Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kifordult aranyérrel érdemes...

Kifordult aranyérrel érdemes intim tornát végezni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem pár hete, még nem igazán volt hatása, mert nálam egy hónap, mire meglesz a hatás, de most az aranyerem, amit amúgy kezelek, a zárógyűrűn kívülre került.

Elfelejtettem megkérdezni a dokitól, hogy az intim torna így milyen?

23 hetes vagyok



2016. aug. 2. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy ha kint van az aranyér, jobb pihentetni egy kicsit. Ami amúgy nagyon segít, az olívaolajos végbélmasszázs. Letisztítod a végbelet és a wc-n ülve kb egy mokkáskanálnyi mennyiségű olívaolajjal közepes erősséggel masszírozod kb 3-5 percig, reggel és este. A kizáródott aranyérben ugyanis pang az elhasználódott vér, így nehezen húzódik vissza a gyulladás. Ezzel a módszerrel pár nap alatt megszűnik a fájdalom és visszahúzódik, ráadásul nincs semmi kockázata terhesen, hiszen csak olívaolajat kell használni. 35 hkm
2016. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, én a lidokainos krémmel szoktam masszírozni, amikor bekenem vele. (Amit az orvos írt fel).

Másfél hete alakult ki a csomó, csütörtök óta használom a krémet és tegnap óta Detralexet is szedek. A csomó kicsit kisebbnek tűnik méretre, de kijött a zárógyűrűn kívülre... :(

2016. aug. 2. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 16 éves korom óta küzdök a kizáródott aranyérrel (évente egyszer-kétszer kijön), meguntam a sok gyógyszeres kezelést, elkezdtem más módszereket keresni, így találtam rá az olívaolajos masszázsra, nekem nagyon bevált, pár nap alatt enyhülést hoz. Most a terhesség alatt a kisbaba súlya miatt gyakrabban kijön, de ezzel a módszerrel hamar elmúlik, csak sajnos sokszor ismétlődik. Pár hete kb 6 kis csomóm is volt (előtte max 1-2), de azok is visszahúzódtak. Ezt a masszázst amúgy megelőzésképpen is alkalmazhatod, nekem is kellene most a terhesség alatt, csak sajnos amikor visszahúzódik, el is felejtem, és nem csinálom, pedig kellene.
2016. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én "csak" 19 éves korom óta, viszont ennek épp 20 éve.

Terhességek alatt extrém rossz.

Próbálok optimista lenni, de az előző babával a 8. hónapban meg kellett műteni, babnyi csomó lógott akkor ki és lépni nem tudtam a fájdalomtól. Akkor azt mondta a doki, hogy meg lehet próbálni krémmel/kúppal "visszaküldeni", de az is két esélyes hogy sikerül vagy nem, nem mellesleg a krém az utolsó trim-ben nem jó a babának, illetve szüléskor 99% hogy újra kijön ugyanott, vagy megműti, és akkor szívás, de azon a helyen soha többé nem is tud kialakulni. Én akkor ezt választottam, és bár egy hét kegyetlen kínlódás volt az ürítés, mégis jól jöttem ki belőle, mert szüléskor nem lett semmi, míg a korábbi babákkal szüléskor jött ki, és után volt hosszú a gyógyulás.


Most viszont szeptemberig szabin az orvosom, picit reménykedem, hogy ez most még megoldódik addig...

2016. aug. 2. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is pont 20 éve küszködöm, nekem első kisbaba, nagyon féltem is, hogy mi lesz, de eddig ezzel a módszerrel egész jól elvoltam. A szüléstől azért félek egy kicsit, azt mondják, nagyon durván ki tud jönni az aranyér közben, de ha így lesz, legfeljebb utána én is megműttetem. Remélem, hamarosan te is jobban leszel, de az intimtornát egy pár napra függeszd inkább fel.
2016. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!