Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden baba gyakran beteg az...

Minden baba gyakran beteg az első években?

Figyelt kérdés
Ilyenkor még nem alakult ki az immunrendszerük rendesen és ezért sokat betegeskednek? Rengetegszer hallom ismerősöktől h lázas a babájuk,meg fáj a füle (talán ez a leggyakoribb amit hallok). Szóval az első pár évben gyakrabban betegek?
2016. júl. 6. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. A kislányom 2 éves és eddig kétszer volt náthás, és egyszer lázas két napig.
2016. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor se,mikor újszülött volt? Akkor jó neked! Enyém egy hónap múlva születik és attól félek legjobban h végig betegeskedi az első hónapokat mint pár ismerősömé :S
2016. júl. 6. 22:03
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Kisfiamat még csak akkor látta doktor, mikor megszületett, valamint a kötelező oltásokkor. Egyszer se volt még beteg. Én inkább a bölcsis/ovis korszaktól félek, ott aztán fertőzik egymást.
2016. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik.

A nagyobbik fiam 8 hónapos korától 3 éves koráig szinte állandóan beteg volt, tüdőgyulladás, középfül-gyulladás, hörghurut stb. 21 hónaposan ment bölcsibe, tehát már előtte is gyakran volt beteg.

Most 6,5 éves (ősszel megy iskolába), tavaly január óta nem volt beteg.


A kicsi 16 hónapos, egy vasgyúró, még nem volt beteg.


Mindkét fiút szoptattam 1 évig, mindkét terhesség alatt nagyon odafigyeltem a kiegyensúlyozott táplálkozásra, mégis merőben másképp alakult a dolog a két gyereknél.

2016. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiunk két éves koráig kétszer volt beteg (füle pl sohasem fájt). De két évesen elindult egy lavina és közel fél évig folyamatosan beteg volt. Tüdőgyulladással kezdődött, aztán állandó torokgyulladás, arcüregyulladás, vírusos fertőzések, de aztán egyszer csak elmúlt.

Ha beteg, hát beteg. Nem tudok mit csinálni, próbálunk segíteni neki, kap gyógyszert, vigyázunk rá. Nem kell ezen előre idegeskednek, attól nem lesz jobb.

2016. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 10 hónapos elmúlt. Eddig egyszer volt beteg, (kb. egy hónapja) de akkor valóban középfül gyulladása lett sajnos. Mellesleg ráadásul tápszeres.
2016. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 3 éves a lànyom, egy kezemen meg tudom szàmolni hànyszor volt eddig beteg.

A kicsi 5 hónapos, eddig nem volt semmi baja.

Az oltásoktól sem làzasodtak be egyszer sem

2016. júl. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

1.vagyok

Nem újjszülöttként sem volt beteg, az oltásoktól sem volt lázas, az első szülinapja után dobtam ki bontatlanul a lejárt kúpot, amit a születésekor irtak fel.

Ne görcsölj ezen előre ennyire!

2016. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Bella169 ***** válasza:
66%

Nem mindegyik.

A lányom 10,5 hónapos. Orvos csak a havi státusz vizsgálaton és oltáskor látja.

Novemberben másfél napig folyt picit az orra mikor bejöttek a hidegebbek hírtelen (ez annyit jelentett, hogy 2 nap alatt 3szor ki kellett szívnom az orrát)

Meg a 4 hós oltástól volt hőemelkedése.

Ezeken túl semmilyen betegsége nem volt még.

2016. júl. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én babám az első fél évben egyszer sem volt beteg azóta 3x is, most 9 hónapos. A többi babára nem tudom mennyire igaz de a kisfiam tényleg sokszor beteg.
2016. júl. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!