Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mit tilos enni/inn...

Szerintetek mit tilos enni/inni terhesen?

Figyelt kérdés
Tudom drog, cigi, alkohol. De arra lennék kíváncsi hogy van-e olyan étel vagy ital ami nagyon nem ajánlott, tilos, árthat. Bármi :)

2016. júl. 20. 18:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Kávé, energiaital.

Gyógyteák.

Nyers húsokból készített ételek. (sushi, tatár, sültek nem átsülten, pl. rosé kacsa, medium steak)

Nyers tojás.

2016. júl. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
Amit írtál, azon felül semmit. Csak divat mindentől tiltani a terhes nőket.
2016. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Èn úgy tudom hogy pl a brie sajt, a camembert, a szusi. Mondják a májat is még, de nekem a vèdőnőm azt mondta lehet enni mert ahhoz hogy túl sok A vitamint vigyek be, rengeteget kéne ennem belőle. De vannak nagyon jó könyvek kismamáknak, én is sokat azokból tudok. Ha nem akarod megvenni -nemelyik nagyon drága - könyvtárban is rengeteg van. Èn is onnan okosodok :) 18 hkm
2016. júl. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nyers hús, nyers tojás. Minden más fogyasztható megfelelö mértékben.
2016. júl. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Napi 1kv is megengedett
2016. júl. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

5: igen.

Nem írtam részletesen, nyilván minimális kávétól nem lesz gond. De azért napi több kávé, vagy rendszeres energiaital fogyasztás nem jó.

Nyers, nem átsült húsok, nyers tojás - a fertőzésveszély miatt.

Gyógyteák - mert abban is van hatóanyag, nem csak a gyógyszerekben és ki tudja, hogy melyiknek milyen hatása van.

2016. júl. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
Energiaitalt senkinek az ég világon nem lenne szabad innia, nemcsak terhesnek! Egyébként én még a kólát sem ajánlom, nagyon nem!
2016. júl. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Pasztörizáltalan termékek,penészes sajtok,mint pl a camambert.+amiket már felsoroltak az előttem szólók.gyümölcs,zöldséget jól meg kell mosni
2016. júl. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A camembert féle sajtokat miért nem szabad?
2016. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
És mindig látok különböző teákat hogy erre-arra jó, tudjátok, hányingerre, tejszaporításra, stb.. Azokkal mi a helyzet?
2016. júl. 20. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!