Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy kinevettek, vagy...

Lehet, hogy kinevettek, vagy lepontoztok, de van egy fura kérdésem. Megnyomhatom a babám, még nem mozdult meg, legalábbis határozottan nem éreztem és aggódom kicsit. Oldalt szoktam feküdni, de ez mindig felmerül bennem. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 12:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia!Hány hetes terhes vagy?
2010. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
17+6
2010. ápr. 17. 12:07
 3/15 anonim ***** válasza:
Még egyáltalán nem mozdult meg?
2010. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nem nyomhatod meg, mert vastag burok védi. Nem érzel furcsa bélmozgásokat?:)
2010. ápr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Esténként ha lefekszem és a hasamra teszem a kezem van hogy érzek apró kis bélmozgáshoz hasonló "vibrálást",de határozott rugás vagy bármi még nem volt.
2010. ápr. 17. 12:14
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg összenyomni egy vízzel teli zacskóban lebegő aranyhalat. Az se fog menni.


Én a terhességem legvégéig oldalt, félig hason feküdtem. Teljesen egészséges fiút szültem, semmije se nyomódott meg. Egy nappal a születése után már olyan sima volt a bőre, olyan kerek a feje, mintha egy hónapos lett volna.


Ja, és csak a betöltött 20. héten mozdult meg először. (Első baba.)

2010. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, védett helyen van a baba. Ha első gyerek - a kérdésedből erre következtetek - a mozgását is csak kb. a 20. hét környékén fogod érezni, vagyis akkortájt lesz gyanús számodra, hogy ez a furcsaság talán a babád lehet. Én legalábbis így voltam.
2010. ápr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
határozott rúgást még ne várj tőle, de a "bélmozgások" már a babád! kb 21-22. héttől erősödik annyira kis izomzata hogy gyenge, de rúgásfélét érez a kismami:)
2010. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A babának igen komoly mechanikai védelme van. A hasfal, méh fala, magzatburok és magzatvíz arra is szolgál, hogy védje a babát. Az egészet úgy kell elképzelni mint egy vízzel telt lufit amibe úszkál egy halacska. Nem tudod a lufit úgy összenyomni, hogy kárt tegyél a halacskában. Tehát véletlenül biztosan, hogy nem tudod megnyomni a babát. Komoly erejű ütésnek kell ahhoz érni a hasat, hogy a védelmi rendszer megsérüljön.
2010. ápr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát lányok... akartam írni, hogy van a halacskás példám, de már annyiszor leírtam, hogy úgyis megteszik majd helyettem. és tessék :) Jó olvasni.... :))
2010. ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!