Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. hétben vagyok, nem kéne...

36. hétben vagyok, nem kéne ennyit mozogni?

Figyelt kérdés
Ma csomó házimunkát megcsináltam még munka után (dolgozom).Hajolgattam,mosogattam,főztem,söpörtem,bevásároltam. Eléggé elfáradtam,és most sz@r kismamának érzem magam. Felelőtlenség ennyit mozogni? Vagy más is ezt csinálja? Vagy inkább fekszenek meg pihennek a kismamák az utolsó hetekben?
2016. júl. 19. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Huh mit dolgozol, hogy még a 36. hétben is bírod? Én inkább azt hagynám mostmár el. MÉg meddig fogsz dolgozni?
2016. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 38. hétig dolgoztam. Vagy céges autóval jártam be vagy busszal. Ha busszal, akkor reggel és délután is sétáltam 4-4 km-t. Itthon megcsináltam a házimunkát, majd este kismamatornáztam. Amíg a lakásfelújítás zajlott, addig abban is segítettem. Nem éreztem magam sz@r kismamának, az orvos azt mondta, hogy tegyem azt, ami jól esik. Ha pihenést javasolt volna,akkor pihentem volna. Nekem ez így abszolút megfelelt, jól éreztem magam, szülni is úgy mentem, hogy besétáltam volna a kórháza (kb 3,5 km-re van), csak a férjem nem hagyta. :-) Szülés után 2 órával már ugyanúgy mozogtam mint előtte, jöttem-mentem a kórházban. Mindenki más, és minden terhesség is más. Lehet, hogy a következő gyereknél semmire nem lesz erőm, energiám, akkor majd inkább fekszek, ki tudja. Ha neked így jó, akkor csináld, egyáltalán nem felelőtlenség.
2016. júl. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Iroda,szamitogep. Nem megerolteto egyaltalan.
2016. júl. 19. 22:34
 4/8 anonim ***** válasza:
En is csinaltam, es nem éreztem rossz kismamának magam.
2016. júl. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én április 22-re voltam kiírva, március 31-ig dolgoztam sörözőben 14 órában (végül április 19-én szültem).

Tökéletes terhességem volt, tejesen jól éreztem magam a legvégéig. Egyedül jártam kocsival CTG-re (30 km volt a kórház). A házimunkát is megcsináltam. Soha nem keményedtem. Nem felelőtlenség. Ha "csak" elfaáradtál, az nem gond. Hisz egy csomó plusz súlyt cipelsz! Akkor lassíts, ha keményedsz tőle, vagy esetleg görcsölsz.


Könnyű szülész kivánok!

2016. júl. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom,keményedek-e,mert eszek,sokat iszok, és délutánra mindig úgy érzem,h egy kővel telt lufi vagyok. :( igazabol attol felek,h nem tudom majd,hol a hatar a joleso es a kartekony munkamennyiseg kozott.
2016. júl. 19. 22:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg bírod, miért ne csinálhatnád? Én is dolgoztam 36 hetesen, az volt az ulolsó hetem; bár még bírtam volna, ki kellett vennem a megmaradt szabit. Utána se hagytam el magam, pedig sokan azt hitték ikrek lesznek, akkora pocim volt. A szomszéd nénike még le is szidott, amiért ablakot pucoltam... igaz több részletben indultam neki, de készen lett. Egyedül a biciklizést adtam fel, már jóval korábban, az kényelmetlen volt, inkább sétáltam - munkába is, akkor napi 5-6 km megvolt.
2016. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó neked :) Én az elsővel még a 9. hónapban is bicajoztam, füvet nyírtam. Most nem bírok sajnos :( Örülj neki hogy jól vagy :)
2016. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!