Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes egyáltalán kismamaruhá...

Érdemes egyáltalán kismamaruhát venni?

Figyelt kérdés

Amúgy is molett az alkatom, van jó pár bő felsőm, tunikám, amiben bővel elfér a pocak a futamidő végéig. Ráadásul veszélyeztett terhes vagyok, a dokin kívül nagyon nem kell eljárnom sehova, de azt is simán meg tudom oldani csinosabb ruhában is.

Alapvetően amúgy is a sportos ruhákat szeretem, egy bő melegítő, aminek magas a dereka, egy póló, sportcipő, és kész.

A negyedik hónapig úgysem látszik a pocak, csak az után kezd gömbölyödni, és arra a négy-öt hónapra annyira pénzkidobásnak érzem, hogy méreg drága plus size kismama ruhákat vegyek.

Van olyan, ami feltétlenül szükséges? Volt olyan, amit megvettél, de megbántad, mert nem tudtad kihasználni?

Tippek, ötletek, tanácsok?



2016. júl. 19. 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Én nem vettem csak egy kismama leggingset, mert a sima leggingseimből már kilóg a hasam alul. Szintén otthon vagyok egész nap, olyankor amúgy is általában csak egy felső van rajtam meg fehérnemű ilyen melegben. Kis hasam van, keveset is híztam, jók rám a felsőim. Szóval szerintem nem éri meg.
2016. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok sovány. A 26-28. hétig a normál ruháimban jártam. Utána vettem 2-3 felsőt, egy kényelmes farmert és két szoknyát, kardigánt. Otthon én is a megszokott ruháimat hordtam a terhesség végéig, meg 1 számmal nagyobb leggingset. Akkor érdemes venni és olyat amit használsz. De szerintem egy idő után jó ha van pár darab, amihez lehet nyúlni.
2016. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is duci kismama voltam (160 cm/72 kilóval kezdtem). Kismamfelsőkből nekem alig kellett, nekem 99%-ban (dolgozni, itthonra, orvoshoz) megfeleltek a sima pólóim, pulcsijaim, belebújós felsőim. Esküvőre viszont ünneplős kismamfelsőben mentem. Nadrág viszont nagyon hamar jobb volt a kismamás, már az első trimeszterben azt hordtam, mert az volt a kényelmes. Nem azért, mert nagy hasam volt, az utolsó vérvételen volt akkora hasam, mint a legtöbb cukorterheléses 24 hetesnek. :))) De abban éreztem jól magam.


Sokmindentől függ, nem tudhatod, mit érzel majd kényelmesnek, függ a meglévő ruhatáradtól, hogy mi az, ami terhesen is jó. Én pl. voltam kövérebb is, így az akkori ruhákban is bőven elfért a pocak. :)


Turiban fillérekért lehet venni amúgy kismamaruhákat is. Én szerettem a passzentos trikó + bolero párosítást, szépen kiemelte a pocakot és az se "terhesruha", használható szülés után ugyan úgy.

2016. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Farmerem volt pocakos, azt nagyon szerettem. Pólók, melegítőnadrág, télikabát, kötött pulcsi, ezek mind voltak nemterhesek, volt, amit akkor vettem, de jóval olcsóbban, mintha direkt kismamaholminak árulták volna.

Volt pár pólóm, amit ismerősöktől kaptam, xxl-eset, húdejóleszaznagypocakkal!!! felkiáltással. Na azokat utáltam. A vállamon lógott, de a hasam alul kilógott... brrr...

Ja igen, és túrtam is kifejezetten terhes ruhákat párat. De a mell alatt szabott, gumis derekú ruhák jók lesznek végig. Hacsak ki nem növöd mellben, mint én párat... 3:)

2016. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 farmert vettem, ami kimondottan terhesruha, nekem már a 12. héten szorították a hasamat a régi gatyóim. Felsőt a régieket hordtam az első 6 hónapban, aztán vettem pár hosszabb, nagyobb méretűt. Amit még vettem, az egy szoptatós melltartó, egész terhesség alatt azt használtam, végig alkalmazkodott a méret, még q tejbelövellésnél is. Szerintem ha befejezem a szoptatást akkor is azokat fogom hordani, olyan kényelmesek( azóta már vettem még kettőt)
2016. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én normál alkat voltam. (55 kg, 163 cm). Áprilisban szültem. Csak 2 db kismama farmerem volt, a többi a régi ruhám. 37. hétig dolgoztam. Elvoltam a régi ruháimban, sok hosszított felsőm van amúgyis (nem szeretem, ha kint van a derekam).


Szóval nem feltétlen kell sok kismamaruha.

2016. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni.

Én is azt hittem, hogy sok mindent tudok majd hasznosítani a ruhatáramból, de koppantam.

Már a 7-8. hét környékén kényelmetlenné váltak a nadrágjaim, egy ideig trükköztem kigombolt derékkal és derékmelegítővel, de nem volt az igazi. Az A-vonalú egyberuháim pedig mellben kezdtek el nagyon hamar szorítani, így muszáj voltam beszerezni alkalmasabb ruhadarabokat.

17 kilót híztam és nagyon vizesedtem, még a combom is dagadt.

A kismama nadrágok nagyon jó szolgálatot tettek illetve vettem jópár mell alatt szabott ruhát is. Mivel nem terhesen ez utóbbiban is terhesnek nézek ki, így ilyen értelemben ez is "pénzkidobás" volt, mert hiába nem terhesruha, nem hordom nem terhesként.

Egyébként viszont jók voltak, kihasználtam.

2016. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem kismamaruhát.Vettem egy pár tunikát meg 2 testnacit.Szülés után is tudom hordani őket 😊
2016. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

én nem vettem kismama ruhat. sokszor leggings-ben voltam és tunikaban. alapbol szeretem a tunikat, ugyhogy azok mind jok voltak. egyedul egy nadragot vettem, de az is gumis dereku volt, ugyhogy utana is tudtam hordani (és az sem kismama nadrág volt)

nem bántam, felesleges lett volna venni.

2016. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én vékony vagyok, de nagymellű, a ruháim eltartanak így a testemtől általában, vagy van bennük anyag:) Így én szinte semmi újat nem vettem, télen voltam nagyterhes, egy új kabát azért kellett, meg vettem két téli szoknyát (nem terhesszoknyát), hogy ne mindig ugyanabban járjak be dolgozni, mert valamennyire azért van dress code nálunk.


Amit újravennék, és neked is ajánlom, az a hastartó pánt, egyáltalán nem fájt vele többé a derekam és a hátam. minden nap rajtam volt, őrületesen jó (Brendonban vettem).

2016. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!