Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák kinek milyen volt a...

Anyukák kinek milyen volt a szülés? Mesélnétek? Nekem első baba lesz és nem tudom mire számíthatok szülés/vajúdás. Aki leírja annak nagyon megköszönöm.

Figyelt kérdés
:)

2016. júl. 27. 15:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Nekem borzasztóan fájt a vajúdás, de alapból kicsi a fájdalomküszöböm. Az eleje még oké volt, de ahogy haladtunk bele a kitolási szakaszba, majd megtébolyodtam, úgy fájt. Nem rossz, ha van veled valaki, akiben megbízol, akire támaszkodhatsz, de átvállalni tőled a vajúdás kínjait ő sem fogja tudni. Jó doki sem árt, vagy jó szülésznő. Császára is készülj azért lélekben, mert bármi megeshet, és akkor nem vacakolnak.
2016. júl. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Szia! 4x szültem, kemény menet, de mindenképpen pozitív élmény!!! Én amit nagyon tudok ajánlani, magamból kiindulva. Ne félj a beöntéstől, nem fáj! Viszont!!! Nekem azért különösen jó volt, mert tudtam, hogy ha nyomok, merek nyomni, mert AZ nem jön ki, csak a baba!

Ja és amit ugye mindig mondanak, hogy tolófájásnál székelési inger stb és hogy nyomjál. Viszont nekem senki nem mondta, hogy ÚGY kell nyomni, mintha kakálnod kellene! Ezt így fura olvasni, de én első szülőként azt hittem, hogy mivel elképzeltem, hogy középen jön a baba, akkor valahogy "középen" kell nyomni és nem! Tök bénán nyomtam, egészen addig, amíg végre ki nem nyögte a szülésznő, hogy úgy nyomjak, mintha kakálnék! Akkor már kint is volt a feje félig! Ezt tartsd észben majd!!! :D:D:D

2016. júl. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat csajok megfogadom őket 1-2 hét múlva már én is babázhatok szóval probálom felkésziteni magam. :)

Várok még élmény beszámolókat ha valaki még esetleg megosztaná velem :)

2016. júl. 27. 16:08
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Húh tapasztalatokra/ tanácsokra én is kíváncsi lennék, nálunk is első baba lesz:)
2016. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyire nem foglak megijeszteni. Első szülésemet írom le. Én bent voltam a kh-ban már 5 napja, magas burokrepedés miatt. Mikor egyik hajnalban fél 4kor fájásokra ébredtem, amik kb olyannak tűntek, mint egy-egy jósló. Meg is próbáltam vissza aludni. De csak nem sikerült. Kimentem wc-re, visszafeküdtem, majd forgolódtam. Aztán már jobban fájt. De én annyira nem tudtam, mi van, mert mindenre azt hittem, hogy mindjárt szülök. Aztán a szobatársamnak is feltűnt, hogy mi van velem, javasolta, hogy menjek és keressek egy szülésznőt, hogy nem tudok aludni. Na akkor megvizsgáltak, már hetek óta 2 ujjnyi voltam. Kiderült, hogy ja már 3 ujjnyi a méhszáj és beindult a vajúdás. Akkor gyorsan felhívtam a férjemet, hogy ma ne menjen be dolgozni, és jöjjön be hozzám, mert ma baba lesz. Ő beért 7 körül, akkor megkaptam a beöntést, még mászkáltam meg pakolásztam, mert én a nőgyógyászati részen voltam, és bepakolásztam közben, hogy megyek a gyerekágyra. Amikor átköltöztettek, akkor még nem mentünk szülőszobára, mert még csak vajúdtam, de én fél 11-ig elvoltam, kint beszélgettem a férjemmel, néha hajolgattam egy-egy fájásnál, de még telefonálgatni is tudtam. Na utána 11-kor már javasolták, hogy menjünk a szülőszobára. Ott akkor burkot repesztettek, na akkor erősödtek fel a fájások. De fél 1-kor már megszületett, szoval kb másfél óra volt a kemény menet! Mindenképpen pozitív élmény volt!
2016. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

6 hete szültem az első babámat. Hááát én az 5 percesekkel mentem be. Mikor jön a fájás, csak az van, se beszélni se lépni nem tudtam pár másodpercig aztán mintha nem is lenne semmi mentem tovább, de ugyw ötpercenként ment ez.

