Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák kinek milyen volt a...

Anyukák kinek milyen volt a szülés? Mesélnétek? Nekem első baba lesz és nem tudom mire számíthatok szülés/vajúdás. Aki leírja annak nagyon megköszönöm.

Figyelt kérdés
:)

2016. júl. 27. 15:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Első szülésem volt :-) rengeteg nehéz szülésről meséltek előtte, kb mindenre felkészítették a drága ismerősök... Ugy álltam hozza, hogy minden simán fog menni. Sajnos nekem a magzat víz elfolyas kérdéses volt egyéb okok miatt nem lehetett volna észlelni...mindegy is. A lényeg hogy 37. hetet épp be töltöttük a kis pocaklakóval, itthon szokásosan tettem-vettem...közben kisebb fájdalmat éreztem, ilyenkor mindig lefekudtem...most kicsit jobb volt, aztán ujra fajt... Ezzel elszorakoztam egy darabig, mert ugye mindenki mondta, hogy "tudni fogod mikor kell menni, mert azt nem lehet összetéveszteni semmivel"... Gondoltam akkor ez még semmi, nem volt abszolút veszes...aztán kb 1 óra múlva hívtam a védőnőt, mondta merjem az időket...semmi rendszeresség nem volt, ezzel elment még fél óra...aztán a számok slapjan közölte hogy azonnal induljak a kórházba!! :-O párom 25 perc alatt volt itt kb annyi idő volt beérni... Mint kiderült mar otthon vajudtam (kb 2 orat) mire a kórházban felertunk a szülőszobahoz, mar kezdett kibújni a kisfiam :-D ott egy óra alatt megszületett :-)

Huh kicsit hosszú lett...szóval Nekem simán ment minden es remek emlék maradt :-) minden jót Neked

2016. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%
Első: magzatviz elfolyt így egyértelmű volt, h irány a kórház. 17 Óra vajúdás utan orvosilag is burkot repesztettek mert fent volt a repedés es ezért nem indult be állítólag normálisan a dolog. Addig 17 ora alatt sima mensis gorcsok voltak csak. Burokrepesztes utan megjöttek a fajasok. Kemény volt. Jóslóhoz nem hasonlítható. Másfél órára rá megvolt a baba. Kitolása 14 perc volt. Második baba: sima mensis fájdalom de mérhető idővel indult be. Otthon 2 ora vajúdás es 3x mentem wc re. Így is készül a szervezet a szülésre. Majd be a kórház. Ott burokrepeszes majd 30 perc kemény fajasokkal. 6 perc a kitolás. Összeségében az első utan konkrétan a nyomás közben azon gondolkoztam h ezt soha többet!!! De az idő elveszi a fájdalom emlékét es gondolj arra h ez a fájdalom megéri mert a végén ott van a baba a kezedben. Tanács: ne ordibalj mert rengeteg energiát elvesz es semmit nem segít! Es a szőlőcukrot szoktak javasolni ha fogy az erő az gyorsan ad. Minden jót neked a szüléshz! Mar nincs sok!
2016. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

Kétszer szültem. Egy nagyon hasznos tanács ami sokkal rövidebbé teheti a vajúdás: Ha jön a fájás, nem szabad az izmaidat összehúzni, lazítani kell.

Első szülés húzósabb volt. Az utolsó 1.5 óra nagyon durva volt, a végén egybefüggő fájàssal. Kitolásra úgy elfáradtam, hogy a doki konyokolte ki a babát. Második szülés: szuper szülésznő. Ő tanácsolta még a szülés elején amit leírtam fent. Szóval görcsölgetés éjszaka reggeli - kb mint amikor megvan. Aztán jön kb 4 db 3 perces közepes fájás, közben lazítottak ott lent az izmokat, ezután jöttek is a tolók és most nem kellett a hasamba könyökölni, 3 nyomás és kint is volt. Szó szerint szúnyogcsípés volt a második szülésem :)

2016. júl. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen. Javasolják hogy ne ordibálj. Nos elhihetitek hogy nem hobbiból üvölt az ember. Elsőnél NEM bírtam csendben maradni! Kegyetlen volt. A másodikat egy szisszenés nélkül végigcsináltam!

Szóval azért mert Te végig bírtad csinálni üvöltés nélkül nem jelenti azt hogy akkor más is képes rá, de tudod még az is előfordulhat kedves válaszadó hogy a következő szülésemnél Te is üvölteni fogsz!

