Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit érthetett félre?

Mit érthetett félre?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganöm, aki egy elvált pasival van együtt. A pasinak van 3 gyereke és a következöt mesélte a középsöröl: Mikor megtudtak hogy a volt feleség terhes, azt mondta az orvos, hogy méhen kivüli, és el kell vetetni. Még a mütet elött kiderült, hogy ikrek, mindkettö méhen kivül, de mire eljött a mütet, addigra az egyik embrio valahogy mégiscsak bekerült a méhbe, igy csak a masikat kellett elvenni. Azt mondtak erre ( amelyik megmaradt), hogy 100%, hogy beteg lesz, de végül egeszséges lett.

Azt tudom, hogy méhen kivüliböl nem lesz rendes terhesség, nekem az egész sztori elég hihetetlen és ellentmond a biológiai ismereteimnek. Lehetséges, hogy a kedves kollegina értett félre valamit ( pl. kétpetéjü ikrek, egyik méhen belül, másik méhen kivül, egyaltalán van ilyen??), vagy nagy valószínüséggel a kedves apuka tunningolta fel a sztorit?


2016. júl. 27. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nővéremnek 2 petéjű ikrei vannak.

Egyszer azt mondta neki a doki, lehet hogy 1 hét eltérés van a fogantatásban (az egyik mindig nagyobb volt egy picit).

Ebből kiindulva az szerintem előfordulhat, hogy 2 petesejt termékenyül meg (nem egyszerre), és az egyik eljut a méhbe, ott ágyazódik be, a másik valamiért nem.

De az, hogy méhen kívüli terhességből valahogy méhen belüli lesz, azt én sem gondolom.

És szerintem azt sem mondják a terhesség elején, hogy 100%, hogy beteg lesz (csak esetleg később, magzatvízmintából kromoszómavizsgálattal).

2016. júl. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha méhen kívül tapadt meg abból már nem lesz méhen belüli.

Egypetéjű ikreknél egy petesejt osztódik így ez képtelenség lenne.

De kétpetéjű ikrek esete más, ugyanis 2 külön petesejt termékenyül meg, önálló útjuk van, melyik hol talál helyet magának. Ritka dolog ez, mert méhen kívülinél leggyakrabban nem jut el a méhig a petesejt valami miatt, ebben az esetben ritka, ha a másik mégis megoldja. De végülis nem elképzelhetetlen.

De persze nem kizárt, hogy apuka csak átrendezte a történetet.

2016. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

15 éves történet, a sajátom:

Pozitív terhességi teszt, 2 hete késő menses, uh-n megnagyobbodott méhnyálkahártya és a petefészekben egy ciszta. 10 napig keresték a gyereket, egészen addig azt hitték, h a cisztában van. Később fogant, megtaláltuk belül.

Pár napos történet:

2 hete folyamatos pozitív tesztek, nagyon emelkedett béta hcg szint, vastag méhnyálkahártya, benne felritkulás. Az orvos szerint sanszos, h van egy gyerek bent és egy kint.

2016. júl. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolso, durva...ilyenkor mi történik? Meg tudnak úgy müteni, hogy a baba ami bent van megmaradjon?
2016. júl. 27. 09:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Jövő héten megyünk kontrollra, akkor megnézzük, h a felritkulás hogyan alakult. Nagyon bízunk a babában.
2016. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Nővéremnél magas lett az AFP eredmény, majd kiderült, hogy nyitott hasfalú az egyik pici. Akkor vettek magzatvízmintát, hogy a kromoszómavizsgálattal kiszűrjenek további rendellenességet. Akkor azt mondták a dokik, hogy ha szellemileg is sérült, felajánlják, hogy elhalasszák a beteg magzatot, és a másik jó eséllyel túléli, mert külön burokban van...

Szóval nem csak a terhesség elején van ilyen, hanem akár a felénél is.

(most már 15 évesek, és mindketten egészségesek)

2016. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor vannak erdekes dolgok. Szoval meg az is lehet hogy igaz a sztori, csak a kollegina adta elö furcsan. Csak azert volt gyanus, mert a pasi eleg link alak, minden masodik szavaban ketkedni kell...

5. Remelem csak egy baba van, de az jo helyen es minden rendben lesz, drukkolok nektek!

2016. júl. 27. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!