Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamák, válaszolnátok...

Kedves kismamák, válaszolnátok nekem pár kérdésre? Pco-s kismama vagyok 9 hetes. Sajnos több dolog is akadt amíg nem tudtam.

Figyelt kérdés

3-4.héten norcolutot szedtem, mert két negatív teszt volt,és az orvos se látott semmit.

Az. 5.héten volt egy tüdőröntgen.(munkahelyi éve orvosi vizsgálat)

Szintén az 5.héten szedtem nolicint a hólyaghúrotomra.

Végül múlt héten több tünet miatt elvégeztem a tesztet és szinte rögtön pozitív lett, másnap az orvos is megállapította, hogy 8 hetes két napos a babám.

Ráadásul PCO szindrómám van, de inzulin-rezisztencia nélkül. Korábban bromocriptinnel kezeltek de egy ideje leállította az orvos, és rendben volt a ciklus és a prolaktin is terhesség előtt. Utolsó kérdésem, hogy a mensim május 7-én volt, a baba hogy lehet mégis csak 8 hetes?



2016. aug. 2. 18:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy idén leszek 30 éves, első baba, és nagyon-nagyon akartuk-vártuk őt, lehet azért izgulok ennyire.
2016. aug. 2. 18:24
 2/3 anonim ***** válasza:
Pconál előfordul h kimarad a vérzés
2016. aug. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kb a 8. hétig a magzat nincs igazán kapcsolatban az anya szervezetével, így az addig szedett gyógyszerek nem befolyásolják a magzatot. Legfeljebb vetélést okozhatnak, de az már megtörtént volna a te esetedben (már jó pár hete szedted a gyógyszereket). A röntgen is csak akkor veszélyes a terhesség elején, ha közvetlenül az alhasat éri, ez esetben is vetélési kockázat lép fel, de már ez is megtörtént volna nálad rögtön a röntgen után, ha bajt okozott volna. Szóval nyugodj meg, ezek a dolgok már kifejtették volna vetélési hatásukat, ha baj lenne.

Az meg, hogy 8+2 volt a kisbaba mérete 10-11 hét helyett így az elején, sokmindentől függhet, lehet késői peteérés vagy simán adottság, aztán majd behozza.

2016. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!