Mindenképp olyan legyen bent veled aki előtt nem szégyenled magad, ha bekakilwz, bepisilsz, hánysz stb. Mert ezzel ott nem tudsz majd foglalkozni. Burok repesztés volt nekem meert zöld volt a víz.

Egyre erősebbek lesznek a fájások, ha kérdezik mit szeretnél hogy szeretnéd mindent mondj, mert maguktól nem fogják tudni mit csináljanak. Én pl sétálni akartam, de mivel végig nstre voltam kötve nem mehettem el, a szülésznő még ezt is próbálta megoldani hogy legalább az ágy mellett sétálhassak.

Én nem kaptam beöntést. Szülés előtt hetekig székreledés, 5 percesekkor meg hasmenés, nem is tudott volna mi kijönni. Inni ihattam vizet kortyokba, meg enni is ehettem volna de nem kívántam. Aztán jön a toló fájás, mintha kakilnod kéne, de baromira fáj én már egy merő görcs voltam akkor sirni akartam aztán meghalni, aztán már könyörögtem hogy legyen vége, aztán a szülésznőnek könyörögtem 13 óra vajúdás után. Aztán jött a doki, hogy nyomunk, na ott már nem érezten olyan erősnek a fájásokat pedig egyre erősebbek voltak, csak tudtam hogy mostmár csak ez, és látom a babámat. A vajúdás nekem olyan kilátástalannak tűnt, hogy sosem lesz vége ki tudja meddig tart.Alig vártam a fájásokat hogy nyomhassak már, 15 perc volt a kitolás. Felmutatták és már vittéék is el, mert belekakilt a vízbe. Aztáán egy órán át varrtak, mert vágtak is és repedtem összes- vissza. Utána nem tudtam ülni, se menni, annyi vért veszítettem. Vérátömlesztést akartak adni, de nem fogadtam el.

Szó mi szó, hatalmas élmény, és aa sok rossz eltörpül mikor meglátod a babádat. Én olyan szeretetet éreztem mint még soha. Csodálatos érzés

2016. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom első szülőknek az úszógumit, mert ha esetleg lesz gátmetszés, akkor ha arra ülsz le az ágyon, fogsz tudni ülni!!!
2016. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a beszámolókat és erőt egészséget nektek és a babáitoknak. :)

Mondjuk most kicsit megilyedtem, tudtam hogy a szülés nem lesz egy könnyű menet de azt sem gondoltam hogy ennyire rossz lehet. 3 hete minden este/reggel erős jósloim vannak volt rá példa hogy elsírtam magam úgy fájt.Nem tudom hogy fogom ki bírni ha ennél is rosszabb lesz :/

2016. júl. 27. 16:36
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is első szülésem volt. Befektettek mert két nappal tul voltam a kiìrt idön. Egyik este mensiszerü görcseim lettek. Letusotam és felerősödtek. Szoltam a szülésznönek, hogy fàj a hasam alja. Erre ő visszaküldött a szobàba hogyha nem az egész hasam fàj akkor az még semmi.Ezt eljàtszottuk még kétszer mire jött egy doki és megvizsgàlt. Két ujjnyira nyitva voltam. Szülőszobàra küldött, burkot repesztett . Reggelre megszülett. A végén csàszàrért könyörögtem annyira fàjt :) De a varràs sokkal roszabb volt. Megfigyelés utàn nem tudtam pisilni ezért katétert akartak berakni de nem birtak annyira vérömlenyes voltam odalenn hogy nem kinoztak tovàbb, kaptam még két ora haladékot. Utàna nehezen de sikerült. Képzelhetitek friss szülés varràs utàn milyen érzés volt, hogy egy katétert probàlnak belém tuszkolni :O. Tippként: ha bokàig letolod a bugyid és a làbad közé kapod a wccsészéd, állva pisilsz akkor az fàjdalommentes és nem feszül agàtsebed amig probàlsz leülni. Másnapra még jobban bedurrant odalent minden. Egész napot àtsirtam kinomban. A szülésznö azt mondta hogy igy jön ki az elmult napok stressze...de inkàbb a fàjdalom. Kaptam jégaksit, pàr napig hasznàltam aztàn rendeződött a helyzet. Akkor azt mondtam soha többé nem fogom ezt végig csinàlni, de idővel szépülnek az emlékek. Most màsodik babàmat vàrom :)
2016. júl. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Most akkor jöjjön még valaki, aki pozitívabb élményeket is tud mesélni, nehogy a kérdező túlságosan megijedjen!
2016. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!