vele,ha nem hívtam,hívott ő.Amikor megszületett a baba dobtam neki is egy smst,és úgy táblázta be magát,h aznap jönni tudjon,amikor haza mentünk.Miért nem keresel másikat?Egy körzetben több védőnő is van.A saját és a babád érdeke is,mert ez egy hosszútávú kapcsolat lesz.És ha jóban vagytok,sok mindenben tud segíteni,anélkül,h kioktatónak tűnne.Nekünk pl.a babaúszást is ő tartja,mert levizsgázott belőle.Bármikor kérhetek segítséget vagy tanácsot akármi jut is az eszembe.Nem késő még váltanod,sztem tedd meg!
2008. szept. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A védőnővel nagyon sokáig kapcsolatban kell lenned,még a születés után is kutya kötelessége kimenni többször is.Minden hónapban vinni kell a picit méretni jól fejlődik-e stb.Még az oviba is ki kell járnia,ha jól tudom 16-18 éves koráig van egy gyerek a "felügyelete"alatt.Szóval igen.Ha teheted keress másikat,bár nálunk ez lehetetlen ebben a kis faluban,de szerencsére nekünk nagyon jó a kapcsolatunk és rengeteget segít,még ha magán ügyben is megyek!
2008. szept. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Terhesség végéig most már hetente kellene megjelenned nála a szokásos ellenőrzések céljából. Ha megszületett a pici, értesíteni kell, hogy hazajöveteletekkor meg tudjon látogatni. Aztán csecsemő-, majd kisgyermekkorában is folyamatosan gondja kell, hogy legyen a babádra. Mindez kötelessége!!! És nem hivatkozhat arra, hogy be van táblázva, sem az esetleges unszimpátiára!
2008. szept. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De ha nem mész hozzá az utolsó majdnem két hónapban, akkor honnan fogod tudni, ha esetleg fehérje van a vizeletedben, amit nagyon figyelni kell...nagyon trehány ez a védőnő, hogy éppen az utolsó hetekben teszi ezt veled!
2008. szept. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is szinte az utolsó napokig, míg nem kellett befeküdnöm a kórházba, addig járnom kellett a védőnőhöz.36.héttől meg már hetente kellett járnom.
2008. szept. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem nagyon rossz tapasztalatom van. Addig amíg el nem költöztünk (város)addig nagyon jó védőnőm volt. Sőt! Most hogy már nem ott lakunk kaptam egy 23 évest és az a legfőbb hogy a számítógépbe bevigye a súlyomat és a vérnyomás értékemet. Ezen kívül semmit nem néz. Holott a has körfogatát, szívverését is néznie kellene. Másiknál nagyon megnyugtató volt hogy hallom a picurkám és még az értéket is tudom, nem csak vaktába bemond egy kb értéket. Ha kérdezek semmire nem tud választ vagy kitér. Na ilyenhez minek járjak. Ha nem lenne fogadott dokim, szülésznőm ki a fene válaszolna a kérdéseimre. Sajna a védőnőmet nem tudom leváltai mert falunk ez van. De tapasztalat híjján sajna ez van. Jó lenne ha a védőnőt is én választhatnám meg de nem lehet. Most végzett, tapasztalata nincs, 23 éves. Én 31 és nem nagyon tudom partnerként kezelni. Arról nem is beszélve ha egyszer azt mondja legyek ott nála 2-kor, akkor ne 3-kor hívjon be, addig ott ülni és a trécselésüket hallgatni az előttem lévő pacienssel. Na nem egy felüdülés így 32 hetesen.
2008. szept. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm nem sokkal idősebb nálam és folyton magáz.Mikor először találkoztunk letegeztem,de ő továbbra is magázott,azóta én is.Szerintem nem akarnak barátkozni nehogy annyira megbízzunk bennük hogy telefonálásokkal zaklatjuk.Ezt csak abból gondolom hogy a mobil számát se adta meg,rejtett számmal hívott,csak a munkahelyén kereshetem.Itt sajnos ki vannak osztva utcánként hogy melyikhez ki tartozik,én még váltani sem tudok.:-(
2008. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
sajnos nállam is ez a helyzet! Vidéken nem olyan egyszerű kifogni egy jó védőnőt!!Ha kérdésem van inkább a neten nézek utánna, mert eddig ha tőlle kérdeztem akkor azt mondta nézzek utánna ő ezt nem tudja!Akkor meg minek van?Nekem is csak a súlyomat, vérnyomásomat méri és a leleteket vezeti be a gépébe. Néha úgy érzem csak az időmet rabolja, inkább magam nézek utánna a dolgoknak!!!
2008. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Na, és még azt mondják, az ember forduljon bizalommal a védőnőhöz, mert azért van, hogy segítsen:(

Sajnos már egy ideje hetente kell ellátogatnom tanácsadásra, de sose tudom, kivel találkozok ott, ugyanis folyamatosan helyettesítenek, mert az előző védőnő épp most szült. Kicsit már kezdem unni, hogy 35 hetesen már nem is tudom, hanyadik védőnővel találkozok. ÉÁllítólag már van egy új, aki állandó lesz, de mivel még most végzett a tanulmányaival, még kell egy kis idő, amíg áttanulmányozza a kartonokat, beleszokik a napi ritmusba. Szóval se tapasztalata, se gyakorlata. Nem tudom ki hogy van vele, nekem inkább olyanhoz lenne bizalmam, aki szült és nevel legalább egy gyereket, illetve van már néhány éves szakmai tapasztalata is. Én nem bratyizni szeretnék vele, hanem megfelelő választ kapni az esetleges kérdéseimre. Kicsit tartok attól, hogy egy frissen végzett, tapasztalalan leányzó milyen segítséget tud nekem nyújtani, tanácsot adni a babám gondozásában.

Ezt csak azért írtam, kedves kérdező, mert sajnos mások is vannak hasonló nehéz helyzetben a védőnővel kapcsolatban:(

2008. szept. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nálunk is utcánként változó, hogy kihez tartazunk. Egyébként 17. kerület, Rákoshegy.

Köszönöm a válaszokat.

2008. szept. 29. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!