Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Parás kismamäk! Mivel nyugtatj...

Parás kismamäk! Mivel nyugtatjátok magatokat?

Figyelt kérdés

Első baba lesz, a 14. hétben vagyok. Eljöttünk nyaralni a tengerpartra, és nem tudom élvezni, mert folyton arra gondolok, hogy vajon minden rendben van-e a babával. Nem ártott meg neki a nagy meleg, vagy a hirtelen hideg víz, pedig csak térdig merészkedtem be. A pocakom vegig takarva volt amíg a nap ért. Még nem érzem a mozgását így sajnos nem tudom ha rendben van-e. Időpontom csak majd aug. 9-re van.


Hasonló aggódó kismamák: mivel nyugtattátok magatokat?


2016. júl. 28. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az aggódás engem is végig kísér amióta babát várok, mindig van valami amiért féltem őt, szerintem ez már mindig így is lesz még akkor is ha majd megszületik...stb. Én már érzem mozogni a kisbabámat, de még persze ez se elég rá hogy én megnyugodjak. Az aggódás mindig ott motoszkál, de próbálni kell mindig a jóra gondolni és pozitívnak lenni akármi történik. Bízni kell abban, hogy ez a baba azért fogant meg hogy Veled legyen, téged választott anyukájának és erős lesz és egészséges és mindent kibír!


16+4 hkm

2016. júl. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem, hogy ha nincs görcs és vérzés, akkor minden rendben. Később meg vettem szívhangfigyelőt, egész a szülésig használtam, ha nem tetszett a mozgása.
2016. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Annyi rémtörténetet olvasni itt is, hogy minden előjel nélkül meghalt a magzat. Mentek vizsgálatra és már x ideje nem volt szívhang. Úgy parázok ettől!

2016. júl. 28. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:

A tengerparton én 16 hetesen voltam, paramami vagyok (volt vetélésem meg minden dolog előtte). A férjem azt mondta, ha bármi bajom lesz (pl. felfázás), melyik országban kezelnek több eséllyel jól? Máltán vagy Magyarországon? És ettől megnyugodtam, jó helyen voltunk, jó biztosítással.:)


Amúgy velem végig szörnyűségek történtek (amnió, vérzések, vetélés, családi súlyos gondok, anyagi gondok), így már immunissá váltunk rájuk, egy idő után nem aggódtam többé, mert akkor leugrottam volna egy hídról.

2016. júl. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem mennék kűlföldre mert ott másféle fertőzéseket lehet elkapni amik veszélyesek a magzatra.Ennyi amit írtál nem árt neki csak légy nagyon higénikus.Mindenféle nyavalyát össze lehet szedni főleg mediterrán helyeken.
2016. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is éppen ennyi idős vagyok és paramami. :) 8. héten voltunk nyaralni, előtte megkérdeztem az orvost, hogy mi szabad és mit nem, azt mondta mindent, természetes vízbe lehet menni. Én be is mentem, szinte egész nap a tengerben voltam, aztán árnyékban aludtam. Azóta eltelt pár hét és mindenért aggódtam, jártam is többször a dokihoz mint kellett volna, de mindig rendben volt... Úgyhogy miután csináltam ezt-azt, tollasoztam, mozogtam, minden olyat csináltam (nem alkohol, vagy ilyesmi) amit eddig nem mertem a baba miatt és utána mindig rendben volt minden, már nem aggódom, mert tudom, hogy nem beteg vagyok, csak terhes! Élvezd a nyaralást és azt is, hogy végre nem kellett a lapos hasra törekedni ;))))
2016. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!