Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok-e vagy sem?

Terhes vagyok-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Légy szíves segítsetek nekem egy picit. Külföldön élek, és az itteni terhesgondozás egy rémálom! A 9. hétben vagyok, és ma volt az első időpontom a védőnőnél. 2 óráig voltam benn, ezermillió adatot rögzítettek, mindent megmértek, kikérdeztek. De nem mondták meg, hogy valóban terhes vagyok-e. Ultrahang 3-4 hét múlva!!! Teljesen el vagyok keseredve, akárhogy kértem, még egy szívhangot sem hallgattak... Mondtam, hogy csak szeretném tudni, hogy valóban terhes vagyok és hogy dobog a picikém szíve. Sajnos nem lehet. Mindennek a tetejébe a férjemmel is csúnyán összevesztünk, szerinte nem vagyok normális, hogy mindig csak szörnyűségeken kattogok. Én viszont nem tudok nem aggódni.

Egyetlen dolgot szeretnék: megnyugodni! Biztosan észrevenném, ha valami gond lenne? Nem vérzek, terhestüneteim vannak... de ez ugye a hcg miatt elég sokáig lehet. Van jele annak, ha valami nincs rendben odabenn?

Bocsánat, hogy ilyen hosszan sikerült csak megfogalmaznom.


2016. aug. 4. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:

igen, sok helyen hallottam már,hogy nyugaton így működik. szerintem jobb is, ha lett volna 2 hete uh is tiszta ideg lennél, hogy azóta minden rendben, hiszen ilyen típus vagy.


menj el magán uh-ra ha nem bírod kivárni, de szerintem jobb lenne a babának is ha bíznál benne és magadban és egyszerűen csak élveznéd :)

2016. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"A 9. hétben vagyok, és ma volt az első időpontom a védőnőnél. 2 óráig voltam benn, ezermillió adatot rögzítettek, mindent megmértek, kikérdeztek. De nem mondták meg, hogy valóban terhes vagyok-e. "- ööööööööööööööö... feltételezem azért mentél a védőnőhöz, mert poz lett a terhességi teszted.... és honnan tudod, h a 9.hétben vagy, ha az a kérdés, h terhes vagy-e???
2016. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyugat-Európában van egy db genetikai UH, meg talán egy méricskélés, és ennyi. A magyarok nagyon hozzá vannak szokva a tébés havi mozizáshoz, ez a luxus nem megy fejlett országokban.


De szakmai szempontból pontosan elég az az egyetlen egy UH.

2016. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert ők egyszerűen így veszik: ha volt egy pozitív teszted, akkor terhes vagy és kész! De az a teszt már 5 hete volt... és azért 5 hét alatt bármi történhet. Ma vettem egy új tesztet, és persze a mai valami tök halvány lett, alig látszik a második csík.
2016. aug. 4. 13:57
 5/9 A kérdező kommentje:

avontnl - Egyébként mielőtt eljöttem, megkérdeztem a védőnőt, hogy most komolyan úgy kell hazamennem, hogy elméletileg a 9. hétben vagyok, gyakorlatilag viszont azt sem tudjuk, hogy valóban terhes vagyok-e. Szerintem ez egy vicc... én pedig rettenetesen kivagyok ettől a bizonytalanságtól.


A magán uh-ról annyit, hogy rákerestem az itteni magánklinikákra, hát ahol fel voltak tüntetve az árak, ott olyan árakat láttam, hogy azt én, mint halandó ember egy pár perces vizsgálatért egyszerűen nem tudom kifizetni. 3-4 jegyű számokról beszélünk euróban.

2016. aug. 4. 14:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni, de ha baj lesz, azt észreveszed. Görcsök, vérzés.


Amíg ilyen nincs, addig meg teljesen feleslegesen aggódsz.

Nekem se könnyű, két missed ab után most vagyok újra 9. hetes terhes, elvileg. Ma megyek UH-ra, hogy még mindig minden rendben van-e... Elvileg a kritikus héten túljutottunk.


De én is csak ebbe tudok kapaszkodni, hogy ha baj lenne, észrevenném, azért egy vetélés ritkán kerüli el az ember figyelmét.

2016. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szintén vetélés után vagyok a 9. héten.

Most hiába van minden rendben, sajnos bármikor lehet baj.

Ne aggódj nagyon! Ha baj lenne a babával, akkor annak elobb-utóbb lennének tünetei.

Sok olyan történet van itt, amikor a 3-4. uh-n derül ki a baj. A sok vizsgálat nem garancia semmire.

A korai huvelyi vizsgálatok egyes tanulmányok szerint éppen hogy növelik a vetélés esélyét.

Hogyhogy olyan drága a magán uh? Mi Belgiumban élünk, ott kb 100 euro. Egyet kifizetnék, ha nagyon aggodnék.

2016. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon sajnálom a veletek történteket! :(

A legnagyobb gond nálam azt hiszem, hogy túl sokat olvasok, nem kéne. Nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok, ez szerettem volna tudni, hogy ugye kell hogy legyen valami jele, ha valami gond lenne.


A uh árát konkrétan nem tudom, csak az ilyen alap kivizsgálások árai voltak feltüntetve, és az elég horribilis volt. Skandinávia egyébként.


Nagyon nagyon szurkolok nektek!!! Most már legyen minden a legnagyobb rendben! :)

2016. aug. 4. 17:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem magán kórházakban, hanem magánrendelésre jelentkeznék csak be. Hidd el, hogy az nem lesz ilyen horribilis árú.

Magán nőgyógyászat pedig biztosan van, ott pedig biztos, hogy van uh gép is!


Üdv,

21hkm

2016. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!