Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babaszoba, de így hogyan?...

Babaszoba, de így hogyan? Ötletek?

Figyelt kérdés

Háromszobás panelben élünk, ebből egyik egy nyitott nappali, a másik a hálószobánk és a harmadik lenne a gyerekszoba. Mindháromban van azonban új és újszerű bútor (a nappaliba vettünk egy nagyot, a hálóba készítettünk és a gyerekszobába pedig az van, amit én a házasságba hoztam az otthoni szobámból). Ez azt jelenti tehát, hogy mindhárom szoba be van rendezve és nincs ahova tulajdonképpeni bababútort vegyünk. Őszintén szólva nem is akarnánk tipikus csecsemőbútort, de ez a meglévő azért kicsit komolyabb színben és fazonban, mint az amit amúgy esetleg ide vennénk. Mivel azonban 3 éves, hibátlan, újszerű bútor nem cseréljük le.


Hogyan lehet úgy megoldani a babaszobát, hogy az egyik részében van egy adott bútor, ami mondjuk nem babás, és esetleg kialakítanánk benne egy olyan részt, ahol lesz a kiságy, esetleg falfestés, stb. Találni fog egy szobán belül a "komoly" és a "babás" stílus?


2016. júl. 18. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Lányomnak az apjánál,és most itt az albérletben sincs gyerekes szobája. A játékai épp elegek. Szerintem nem szükséges egy db új bútor sem,ha akad.Egy kiságy sem gyerekes szerintem,nekünk sima bükk és ennyi.
2016. júl. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sincsen tipikusan gyerekes bútor a lányaim szobáiban. A kiegészítőkkel variálok (lámpa, függöny szőnyeg, faliképek). A bútort nem akarom 3 évente lecserélni.
2016. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg cseréld a bútorokon a fogantyút van már minden féle és tudsz lágyitani a bútoron. Amúgy nálunk sincs bababútor egy nagy tolóajtós szekrény van dió színben fehér betéttel úgyan ilyen a komód is a sarokban a nagy polc is. Falra készítettem dekorgumiból figurákat a függön szintén gyermek mintás( bár az elején az sem volt csak sima függöny) a színes játékok szőnyeg majd gyermeteggé teszi a szobát. Éredes szép színt választani a falra akár bordűrrel feldobni..
2016. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nalunk sem volt tipikus baba butor. Volt szekrenysor amit a ferjem szuleitol kaptunk, babaagy pelenkazoval, egy komod, egy fotel.
2016. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk tetőtéri szobában méretre készített bútorok, polcok, tolóajtós szekrények stb van.

Ezeket nyilván nem 1-2-3 évre készítteti az ember.

Mi is ilyenekkel dobtuk fel és teljesen "babaszobás" lett fillérekből:

- lehet kapni műanyag, kis állatfigurás fogókat- ettől máris gyerekszobásabb- nekem kisfiam van, a fogók zöldek, mindenféle állatfigura vegyesen: elefánt, hal, cica, kuta stb.- de láttam ugyanilyenekből rózsaszínt, fehéret, sárgát, kéket is- ha nagyobb lesz egy csavarhúzóval le lehet szedni és helyette másféle gombot/fogókát felszerelni. Darabja sem drága, ha jól emlékszem olyan 300 Ft körül volt darabja. (nálunk mindegyik egyszínű, kicsit áttetsző élénk zöld, de itt van pl. egy link, ezernyi van):


[link]


- dekormatricák: van olyan, amit bútorra is lehet tenni és nyom nélkül eltávolítható- nálunk szuperül dekoráltuk a nagy tolóajtós szekrények tényleg nagyobb felületét is erdei állatokkal- ezek egyszerá matricák tk.- a kisfiam már nagyobb, így már cseréltünk is (most betűk, számok vannak a kérésére), tényleg nem hagy nyomot, nem fakul meg alatta a bútor sem.

- falmatricázás: hasonló, mint a bútor, de ha ügyeskezű vagy (vagy többet szánsz rá), akkor te magad is festhetsz bababarát festékkel vagy megbízhatsz direkt ezzel foglalkozó dekorosokat.

- habszivacs vagy polifoam vagy deokrgumi vagy hasonló "3D" dekoráció- ugyancsak akár bútorra, akár falra- ezek is könnyen eltávolíthatóak- általában kétoldalú ragasztóval teszik fel őket

- a plafonra mi éjszaka foszforeszkáló csillagokat, holdat, bolygókat tettünk fel- ilyen kis csomag csillag rendszeresen van pl. a lidl-ben, aldiban, kb. 700 Ft

(a bolgyók kicsit drágábbak, azt más üzletben vettük- de talán nem is pont babáknak való)

- színes, gyerekmintás szőnyeg, függönyök vagy sötétítő, árnyékoló is feldobja, gyerekesre varázsolja a natúr színű bútorok környezetét is

- színes, élénk színű, esetleg több színű vagy falanként más-más színű szobafestés

- az ajtóra is lehet fa vagy dekorgumi betűket (kicsi neve), figurálat vagy bútormatricákat tenni, akár a szoba felőli belső oldalra

- vidám, színes tárolódobozok a polcokra az apróságoknak, kicsi játékoknak. Sokféle műanyag és papír doboz van pl. az IKEÁ-ban, KIK-ben is.


A kiegészítőkre helyezném a hangsúlyt.

2016. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm, nagyon sok jó ötleted van!


A szekrényre ragasztható dekormatricákat hol vásároltad?

2016. júl. 18. 17:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok megint.

Dekormatricákat (sima, matrica formátum, nem kiemelkedő 3D) rengeteg van, bárhol szinte és fillérek- én a mintát néztem és akár a KIKA-ban, akár a RÉGIÓ játékáruházban, akár az IKEÁ-ban, akár az Ázsia Centerben vagy ilyen 100 Ft-os típusú boltokban is lehet kapni, illeve betűset pl. a MÖBELIX-ben vettünk- ilyen óriási ív (kb. 3-6-szor akkora, mint egy A4 lap) átlagban olyan 1.000-1.200 Ft körül volt (a Möbelix-esre határozottan emlékszem: a betűk kb. 6*5 cm-esek, a teljes abc ív volt 800 Ft)


Dekorgumit, amiből magad is vághatsz ki betűket és ragasztással tehetsz rá 3D hatáshoz pl kis virágokat vagy állatkákat stb. meg lehet kreatív hobbi boltban vagy az Office depot-ban venni ívben.

(3D hatás lesz akkor is, ha egy virágot pl. kivágsz nagyban sárgából, ugyanilxen körvonalú virágot vágsz ki mondjuk 3-4 mm-rel kisebben pirosból, majd még kisebben narancsból és középen ragasztópisztollyal egymásba ragasztod- nem nagy feladat).

Ugyanígy kreatív boltban lehet venni pl. natúr fa betűket, amiket kedved szerint dekorálhatsz (akár lakkozással, festéssel, decoupage technikával, de akár dekorgumival is. stb.)


Kész fa betűket kis mintákkal (pl. katica, hernyó stb.) az angolszász ABC minden betűjére (ékezetes tehát nincs), én a MÜLLER drogériában vettem, itt is párszáz Ft egy betű és többféle szín/dekor is van betűnként. Ha jól tudom állandó kínálatuk, de érdemes nagyobb üzletükbe menni.

2016. júl. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
...utolsó vagyok ismét: az is eszembe jutott, hogy anno én a vateráról is rendeltem kreatív kezű anyukáktól ilyen dekorgumis 3D figurákat- ott is lehet olcsón találni- általában egy ajánlott levél költségéért házhoz is tudod kérni.
2016. júl. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!