Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor is fáj a szülés, ha már...

Akkor is fáj a szülés, ha már jó előre beérzéstelenítenek?

Figyelt kérdés
Egyáltalán,mikor adjak be,mar vajudáskor?
2016. júl. 27. 22:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hüvelyi szülésnél, még a kitolási fázis előtt meghatározott idővel EDA-t lehet kérni, ezt a gerincbe adják be. A mozgatóidegeket nem bénítja, csak a fájdalomreceptorokat.


Császár esetén spinális érzéstelenítést adnak be, laikus szemmel ugyanúgy gerincbe, de ez a mozgatóidegeket is bénítja.

Sürgősségi császárnál gyakori a teljes altatás, mert nincs idejük kivárni a spinális hatását.



Nekem kicsit speciálisabb esetem volt: hüvelyi úton, komplikációkkal szültem, utána műtőben, altatásban szedték ki a méhlepényt. Saját kérésre a műtét végén még betoltak egy helyi érzéstelenítőt is, így a műtét után pár órán át nem éreztem semmit (sokat varrtak, várható volt, hogy fájni fog, én meg a több órás szenvedés után szerettem volna néhány fájdalommentes órát nyerni).

2016. júl. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
EDA-t lehet kerni es akkor nem fáj.
2016. júl. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Lehet kérni EDA-t, viszont nálunk a kórházban senkinek nem adnak. Még 20-on évvel ezelőtt 1x adtak egy nőnek, csak sajnos valami miatt leállt a nő légzése, és újra kellett éleszteni, azóta senkinek nem adnak nálunk, na meg altatóorvos kell hozzá, tudod..az is macera, hogy a kedvedért lehívják.. (magyar egészségügy \o/ )

Meg ha jól tudom, amúgy sem mindenhol adnak, ennek utána kell járni.

2016. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Jó előre" nem érzéstelenítenek.

EDA bizonyos helyeken elérhető (ahol van hozzá személyzet, mert ugye altatóorvos kell hozzá), de azt is akkor adják, ha már fáj. Nem úgy megy, hogy bemész fájások nélkül és beléd nyomják a kanült...

2016. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én kértem epidurális érzéstelenítést, meg is volt előre beszélve, de így se kaptam egyből, jó 2 órát vajúdtam előtte, utána kaphattam csak meg, úgyhogy gondolom megvan erre is a megfelelő időpont, gondolom tágulásfüggő...

Aztán sajna nem jött be, leálltak tőle a fájások és a tágulás, úgyhogy csak szusszanhattam egy kicsit, mert "elvették" és nélküle kellett megszülnöm megspékelve egy csomo oxitocinnal, amitől talán még rosszabb lett, mert hirtelen tágultam utána..

De azért a következőnél is rápróbálok, mert több ismerősnek is bejött

2016. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!