2016. júl. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Szülésednél - autokorrekt atjavitotta bocs
2016. júl. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az élmény beszámolókat csajok. Nagyon sokat segít amit leírtatok mert így legalább tudom mire számíthatok, de egy kicsit meg is ilyedtem, ezek szerint ritka az olyan nő akinek tényleg szinte észrevétlenül lemegy a vajúdás. Olvastam róla hogy sok ilyen van és reménykedtem benne hogy nekem is így lesz de ezek után nem sok reményt fűzök hozzá. Málnalevél teát iszom tisztességel napi 1 litert hátha tényleg segít ha oda kerül a sor :)

Ha esetleg valaki még elmesélné a történetét annak nagyon örülnék hiszen ezekből az élmény beszámolókból próbálok erőt gyűjteni. Előre is köszönöm :)

2016. júl. 28. 07:28
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is ittam a málnalevél teát rendületlenül, de nem akarlak elkeseríteni, nekem nem használt. 23 órát vajúdtam, pokoli fájdalmaim voltak, nem volt orvosom, így szó szerint lesz**tak. Nem is emlékszem szinte semmire, csak a fájdalomra. (semmi fájdalomcsillapítást nem kaptam). Ja és én is üvöltöttem, nem volt hangom 3 napig. :) De mivel első szülésem volt, úgy voltam vele, hogy nincs mitől félni, mert nem tudhatom milyen lesz. De amikor odakerülsz, már nem fog érdekelni, csak az, hogy láthasd a babádat. Utána meg elfelejted az egészet, mármint a fájdalmat meg a szenvedést. Persze örök emlék marad, de csodálatos pillanat az biztos :) kitartást és könnyű szülést kívánok Neked!!
2016. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor itt egy pozitív élmény, hogy ne csak a horror sztorikat olvasd. Este 9-től indultak a fájások, fél 1-kor mentünk be 5 percesekkel, fél 5-kor született meg.

Minden simán ment, hozzám se nyúltak, se beöntés, se oxi, se epidurál. A vajúdásnál a lányeg, hogy tanuld meg a hasi légzést és ha jön a fájás akkor ne szorítsd össze magad, hanem engedd el, lazíts bele. Ha mindened megfeszül közben, az életben nem tágulsz ki. Pl. az állkapocs lazítása is fontos, mert összefügésben van a lenti izmokkal. Tehát akki összeszorítja a fogait, öklét, mindenét fájáskor, az ne számítson gyors tágulásra. Kitoláskor pedig érzed, hogy nyomnod kell, akkor pedig minden erőddel belenyomsz a fájásba lefelé.

Nekem jól esett ágyon vajúdni, valakinek más póz válik be. Kitoláskor is jó volt a háton fekvés, mert fájáskor felültem és haspréssel nyomtam nagyokat (párom tartotta a hátamat).

1 hónap múlva születik a második babám :)

2016. júl. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

18.-as gratulálok a babóhoz nekem is 1 hét van hátra az ultrahangos időpont alapján Augusztus 5-re vagyok ki írva. Könnyű szülést kívánok neked. :)

Nekem múlt hét vasárnap 5 perces fájásaim voltak azóta majd leszakad a hátam de nem mentem be a kórházba hanem ledőltem hogy pihenek egy kicsit és csak 3 percesekkel indulok be el is múlt reggelre azóta rendesen fájógatok tegnap még sírtam is annyira rossz volt. Reménykedem hogy már hamarosan a kezemben tarthatom életem értelmét a mensi első napját nézve ma kéne szülnöm szóval nagyon reménykedem :)

Valakinek még lenne esetleg élmény beszámolója? Szívesen venném :)

2016. júl. 28. 11:57
 20/23 anonim ***** válasza:
75%

Érdemes pozitív szülési tapasztalatokat olvasni, hipno szülést is, ezekre keress rá a neten és a youtube-on. Ha csak a rosszat olvasod, ez lesz benne a fejedben, szinte "beprogramozod" magadnak, hogy szar lesz. Én az ilyen kezdetűeket el sem olvastam, hogy "azt hittem meghalok, borzasztó volt" stb.

Sokat meditáltam, és elképzeltem a könnyű, gyors szülést. És próbáld meg a fájdalmat nem ellenségnek felfogni, ami ellen küzdeni kell, hanem úgy, hogy a tested tökéletesen működik és így fog a baba mielőbb kibújni. Ha elfogadó vagy a történésekkel sokkal könnyebb lesz, mintha tiltakoznál ellene. Nekem ezek beváltak, szép, gyors szülésem volt, csoda élmény.

2016. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!