Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire váltak be nálatok a...

Mennyire váltak be nálatok a babonák a terhességre és a baba nemére vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Pl. ha a kismama sokat hány az első trimeszterben akkor kislány lesz a baba, ha alig vagy egyáltalán, akkor kisfiú.


Ha édeset kíván, akkor kislánya lesz, ha sósat akkor kisfia.


A barátnőm nagyon hisz ebben, ezek szerint akkor náluk kislány, nálunk meg kisfiú kellene, hogy érkezzen. Lehet csak nagyon szeretné, hogy igaz legyen :) Ha még tudtok ilyen "érdekességeket", akkor megoszthatjátok velem, jókat szórakozok rajtuk :)


2016. júl. 18. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Édeset kívántam inkább és heteket hánytam végig, mégis kisfiam lesz. :)

Egyébként írd be google-ba, hogy terhességi babonák, kiad egy csomót :)

2016. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességemnél számoltam, 10 ember jósolta meg a baba nemét, ebből öt fiúra, öt lányra voklsolt. Na, pont ennyire váltak be. :D Azt szerettem még, amikor már nagyobb hasam volt, és közölte, hogy na, ez tutira fiús pocak, mondtam, hogy nemnem, lányom lesz, erre vérig sértődött, hogy de ő jobban tudja! :D
2016. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

5 gyerekem van. Soha nem volt hányingerem, kívánós sem voltam, 3 fiam van és 2 lányom.

Az elsőnél cefetül égett a gyomrom, mondták, hajas baba lesz. Valóban az lett, ahogy a többi 4 is gyomorégés nélkül.

Mindegyikükkel ugyanolyan formájú, "lányosan" kerek hasam volt.

2016. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
második, köszi! szakadok! :) elképzeltem, mivel nálunk is volt hasonló szitu,csak nekem erőlködtek, hogy lányom lesz a hasam alapján...mondtam, h kisfiú, mire közölték, h téved az orvos... :D
2016. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokat hánytam, fiú volt a magzat, barátnőm nem hányt, lánya lett.


Én édeset sosem kívánok, terhesen se, kisfiunk lett.


Szerintem aranyosnak mondható, ha valaki ma hisz ebben. Én sose engedek házasulatlan nőt ebédnél sarokra ülni, inkább én vállalom be házasként. Mert akár igaz is lehet a mondás, ne kockáztassunk:D Persze csak viccből.:)

2016. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyszer sem hánytam és lányom lesz.
2016. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem hánytam, édeset kívántam, és mindenki kivétel nélkül azt mondja fiús pocakom van. Előtte azt mondták belőlem csak lányt néznek ki, mamák rózsaszín ruhákat vettek, vagy kislánynak hívták amíg ki nem derült, hogy fiúnk lesz.

Nem hiszek ebben, de tény hogy boldog boldogtalan tippelni próbál. Rájuk hagytam a dolgot. :)

2016. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem hiszek benne,ennek ellenére tipikus kislányos terhességem volt,és az is lett.Szinte az egész terhességet végig hánytam,nem volt nagy pocakom,majd megőröltem a cukrászdai sütikért,pedig nem vagyok sütis.A nővérem kíváncsiságból megcsinálta az arany gyűrűs tesztet,az is lányt mutatott.Ráadásul végig sok volt a savam,és igazi hajas babám született.
2016. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nekem többnyire bejött. egy fiam van, semmi rosszullét nem volt és a hasam is arról árulkodott. ugyan akkor a nővérem is fiút várt és ő nagyon rosszul volt végig, 12-14 hétig szinte mindent kihányt. utána terhes lett a lányával és csak a vége felé "panaszkodott" hogy rosszul van, de az már a baba/hasa méretétől volt. tehát én nem hiszek úgy a babonákba :)
2016. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem annyi, hogy lányom lesz és a gyümölcsöket kívánom, sósat, húsos ételeket nem annyira.

De a hasam fiús, nem sokat hánytam, azt is a vitamintól.

2016. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!